bugün

hemen hemen her evde görülür baba tipidir. eline alır kumandayı dolaşır gönlünce. izlemek istediğiniz bir programda bir iki saniye duraklar, tam heycanlanır gülümsersiniz o beğenmez devam eder. bu durum böyle sürüp gider.
otoriter babadır
ebeveynler evde televizyon izlerken kendi odana çekilir ya da televizyonla ilgilenmezsen sorun yaratmayacak kişidir.* * *
tutucu babadır.*
kendine ait bir televizyon olduğunda pek takılmaması gereken durumdur.Çoğu babayla çocukların program zevkleri de uyuşmamaktadır.Her yönde anlaşabilen baba-oğullar çok az olsa da imrenilesice ailelerdir.*
kumandayı iktidar sembolü olarak gören babadır. hatta evde ona ait bir köşe vardır, muhtemelen en baştaki ve televizyonu en iyi gören kanepenin en rahat köşesidir. burasını da tahtı olarak görür ve onun dışında kimsenin oturması mümkün bile değildir.
kumanda bir kere ele geçirildi mi bırakmama sebebi olan babadır. ele geçirildiğinde mutfağa vb. giderken ya kumanda da götürülür ya da koltukların altı gibi yerlere saklayıp gidilir. ancak bu durum uzun sürmez ve kısa bir boğuşmanın ardından kumandayı kaybetmenin üzüntüsüyle odaya çekilinir.
egosunu kumaandayla tatmın eden babadır. bir şey izlemediği gibi izlemek istediğiniz herşeye de saçma yaftasi yapıştırır.
herkes yanımdan gitsin de rahat rahat televizyonu seyredeyim diye düşünen babadır.
ayrıca başlığı görünce "aa ayyynı ayynı vallaha" diye dedikodu yapan 5 çayı teyzeleri gibi tepki vermeme neden olmuş babamla özdeşleştirdiğim babadır.
Davamdan vazgeçmem,pyjamimi veririm ama kumandayi vermem.gidin burdan.

diye bagiran nazik babalarimiza sozlukten saygilar!!!!
üzerine zimmetli, baba koltuğu denen bir koltukta takılır.
o durumda kumanda kraliyet tacını simgeler.
sizi yeni televizyon almaya sebebiyet veren babadır.
aynı zamanda belli bir müddet sonra elinde o kumanda ile uykuya yenik düşen babadır. sımsıkı tutar bide. almaya çalıştığı zaman ise hemen uyanır. doğal sensör vardır içlerinde. hemen algılarlar. Ya ba bıraksana mına kodumun kumandasını. sanki tuttuğun coca cola'nın formülü!
(bkz: Yaşlandım resmen!)
parayı ben kazanıyorum, akşama kadarda yoruluyorum.eee olsun o kadar. kumanda benim hakkım diyen tiplerdir.
olası öpüşme sahnelerine karşı tetikte olan babadır.
Sahiplenme olayini yanlis anlamistir.
lig tv hastası baba.
istendiginde, nereyi istedigini sen soyle ben acarim der.
ilerde olacağım babadır.
evdekilerden sürekli şu kanalı açsana, kumandayı ver, dizim başlıyor aç gibi sözler duyan babadır.
(bkz: bazı babalar için kumanda bir organ gibi)
(bkz: kendi evine çıkma sebepleri)
televizyon başında uyuyakalırken bile sımsıkı tutar o kumandayı, vermez. işte öyle bir babadır.
babam hayatta olsun da hiç bırakmasın o kumandayı elinden.
emekli astsubaydır.