bugün

entry'ler (145)

ikbal polat

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı.
Çeşitli siyasi partiler, meslek odaları, sendikalar, demokratik kitle örgütleri, dernekler ve bireylerin katılımlarıyla oluştulan Bursa Halk Meclisi'nin ortak adayı olarak yerel seçimlere girecektir.

http://www.ikbalpolat.com/

bağımsız yeşil adaylar

"Bagimsiz dusun, yesilleri sec" slogani ile 29 mart yerel secimlerine girecek olan 6 bagimsiz yesil aday.

Birlikte Basarabiliriz Platformu Bagimsiz Adayi Istanbul Kadikoy Belediye Baskan Adayi Nursel SENGUR
izmir Konak Belediye Baskan Adayi Derya OZGUZEL
Bursa Nilufer Ilcesi Belediye Meclis Uyesi Adayi Sevgi MUTLU
Istanbul Sisli Ilcesi Belediye Meclis Uyesi Adayi Sabri Ender EREN
Tekirdag Merkez Belediye Meclis Uyesi Adayi Kahraman SAHIN
Hatay Samandag Tomruksuyu Belediye Baskan Adayi Serpkaya OZ

http://www.bagimsizyesiladaylar.com

kullanilmayan guc guc degildir

uluslararası ilişkiler teorilerinden realizmin temel bakış açılarından biridir. güçün etki ve kapasite olmak üzere iki unsurdan oluştuğu ve mevcut kapasitenin etki doğurmadığı sürece varlık unsuru gösteremeyeceğini ifade eder.

insan kullanmadigi bir seye sahip degildir

(bkz: kullanılmayan güç güç değildir)

kadınları çekici yapan detaylar

çekim mesafesinin uzaklığıdır sadece.

youtube ye erişim yasağının kaldırılması

(bkz: 1 youtube buhranı)

kerem kabadayi

8 mart perşembe günü bursa leman kültüre savaş karşıtları ile buluşmak için gelecek olan duyarlı şahsiyet.(saat 18:00 de)

hadi evlen artik

-doğum
-okul
-iş
-askerlik *
- (bkz: hadi evlen artık)
-....

seni sevmistim

(bkz: bugün seni sevmiyorum)

fotoğraf çekilirken iki kulak yapan insan

fotoğraf çekilirken peynir deme eğilimine de sahip olması yüksek ihtimal olan insan modelidir.

sigarayi birakma sorunsali

teknik olarak sigara kullanıcısı olmayan kişiler için, sigara kullanıyor musun sorusuna sürekli olarak "yeni bıraktım, bırakmaya çalışıyorum, arasıra içiyorum vb." anlamsız cümlelerle yanıt vermenin yarattığı rahatsız edici durum.

say

çalışma, emek.

calisma

çalışmak fiilinin isim hali. (bkz: say)

uyanmak

nerde ve nasıl gerçekleştiğine bağlı olarak tüm günün akibetini belirleme kudretine sahip eylem.

devlet

insanların toplumlaşma süreci ile birlikte ilişkilerin düzenlenmesi amacıyla oluşturulan yapıdır. söz konusu yapının meşruluğunu yetki unsuru sağlamaktadır, yetkinin kaynağı da insandır. ancak günümüzde varoluş amacıyla ters bir şekilde kutsallaştırılan devlet olgusu, herşeyin kaynağı olarak görülmektedir.

transnasyonalizm

uluslararası ilişkileri ve politikayı klasik sistem teorilerinden farklı olarak, birçok aktörün ve çok taraflı ilişkilerin varlığını kabul ederek açıklamaya çalışan uluslararası ilişkiler teorisidir. bu kapsamda uluslarası düzlemde devlet ilişkileri dışında da var olan toplumsal olguların (ticari, sosyal, kültürel ilişkiler ve çok uluslu şirketler, sivil toplum kuruluşları gibi)sistemde girdi oluşturduğunu ve sözkonusu aktörler arasındaki ilişkilerinde sistemin yönlendirilmesinde etki ettiğini savunur.

hayret neden kotu oylanmadi

ardından "acaba kimse okumadı mı, yoksa beni kimse sallamıyor mu" paranoyalarını getiren öncü cümle.

turkler irkci olabilir mi

(bkz: turkler irkci olabilir mi)

petek dinçöz ü izlemek için para vermek

(bkz: mazoşizm)

kuresel isinmanin yalan olmasi

yaşadığı gerçekliğin farkına varamayan, birilerinin onun yerine düşünmesine ve karar vermesine ihtiyaç duyan insan söylemidir.