bugün

kesin iptal gerektirir.iptal etmezseler ve bu işi yapanları yargılamazsalar kimsenin güveni kalmaz beyler.

resmi
gazete tarihi: 23.06.2007 resmi gazete sayısı: 26561sınavın iptal
edilmesimadde 16 –a) sınav sorularının kısmen veya tamamen çalınmış
olması,b) sınav sorularına ilişkin sınavın iptalini gerektiren herhangi bir hususun ortaya çıkması,c) sınavın yapılmasını engelleyen sebeplerin mevcut olmasıhallerinde öğrenci seçm......e ve yerleştirme merkezi başkanlığı tarafından sınav iptal edilir. (2)
bu durumlarda öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi başkanlığı
tarafından uygun bulunan en kısa sürede ilgili sınav yeniden yapılır.
bu durumda kimsenin çalmadığı mı gündeme geliyor yani? öyleyse adamların günahını almışsınız...

(bkz: yani kimseler çalmamış mı)
haftalarca yargısız infaz edilenler ise cemaatler olmuştur.
1)sınav komple iptal olmaz ise
2)bu işe karışan kişi bir daha memur olamaz yazısı çıkmaz ise
3)servis eden kişi yargılanmaz ise

kimsenin devletin adaletine güvenmez. çok yazık olur.
şebekenin bulunması ve bu satılmışların da ömür boyu memurluktan men edilmesi lazımdır.
bu kadar insanın parayla almasına karşın kimsenin o sırada yaptığı işin yanlışlığının farkına varmaması, ya da bunu görmezden gelmesi rezilliğin sadece kpssde değil halkın dünyaya bakış açısında da olduğunu gösterir. her geçen gün dünya biraz daha yaşanılmaz, katlanılmaz hal alıyor...
ösym nin her sınavında muhtemelen olan fakat kpssde biraz aç gözlülük yapıp birçok kişiye soruların satılması sonucu ortaya çıkan rezaletin çözülmesi.
umarım güvenlik açıklarını kapatırlar ve ösymnin diğer sınavlarında aynısı başımıza gelmez.
buna çözülme denirse eğer...
on bin dolar dediğin nedir ki? on milyonlar giriyor bu sınava. şimdi sen kazanmayı başarabilseydin onların geleceğinden çalacaktın... bunu yapan 3-5 kişi değil ki... bu; bir toplumun ahlaki çöküşünün simgesidir.
soruları satın alanlar için şerefsiz ahlaksız diyenlerin azımsanamayacak kısmı da demek ki şerefsiz, ahlaksız. Neden diyorum bunu? çünkü bu sorular binlere ulaşıyorsa biri de mi demez kul hakkı var? biri de mi demez Allah var? Ahlaki bir çöküşün eşiğindeyiz. Kusura bakmayın biz böyle değildik. Ama güzel ülkem senden asla vazgeçmeyeceğim. Bu günler de gidecek ve omuzlarımızda hak ettiğin yere yükseleceksin inşallah.

Biliyoruz ki muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.
şöyle birşeyler yazdım:
(bkz: #9250855)

ayrıca kaç kişi bu haberi okuduktan sonra "ulan mal gibiyiz ha, millet soruları alıyo, biz mal gibi çalışıyoruz, 10 bin dolar ne lan it, ben 20bin verirdim" ekseninde düşüncelere daldı merak ediyorum*
(bkz: minareyi çalan kılıfını hazırlar)
(bkz: bu insanların beyni bedava)
sınavın iptal olacağını sanmıyorum çünkü bu iş hükümete kadar gider.oralara götürmezler..herkesin ağzı kapanır bir şekilde.
tanım: kpss mağdurlarının "hadi len" diye tepki vermesine neden olan cümle.

not: ne yani ben o işkence saatlerini tekrar mı yaşıycam şimdi?
(bkz: bir kördüğüm) (bkz: çözdükçe dolanıyor)
bir sınıf öğretmeni aylık 1700 lira hemen hemen maaş alıyor bir memeur 1300 1500 lira arası maaş alıyor 12 ayda bu para cıkar. karlı işmiş
(bkz: seneye yenisi var). her sene bir başka rezalet. türk halkı olarak rezilleştik iyice! müstahak bizlere. hangimiz geçmişte yaşananlardan ders çıkarmayı biliyoruz ki!!!
kış mevsiminde olsaydık hayvan gripleriyle çözülebilirdi. malum ne zaman bir sorun çıksa domuz gribi, kuş gribi vs. çıkıyor ve tüm aksaklıklar unutturuluyor.
on bin dolar iyi parada niye türk lirasına satmamışlar burası amerika mı?
çözüldü fakat a kadro sınavlara hazırlananlar olarak ne bok yiyeceğimiz belli değil. bazı kurumlar açtıkları sınav ilanlarında "kpss 2010 iptal edilirse 2009 puanları kullanılacaktır" ibareleri eklemekteler. allah sonumuzu hayır etsin.
bu lanet devletin düzenini sistemini bir daha gözler önüne seren olaydır.
O değilde,şimdi bu sahtekarlardan bir kısmı öğretmen olacak ve bebelerimizi onlara emanet edeceğiz,ozaman düz mantık bebelerimizde sahtekar olacak,yani sahtekar bebelerimiz olacak,O zaman sınavın adı ''Kamu Personeli Sahtekar Seçme Sınavı'' dır.
1974 senesinde kurulmuş olan ösym, senelerdir milyonlarca kişiyi sınava tabi tutup, binlerce sınav yapan bir kuruluştur...
bu kpss rezaleti sadece biraz aç gözlülükle, biraz cesaretle, biraz da saftirikliğin etkisiyle vuku bulmuş ve sadece şans eseri "duyabildiğimiz, görebildiğimiz" bir skandal. 36 senedir milyonlarca insan şu sınavlara tabi tutuldu:

tus : tıpta uzmanlık sınavı, insan hayatı için çabalayan bireyler seçen ve bu bireylerin yetkinliğinin ölçüldüğü sınav.
kpss : kamu personeli seçme sınavı, devletin her aşamasındaki bilumum memur, neslin emanet edildiği öğretmenler ve daha binlerce resmi iş sahasında çalışan şahısların elenmesinde rol oynayan sınav.
als : askeri liseler ile bando astsubay hazırlama okulunda öğrenim görecek öğrencileri seçme sınavı, askeri lise diyoruz, en önemli kurumdur ülkede. gerisi yok.
ales : akademik lisansüstü eğitim sınavı, üniversitede akademisyen olarak görev yapacak beyin takımının elenmesinde rol oynar.
ydus : tıpta yan dal uzmanlık sınavı ki, önem sırasına bakılırsa ha tus, ha bu.
yös : yabancı uyruklu öğrenci sınavı (onlar daha gariban, henüz soru çalma mertebesine erişemediler dostlarım)

şimdi 40 senedir işleyen bir sınav sistemi var ve şuandaki matbaa, güvenlik, bilişim sistemleri sözümona son sistem ve açık vermeyen türden ve 30-40 sene öncesi kimbilir neler oluyordu, o sınavları atlatmış kaç sülale şimdi köşe olmuştur kim bilir.

daha durun siz, şov devam edecek...
soruların çalınması olayında detaylar bütün hatlarıyla ortaya çıkmıştır, çıkmaya da devam edecektir. olayın sadece adayların kendi hayatını kurtarması için soruları çalıp doğru yanıtlaması olarak görüyorsunuz ve kadrolaşma olaylarını gözardı ediyorsanız etmeye devam ediniz.
ösym başkanı, yök başkanı ve milli eğitim bakanı hala görevdeyken, insanlar kandırıldıkları ile kalmışken; ne çözümü allah aşkına.
yeni sınavlar içim tarikatlara gitmiştir yine soru ve cevaplar. çözüm dedikleri odur, heyecan yapmayın.