bugün

entry'ler (1347)

hdpli vekilden bahçeli itirafı

yalanın, dolanın, ırkçılığın ilanı olan itiraf. kapılar açılsaydı kürtler tükürükle ışid'i boağardı diyenler şimdi orada insana gerek yok diyorlar. yeterince insan var diyorlar. silaha ihtiyaç var diyor bu amcamda ama barzani de türkiye bize silah yardımı yaptı ve kobani yani ayn-el arab'a gönderdik diyor.
her tarafınız iki yüzlü, her tarafınız yalan dolan.
öncelikle işkence ile öldürülen çocukların, yakılan yıkılan kamu mallarının hesabını verin. bu paraların hdp ve bdp'ye yapılan devlet yardımından, yerel yönetimlere yapılan yardımlardan kesilmesi lazım.

yasin börü

ışid'den daha vahşi, daha insanlık düşmanı, daha hain bir grup tarafından kurban eti dağıtılırken işkence yapılarak öldürülen çocuk.
pkklılar masal anlatmasın. ışidden hiçbir farkınız yok hatta daha betersiniz. fırsatını bulduğunuz anda nasıl insanlık dışı olduğunuzu biliyoruz. sözüm bu vahşilere inanan solculara. akıllı olun! bu adamlarla ışid arasında hiçbir fark yok!

sözlükteki en güzel kadın yazarlar sıralı listesi

men kadın değilem.

http://www.youtube.com/watch?v=ILighKL1X4E

yıldırım demirören

doğuştan loser.

kobani de son saldırıda 70 ypg linin ölmesi

win win durumudur. intihar saldırısı ve 70 pkk'lı...ayrıca kobani değil ayn al arab

sevişmeyince mantıklı düşünemiyorum diyen kız

ütopyalarda yaşayan kızdır.

10 lira vermemek için evde yaş pasta yapan kadın

sağlıksız, glikoz şuruplu pasta yerine içinde ne olduğunu bildiği pastayı çocuklarına yediren kadındır. ayrıca 10 tl'ye yaş pasta olmaz.

ingilizce ye çevrilemeyecek türkçe sözler

(bkz: oğlum bak git)

oussama assaidi

sabri reiz varken gereksiz gibi gözüken transfer*.
şaka bi yana inşallah youtube transferi değildir de adam gibi izlenir, kombine almayı düşündüğüm şu günlerde.

manisalıların izmir ezikliği

sabuncubeli yokuşuna kırgındır bu insanlar. çünkü o yokuş ayırır izmir'den, öyle düşünürler ama manisa'nın denizi yoktur, burayı kaçırırlar hep. tamam deniz denen şey mavi bir su kütlesi ama işte şehire nasıl bir hava katıyor namuzsuz.
velhasıl manisalıların ezikliği bilinç altında şehirlerinde deniz olmaması ezikliğidir. izmir'e bu kadar yakın olup, izmir'in onda birisi kadar bile popüler olamamanın vermiş olduğu ezikliktir. ama kızları güzeldir bak, izmir kızlarından arta kalır yanları yoktur.

selçuk inan ın sigara içmesi

aynı resimde kepek sorunu olduğu da görülmektedir. olsundur, neşe'nin de kepek sorunu vardır.

ey şuh i sertab

çok beğendiğim sertab erener'in tsm albümü. neden çok beğendim? çünkü kayıt ve okuyuş çok temiz. gereksiz bağrışlar, iniş, çıkışlar yok. albümde tek rahatsız eden nokta şarkıların sıralamasında ki makamların uyumsuzluğu. onun dışında dediğim gibi gayet güzel bir albüm olmuş. münir nurettin selçuk ve öncesini seven birisi olarak beni memnun eden eski şarkılarda var albümde ama beni en çok etkileyen albüme ismini veren şarkının sertab erener'in babasının en sevdiği şarkılardan olması ve kızına bu şarkıdan esinlenerek sertab ismini vermesi. erener'in incelikler yüzünden klibi de beni daha ilk izleyişte acayip çarpmıştı. kaç sene öncesinden çok güzel kayıtlar vardı. sanatçı babası imiş sertab'ın babası. bize de sertab erener gibi çok güzel bir yorumcu bırakmış.
velhasıl dinleyin, dinletin efendim bu albümü.

yazarların alkolle tanışma yaşı

10-12 yaşlarında iken bir düğünde amcam içirmişti. tabi rakı idi ve belki de o yüzden rakı ile aram hiç hoş olmadı. çok acı ve kötü gelmişti tadı, sonrasında da hiç sevemedim, anason kokusunu ve rakının tadını.

istesem sözlükte yarım saatte 3 erkek düşürürüm

kendine güvensiz, ezik ve çirkin bir kız söylemi. yarım saatte, tek bir cümle ile bir tabur yazarı kapısına yığamayan hatun, bizim sözlükten değildir!

yeni bir gün

göğe selam albümünde, hayko cepkin'in mükemmel yorumladığı barış manço şarkısı. barış abinin, progressive rock dönemlerini ayrı severim ben. bu şarkısını da üniversitede, kasetten döndere döndere dinlerdik. gün oldu, mükemmel bir cover'ı yapıldı, şimdi hayko'dan loop'a alıp dinliyorum:

gerçekler yaşam gibi
ağır ağır önümden geçiyor
yine de merhaba!

ve bir damla yaştır göz pınarlarında barış abiyi, hayko'dan dinlemek...

bülent ersoy lu pepsi reklamı

bir reklam nasıl olmaz, bir marka imajı nasıl yerlerde süründürülür, rakip firmaya ajan sokarak iğrenç bir reklamın yönetim kurulundan geçmesi nasıl sağlanır gibi bilumum konulara ışık tutacak reklamcılık hadisesi.
bazen diyoruz ya 90'lar iğrençti aslında, sanırım 2010larda çok hayırla yad edilmeyecek. michael jackson'dan bülent ersoy'a tersine bir evrim imajı, hayat ne tuhaf vapurlar filan, durumu...

95 yaşındaki adamı yargılayıp kahraman olmak

hayat böyledir işte, sen vatanı kurtarıyorum modunda 17 yaşındaki çocuğun yaşını mahkeme kararı ile büyütüp idam edersin, adamın biri de gelir yine vatanı kurtarıyorum edasıyla 95 yaşında ki seni mahkemelerde süründürür. velhasıl 12 eylül fatihi rte'nin dediği gibi men dakka dukka*

ayrılırken sevgiliye karne vermek

rulo ve kurdeleli hali ile verilmesi tavsiye olunan aktivite. muhtemel değerlendirme listesi ise kanımca şu şekilde olur:

performans: 7
dayanıklılık: 5
dinginlik: 6
huzur: 5
sosyallik: 8
geçim: 5
aile: 6
arkadaş: 4
değerlendirme: bu kadar berbat bir arkadaş grubun olmasa idi teşekkür belgesi ile ödüllendirilecektin. tüm çabalarıma rağmen o seviyesizlerle arana seviye koyamadın. daha iyisini yapabilirsin.

ekleme: işbu notlar 10 üzerinden olmak üzere kafada hala kırıntılar bırakan eski sevgili gıyabında verilmiştir.

volkan maça bıçakla çıkmış olamaz mı

türk futbolunun burnunun neden boktan kurtulmadığının en güzel beyanı. bunun trabzonsporla da alakası yok, hemen her takımda bu durum böyle. ortalık çapsız, seviyesiz, söylediğinin nereye gideceğini düşünemeyen adamlarla dolu.

ekleme: fenerbahçeli değilim!

izmirli kız vs kürt kızı

birisiyle tartışılır, diğeri ile tartışılmaz!