bugün

hasanlı zaferli ahmetli soruyu hazırlayanın idrak kabiliyetine hayran kaldım. nasıl bir ruh haliyle hazırladı o soruyu acaba bir de o sorunun cevabı ne? eğer bilen varsa kafadan 10 puan versinler bilene.

ayrıca o sorunun mantıklı cevabı arap saçı.
Kolay oldugu soylenen sinav. Umarim herkes icin hayirlisi olur.
Matematik soruları türkçe paragraf sorularıyla kapışabilecek nitelikteydi. uzuunn uzun.

ales e niye benzedi hiç anlamadım.

Kim nobel almış neyle almış değil deee ne konuşmuş konuşmanın adı neymiş? değişikti.

bide kağıt katlayıp iki üç makas darbesiyle şekil yapabilen liseli değildir sorusu vardı. bu kadar.
Ales e benzetilmeye Çalışılmış sınav. turkce sorularında matematik varı seyler sorulmuş. Vitamin sorusu, yan yatan koltuk sorusu, denize dalan elemanlar, kağıt katlama ve kesme sanatı, baba ayrı anne bir olan kardeşlerinden birinin cocuğu ile arasındaki kaÇıncı derecen hisimlik vardır gibi soruları olan garip bir sinavdi. Alanci arkadaşların pek onemsememesi gereken durumdur. Rahat olsunlar p3 puanı fazla bir etkisi yok tabi istediğiniz mesleğe gore değişir ama genel anlamda boyle. Asıl sınav yarin.
bok gibi sınav. gygk çok kalitesizdi. hayır zor sorun kalkıp alkışlayalım amk. eb de çok kolaydı. ben de 70 yaparım, malın teki de yapar. olmamış ağa olmamış. alan böyle olmasın. ben bi de selam söylemek istiyorum:
Hayvan gibi yiyip tüm vitamin değerleri yüksek çıkan Ahmete, Ayşenin kaynınıun karısının oğlunun bacanağı Mehmete Orhan Pamuğun babasına amor filminin yönetmenine 5yaşında çatır çatır örgü ören çocuğa, , e şıkkını allahın bi kulunun işaretlemediği sınavın olduğu yüksek zekalılara, lozana giden üçlüye, kağıdı büküp büküp orasını burasını kesen mala, istifa eden papaya, havuzdan gıdım gıdım su alan bahçıvana, mal gibi abaküs yapan ustaya, birbirine en çok benzeyen gezegenlere, kıbrısın örgütüne, izmirdeki doğalgaz santraline JÜPiTER girsin....
en okkalı küfürleri hakeden sınavdır.

+Doktor bu ne?
-şemsiye evladım, göte giren şemsiye açılmaz.

Koltuğu yan yatırıp, vitamini eksik ösym'yi jüpiterde tikip, bir annenin oğlu mehmete kardeş yapmak lazım.
O matematik soruları neydi? Zira benim bildiğim formül ağırlıklıdır matematik. Mantık sorularının içine sıkıştırılmış rakamlar mıydı??Bunca yıl matematik diye ne çözdük o vakit biz? Denklem kurmayı kendine ilke edinmiş bir nesile kim mantık problemi sorar? Yahu sorarım size Vicdan neydi?
sözelci olmama rağmen 20 matematik yapıp, tarihte bocaladığım sınav. eğitim bilimleri on numaraydı. 70 net gelmezse kendimi sikerim.

zor deniliyor, fakat herkese zor. umarım ayırdedici bir yapısı vardır ve çalışanı çalışmayandan ayırır.
ben ki alan öğrencisiyim...
medeni hukuku defalarca okudum ve her defasında umarım hısımlık çıkar dedim.
gelen tüm denemelerde hısımlığı kaçırdığım da olmadı benim.
ama bugünkü sorunun ne yeri orasıydı ne de şekli oydu. bir cümle o kadar mı kötü olur ya ?!
vitamin sorusu başlı başına fiyaskoydu bence bunları kesin yapamazlar diye düşünülmüş. Sen ilk kez mantık soruyorsun bu adamlara biraz daha kolay sor dimi ? Ben şahsen ales'e falan da girmedim henüz.
tarih, zorunu çok zor kolayını çok kolay sormuşlar.
coğrafya hepsini boş bırakan dostlarım var benim ey dostlar !
güncel bilgilerin, güncellikle hiçbir şekilde alakası yok. bizlere kurslarımızca verilenn kitapçıklarla hiçbir alakası yok. bizden ders çalışmamızı mı ? yoksa kalkıp kalkıp hüsrana uğramamızı mı istiyor bu sistem onu da anlamadım ben.
matematiğime süre kalmadığı ve epi topu 6 soru işaretleyebildiğim için yorumu yapanlara bırakıyorum.
diyeceğim şu ki: biz 22-29 yaş arası memur adaylarından, hangi alandan olursa olsun o ekmeği kazanmadan evvel bir güzel kan kusulmasını istiyorlar. ardından da o kustuğumuz kanı içmemizi...
bizler kendimize, evlatlarımıza, eşimize iyi hayat sürdürebilmek, ailelerimizi onore edebilmek adına bunlara katlanıyoruz. herkes gibi bizde istiyoruz ki sürekli bir gelirimiz olsun. ibf mezunlarının aç gezdiği bir ülkede (350bin iibf mezunu var) çok üzgünüm ama başka çaremiz de yok. biraz vicdan yapın n'olur. kadro yok, alım yok, kazık maşallah çok...!
bir ağlatıp bir güldüren, kilo aldıran, saç döktürten, sürekli kafasında tilkiyle dolaşan, gelecek kaygısı yüzde kırışıklık yapan, saçları beyazlayan, dostlarından ayıran, sevdiklerini unutturan, yâr ile araya mesafe koyduran kısacası bizleri bu hale getiren sistem lanet olsun sana...!
vitamin ile ilgili soruyu çözmek için kurul toplamak gereken sınav. ne vitamini lan? yok onun yüksek yok bunun alçak hay amk. evet.
"matematik zor olur çok soru çözemem" diye matematiği sona bıraktığım ve ama çok kolay olduğunu gördüğüm fakat bu sefer de sürenin bittiği sınavdır.
Türkçe'de mantık , matematik ve tarih sorularının zor olduğu bir sınavdı tabi bu bana göre. Okula başlamanın ve kızların okula gitmesinin zorunlu olmasının Atatürk'ten önce yürürlüğe konulduğu alttan alta vurgulanmak istenmiş sorulan 1 soruda kısaca her şeyi Atatürk yapmadı bak görün denmek istenmiş. Diğer bir soruda da Menderes'e Atatürk düşmanı diyenler var ama şöyle yasalar çıkarmış aslında öyle bir değil diye vurgulanmaya çalışılmış. Kısacası sınava mı giriyoruz yoksa Hükümetin siyasi propagandasını okumaya anlamadığım sınavdır.
atanamayan öğretmenliğe adım attığım sınav.

çok da fifi.

edit: atandım ben la. nasıl oldu anlamadık.
bir matematik öğretmeni olarak girdiğim sınavda matematiğin zor olduğunu söyleyebileceğim sınavdı malesef. her ölçüyü başka bir ölçüyle verilen ölçüyüde başka bir ölçüyle kıyaslayarak verilen ilginç mizansenli sorular çokluktaydı. sayısal mantık kullanımı en az 8-10 soruda vardı. tamam soru belki sayı ve kesir problemi sorusuydu belkide karışım sorusuydu ama mecburen sayısal mantık kullandırıyorlardı. olayın özeti şuydu: geçmiş olsun dostlar.
ahme hasan ve zafer isimlerinin sıkça döndüğü ve şahıslarına sövüldüğü sınavdır.

adım bunlardan biri değil elbette ama yine de merak ettim açıkçası soruları.

hepinize geçmiş olsun. hiç aklınızda olmayan yollara girmeye çalışabilirsiniz. sakın ha sınav sonrası kızgınlıkla yanlış şeyler düşünmeyin. bu sınav ne sonunuz ne başlangıcınız.
cumartesi sabah oturumuna belki girerim diye 40 lira bayılmıştım. lakin girmedim. ne güzel demişler sevdik de ne oldu ösym zengin oldu.
''babanın bavuluna sokayım'' dediğim sınav. sınava girenler anlamıştır herhalde.
amour filminin yönetmenin sorulduğu sınav.
panik yapmaya gerek yok. gecmis yillarin 80-85 puani bu senenin 70-75ine denk gelecektir.
paramızla rezil olduk resmen. asdfgasdf.

gy gk çoook zordu. kimsenin tam puan alacağını sanmıyorum.

eğitim ise çoook kolaydı. hiç çalışmayan biri bile 60 net rahat yapar.

yani bu demek oluyor? gy gk bölümüne göre standart sapmaya bakılacak ve ona göre atamalar yapılacak. hayırlısı olsun, ne diyelim.

sınava giren herkese geçmiş olsun. sınav şok etksi yarattı.
ales mantığına yaklaşmış olan sınavdır. 2013 kpss öncesinde bu değişikliğin yapılması alandan sınava girenler için kötü oldu ancak b grubu atamaları için ders çalışan arkadaşlara sınavın yeni mantığı konusunda fikir verebilir. mutlak surette eski ales sınavlarının sorularını çözmenizi öneririm.
ales benzeri olan sınav. tahminen ales soru tarzına alışmış olanların sınavı rahat geçmiştir. gerçi alese hazırlanan kpss'ye de girmek ister mi orasını bilemedim.
vitamin ölçümü yaptıran üç dallamanın sülalesine sövdüren sınav, ali, hasan, zafer miydi neydi tam anlayamadım bile.
girmediğim ve seneye de girmeyeceğim sınavdır.
"Kim memur olmak ister" adlı bilgi yarışmasıdır.

Son soruyu göreydik iyiydi.

Joker yoktu ama Babamı arayıp bavulunu sormak isterdim.

Sağol big bang , sağol sicim(tel) teorisi... Büyüksün Jüpiter

Ahmet anne bir ayşenin kızı seviyorum seni

Ahmet Hasan Zafer çok kasmayın fındık yiyin

Karabük Konya arasını hiç görmedik ki biz ne bilelim abi!

Aşk sınava girmeyeydi iyidi.

Öpüyorum ösym muck kendine iyi bak yarın görüşürüz...

Not:Şekerler için teşekkür ederim
Not2:Emeğimizi emanet almışsın. o kadar parayı bana ver herşeyini emanet alırım