ağıt yakılası durum.
Dünyanın da uzayda olduğunu varsayarsak aslında sözlük yazarlarının tamamının uzaylı olduğu gerçeği ile yüzleşebiliriz. Bu açıdan yanlış bir önermedir diye düşünüyorum.

edit: anlaşılan, sözlükte dünyanın uzayda değil de öküzün boynuzları üzerinde olduğunu zannedenler var.
Yanlış önermedir. Zira fikir muhendisi fikri bu dünyadansa ben uzaylıyım.
(bkz: 40 yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim)
1 tane bile marslı olmaması kadar ilginç olan durumdur.
zekiye isimli şahsa rastlanılamamsıdir.
mantık olarak biz dünyalılarında uzayda yaşadığını farketmeyen yazarın acınası tespitidir.
sen varsın yetmez mi. durumudur.
sözlüğün koskoca olmadığını gösteren durum. yeterince büyük olaydık uzaylı kardeşlerimizi de aramızda görebilirdik.
Ne acı bir durum. Ne büyük bir hayal kırıklığı.
buyuk eksıklıktır. dıger sozluklere karsı +1 olmamızı saglardır.
mustafa topaloglu' yu çağıralım o zaman.
Mustafa topaloğlunun henüz sözlüğe kayıt olmadığını gösterir. (bkz: uzaylı şarkıcı)
Sözlüğün kalitesinin ne kadar düşük olduğunu gösterir. Tövbest.

Nereye bağlamamızı bekliyorsun lan bu başlığı?
Ülkedeki uzaylıların mal olmasından kaynaklanır (bkz: stupid aliens in anotolia).
insan hayret ediyor diye elleri kaldırıp şaşıran ifade yapılası durumdur.
doğru bir önermedir. yaygın inanışın aksine uzay dünya dışında kalan evrenin ismidir. uzaylı değiliz yani.
ben bizzat uzaylıyım mesala. uzayda çok zeki olanları dünyaya gönderiyorlar. tüm dilleri biliyorum, uçan dairem var, emekliyim. uzaydan emekliyim, emekli maaşı da iyi. uçan dairemle türkiyenin her yerindeyim. sorusu olanları ve taliplerimi bekliyorum. * * *
muallaktaki önerme. her gördüğün sakallının hacı olması söz konusu olmayacağı her gördüğün yazarın da dünyalı olması kesin değildir. içimizdeki uzaylılar ''ben buradayım'' desin efendim.
yanlış önermedir, uzayın içinde olduğumuzdan aynı zamanda uzaylıyız da..
şahsen marslıyım ...
sözlük çıldırdı uzaylı istiyor.
sözlüğün o kadar da büyük olmadığını, koca evrende, küçük bir kısma hitap ettiğini gösterir.
yazarın anlatmak istediği uzaylıdan kastın, farklı bir yaşam formu olduğunu düşünürsek. başlık, yüzünü görmediğin yazarların hepsinin insan olduğunu nereden biliyorsun? sorusunu sorduracaktır...
(bkz: Zekiye de mi yok)