bugün

başlığın aslı "konuşuren sürekli kendi söylediğini onaylatan insan" olacaktı ama olmadı. vardır efendim böyle tipler. sürekli kendi söylediğini onaylatmaya çalışır. iki kelimesinden biri "yanlış mıyım?" , "öyle değil mi?" , "haksız mıyım?" ve benzeri kelimelerdir. haksız mıyım yani , vardır böyle tipler deme. yanlışsam söyle sayın user. öyle değil mi ama ?
bir açığı olmayan insandır. olsa o soruyu sormaz zaten. haksız mıyım?
konuşurken sürekli onay alıp, adamı ayar eden insandır.

(bkz: annem)
karşısındakini seven insandır.

baslıkta diyor "onaylatan" insan.bi insan kendini niye onaylatır?kendisini belli etmek için.karsıdakini fikirlerine önem verdiği için.he ama diğer türlüsü de vardır.

ondan allah korusun.
emme basma tulumba gibi kafasını aşağı yukarı sallamak suretiyle, her söyleneni onaylayan esra ceyhan videosu izletilip, "bak biraz daha onaylatırsan kendini seni esra ceyhan'a veririm" tehdidinde bulunulmalıdır.
(bkz: beni bilirsin)
söyledıklerının tamamından fazlasını attığı düşündüğüm adam.
uzun söze gerek yok. biz ona kısaca "baş yiyen" diyoruz.
(bkz: yanlış mıyım)
(bkz: değil mi)
(bkz: anladın mı)
(bkz: anlatabildim mi)

şeklinde catchphraselerle konuşan insandır.
karşı tarafın bakışlarından onay alamadığı için bunu sözle yaptıran insan.
ama bana deki haksızsın şimdi, yalan mı vb cümlelerle kendini sürekli evet canım evet güzelim evet şeklinde onaylatan kişidir. zaten sen bir konu hakkında konuşuyorsan senin fikrindir bu. birilerinin seni aa evet haklısın, e tabi canım doğru diye onaylamasına niye ihtiyaç duyar ki insan, yanlış mıyım ama canım?
olumsuzluk kipininin, yanıt halinin olumlu olması gerektiğiyle ilgili sava canı gönülden inanan insandır. tabii özgüven sorunu olabileceği de bir ihtimaldir.
(bkz: hayır ama haksız mıyım)
(bkz: muharrem ergin- türk dil bilgisi)
söyledikleri hasbelkader onaylansa bile tavrı onaylanmayan, kendini durduk yere antipatik kılan insan.
- sencede öyle değil mi?
- değil.
- şfjajfasjdasjdas.
konuşurken sürekli kendini onaylayan insan gibi farklı bir türü de vardır; yemekteyiz yarışmasında bir süre önce benzerini görmüştük.

(bkz: yemekteyiz Hasan)
yanlış mıyım?

demi ama?
Konuşurken özgüven eksikliği hisseden insanların yaptığı ve bunu çoğunlukla, samimi olduğu kişilerle birlikte gerçekleştiren insan tipidir.
Haksız mıyım
sence de oyle degılmı
dogru dımı
katılıyosun dımı

ozellıkle bu tıp cumleler kullanırlar, mesela en sondakı cumleyı soyle kursalar ben kafa sallamayıp hayır derdım.
Katılıyormusun? Sanırım ısın sırrı dımı kelımesınde.
insanın sinir katsayısını arttıran davranış ayrıca nedir bu onaylanmak isteği azcık özgüvenli olun.
Sinir olduğum tiptir
Birileri onaylamadan da emin bi şekilde konuşabilirim ben.
Doğvu mu Samet söyle sende söyle doğvu mu? Aziz yıldırım akla gelir.
(bkz: doğru mu samet)