bugün

felaket habercisi olan cümle. konuşulması gereken kişi ya terk edilecektir ya da osman ben hamileyim cümlesini duyacaktır.
bu cümlenin akabinde hayirli birsey olmaz. kisi onden bir ozet isteyerek hazirlik yapabilir. *
bir iliskide soylenmesi soz konusuysa bitecegine, bir arkadastan duyuluyorsa akabinde hakkinizda bir dedikodu gelecegine, aile icerisinde geciyorsa *tam anlamiyla avyayi yediginize delalettir.
-konuşmamız lazım
+konuşalımm..
-konuşmamız lazım
-neden? daha önce telepati mi kuruyorduk?
-???
- konuşmamız lazım
+ daha sonra savcıya konuşursun.
ayrılmamız lazım demeden önce kurulan cümle, girizgah.
konuşmamız lazım, beni rahatsız eden şeyler var. cümle aynen bu şekilde kurulur, uygun an kollanır, mesaj atılır. sonunda kedileriseviniz kendini, sözlüğe içini dökerken bulur.*
ciddi bir sorunun habercisi yada ayrılık rüzgarının esmeye başladığını gösteren söz öbeğidir. insan bu sözü duyunca konuşmak istesede konuşamaz.
"konuşmamız lazım"

gözlerinde yaşlar varken
beni seversin.

gözlerindeki yaşlarla
seni severim.

ama izin ver bir daha ıslatmayayım gözlerini.

izin ver, yaşlarını ruhumla sileyim.
-konuşmamız lazım
-vallahi o ben değildim.
muhtemelen söyleyeni de duyanı da oldukça tedirgin eden,adrenalin seviyelerini yükselten ifade.
sonunda kavgaya dönüşen istek cümlesidir.
söyleyen kişiye göre farklı sonuçlar çıkacak cümle.
eğer,
sevgili söylüyorsa ayrılık.
baba söylüyorsa evde dayak.
tanımadığın bir erkek söylüyorsa kavga.
patron söylüyorsa kovulma.
doktor söylüyorsa acı haber ile sonuçlanabilir.
çok normal bir istek belirteci olmasının yanısıra "eyvah ne girecek şimdi" diye düşündüren acı tatlı cümle.
(bkz: birşey isteyecegim ama kızmayacaksın)
(bkz: ben olsem uzulur musun)
(bkz: kotu bisey yaparsam beni yine de severmisin)
http://img405.imageshack....2/worldwaterforum1dv0.jpg

http://img405.imageshack....6/worldwaterforum2th4.jpg

http://img120.imageshack....8/worldwaterforum3rh3.jpg
-konuşmamız lazım erol.

+tamam ayrılıyoruz serpil.

-iyide ben onu demicektim ki evimizin kanepelerini hakkında konuşucaktım.

+hönkkkk.

edit: yani laf durumdan duruma göre değişir.
ayrılık kararının açıklanacağı gergin anlardan biridir. lafı söyleyen şahıs terlemekle meşgulken terk edilecek şahıs salak salak bakmakla yetinebilir sadece.
bayar bu cümle , ardından gelecek kırk saatlik dırdırı dinlemeyi gerektirir.
içinde bişeyler ölmeden önce söylenen sesiz söz.
"konuşmamız lazım!!"

hayır dünyanın en önemli cümlesini kurdu sanki eleman. öyle bir şekil alır surat, öyle bir bakış fırlatılır. kürsüde halka sesleniyor sanıyorum bi an. arkama dönüyorum kimse yok. sonra anlıyorum durumun sikkoluğunu.

konuşmamız lazımmış.
e hadi konuşalım.
haa işe ciddiyet katılsın diye kahveler söylenir, sigaralar yakılır, karşıdaki gözlerini pencereye diker, bak ne çok düşünceliyim mesajı amaç. sonra toplantıya başlanır.

- şimdi eöööee kem küm. ilişkimizde doğru gitmeyen bişeyler var sadık, yani sanki beni eskisi gibi sevmiyosun gibi. aramıyosun daa. ühü. sevmiyosan bitsin sadık, böhühüh.

fake atıyor bir de. lan ayrılalım desem ne yapçaksın. fake'ine cevab alamazsan ya?

konuşmamız lazımmış.
bu konuşmamız lazım fanatikleri muhtemelen fırat budacı'nın üzerinde sıklıkla durduğu bir hayvan gibi kızmayan, ama bir kraker gibi kırılan güruhtandır.

allah tepenizden baksın.
(bkz: ayrılmadan önce duyulan son cümleler)
bu sözü kim söylerse söylesin, nerede söylerse söylesin tek bir manası vardır: göte bir şemsiye girmiş, şimdi açılma vakti.
konuşmamız lazım çünkü birbirimizi tanıyamıyoruz, anlayamıyoruz, sebebli sebepsiz kırıyoruz kırılıyoruz,sustuklarımız büyüyor içimizde dile gelip kurtulamayan kelimeler dahada yakmaya başlıyor canımızı, küçük bir dudak hareketine ve azıcık cesarete bakan en söylenesi hislerimizi ta derinlere saklayıp örtüp bastırıyoruz.kendi kendimizi tüketiyoruz susarak. marifet değildir susmak, lazımdır konuşmamız.
" ben ayrılmak istiyorum." şeklinde devam eden, özel nedenleri olan bireyin sarfettiği sözdür. olaya %500 ciddiyet katar.
insanın -tabir-i caizse- başından aşağı kaynar sular dökülmesine sebep olan söz. ayh.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar