entry'ler (280)

giden sevgilinin ardindan su dokmek

o suyu bir bardağa koyup içmek varken, ziyan etmektir.

(bkz: üzerine bir bardak soğuk su içmek)

black

pearl jam'ın dokuz inçlik çivisi.

eğer güzel sanatlarda okuyor ve resim, heykel gibi işlerle ilgileniyorsanız... sevgiliniz hayatınızın bir dönemi kağıda bıraktığınız en güzel izlerin modeli, yaptığınız heykellerin kusursuz biçimlere sahip olduğuna inandığınız modeli ve şimdilerde başka birisi veya birilerinin taptığı varlık ise... her gün dinler her gün kapar gözlerinizi her gün allahtan bin türlü bela dilersiniz adını bile bilmediğiniz şeylere, bu şarkının tetiklediği az ama acıtan tuzlu gözyaşlarınızla.

ama allah asıl sizin belanızı vermiştir, farkında değilsinizdir.

dost ayağı göt ayağı

başına "eski sevgili ile" eklenmediği sürece anlamsız olan kalıp. neden dostluk olmasın erkek de insan kız da.

ama elli defa aynı yatağa girdiğin ve o güzel gözleriyle geçecek bir ömrün hayalini kurmuş olduğun insanla dost olmak... o biraz zor be.

bir kez daha yanilmamak

bu sefer de yanıldığınızı anlamadığınız ama sonradan anlayacağınız an.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

b: ben
s: sevgili

b: seni seviyorum.
s: tanımadığın birisini nasıl sevebilirsin ki.
b: tanıdığım kadarıyla seviyorum o zaman.
s: tamam. o olur bak.

---

(uzun bir konuşmanın ardı, cicim ayları)
s: beni sevmek sana ne hissettiriyor?
b: soğuk bir banyoda aldığın sıcak duş esnasında dışarda yağan yağmuru düşler gibi, içini ürpertir ama sıcaksındır hani. öyle.

(bkz: gider bu)

lavinia

opeth'in burden şarkısının bana çağrışım yaptığı güzel bir şiir. ya da şiir bana burden'i çağrıştırıyor da olabilir.

başlıkları alt alta okumak

ruyada bulent ersoy u gormek (7)
sabah ise mutlu baslayamamak (9)

one night stand

muhabbeti açılınca yurdum insanının en çok salladığı konudur.
sorsan herkes bikaç kere "bebbek gibi aabi" denilebilecek bi kıza (ki genelde ukraynalı ya da rustur) hiç böyle şeyler ile işi olmadığı halde kızın yoğun isteklerine(!) dayanamayıp "çakmıştır".
bi de sonra "çok kirlendi abi dünya" derler ki...

en cok olmak istenilen sey

büyük adam.

hi5

online et pazarı.

olmayan sevgiliye mektup

edebi mastürbasyondur.

zeki kadınların evde kalması

zeka ile fiziksel güzellik kavramlarının bir arada yürümediğini düşünürseniz mümkün bir orantı.

popüler kültür

içinde olup da akıntısına kapılmazsanız dünyanın gidişatı, insani ilişkiler ve güzel gözüken gereksiz şeyler ya da gereksiz gözüken güzel şeyler hakkında bilgiye ulaşabileceğiniz akıntı/takıntı.

tuhaf kız isimleri

şemsiye (şemsi'den geliyormuş).

osmanlı da fayton arkası yazıları

Hatam varsa hata yaz padişaha yolla, kellem anında evine gelsin.

osmanlı da fayton arkası yazıları

(önde)
buralar böööyle bostandı.

(arkada)
hala bostan.

insanlari etiketlemenin dayanilmaz hafifligi

etiketler yakınlar tarafından onaylanıyorsa müthiş bir ego tatmini yaratan durumdur.

otobuste yer vermek ama fark edilmemek

sizin yer verdiğinizi görmeyen veya işitmeyen yaşlı amca/teyzenin başka bir tarafa doğru yürümesi durumu.

en acısı da siz yanına gidip "boş koltuk var buyrun" dediğinizde orada artık boş bir koltuğun olmamasıdır...*

dersler nasıl sorusuna alternatif cevaplar

- dersler nasıl?
+ onu bırak da sence bush saddamı gerçekten astırdı mı?
- saddam sensin bush da g.tüne girsin kaldın dimi gene...
+ altı dersten

driveshaft

gereksiz ve benzerleri dünyanın her yerinde bulunan bir gruptur. buna rağmen charlienin hala "driveshaftı duymadınızmııı" diye ortalıkta dolanması saçmadır.

--spoiler--
desmondun dediği gerçek çıkarsa yakında kurtulacağız kendisinden.
--spoiler--