bugün

istanbul 'un bakırköy ilçesinde etsiz çiğ köfte ve içli köfte gibi yiyecekleri üreten yer.istanbul'da birçok şubesi bulunmaktadır.
(bkz: kommagene)
son şubeleri fındıkzade ve şehremini'de açılmış, etlisi kadar hoş çiğ köfte yapan ciks mekan. ciks köfteci...
bizim mahallede de paradoks dürüm evi var...

eski mahallede de fenomen balıkçısı vardı..

hayat ne garip di mi?
karadeniz ereglide subesi bulunan etsiz cig köfte yapan yer.
kadayıf dolmasının pek yenesi olmadığı yer, benden söylemesi.
çiğ köfteye et koymayan bide utanmadan çiğ köfte satıyoruz diyen firma... şaka maka adamlar bayağı büyüdü, franchise oldular. yiyenler genelde memnun ama needense dışarda yapılan çiğ köftelere güvenemiyorum...
en azından dürüst müessese. etli diyenler de et koymuyor zaten.
hijyenik ve sağlıklı çiğ köfte satan, çok da pahalı olmayan yer.
4000 yıllık lezzet sloganı ile dikkat çekmeyi başarmış çiğ köfteci. her bölgede bolca şubeleri bulunmakta. fakat tadı hergün aynı olmuyor. bazen çok acı , bazen az acı yapıyorlar.
cig kofte ozlemiyle yanip tutusan vejeteryanlar icin bulunmaz mekan.
adıyaman ve çevresinde hüküm sürmüş eski bir uygarlık. komagene isimli çiğ köfte zinciri de adını bu uygarlıktan alır ve kendilerinin adıyaman usulü çiğ köfte sattıklarını vurgularlar ama kim anlar allah bilir.
tekirdağ çerkezköy de de şubesi olan çiğ köfteci.
örgüt ismi gibi bir isim seçmiş firma.

(bkz: batmaya mahkum firma isimleri)
her dafasında komaya sokan firma.
türkiyede boyutları ne kadar bilmiyorum ama kıbrıstaki şubesinde orta parmak boyunda bir çiğ köfte dürüm için 4 lira almaktadırlar.
bir arkadaşımın adını söyleyemeyip kamegego demesiyle hepimizin gülme krizine girmesine vesile olmuş firma.
iki ayrı kelimenin birleşerek bu kelimeyi oluşturduğu varsayımına dayanarak düşünürsek bu iki kelimenin yer değiştirmesiyle pek na müsait bir hal peyda olacaktır.
dayanamadım verdim bkz.yi
(bkz: genekoma)
(bkz: orama koma burama ko)*
yediğim en güzel etsiz çiğ köfteyi yapan mekan.
caddebostan'da bir süre açılıp kendini göstermiş, birkaç ay sonra caddebostan halkının "etsiz çiğköfte mi olur be!" yakınmaları sonucu iş yapamamış ve kapanmış yerdir.
her ayın 15 inde gerçekleştirdiği %50 bedava kampanyası ile çiğköfte ve türevlerini sevenlerin yüreğinde taht kuran firmadır.
Ayın 15'i olması nedeniyle, bugün %50 bedava kampanyasından yararlandığım çiğköfteci.
Etsiz çiğköfte mi? Yanından bile geçmem. istanbula gittiğim de ısrarlar üzerine yediğim ve hiçbir şeye benzetemediğim acaiplik. Komagene Adıyamandadır doğru ama bu çiğköftenin Adıyaman çiğköftesiyle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.içinde ceviz ve fındık bile varmış.
çiğköfte krizlerine derman olabilecek en güzel çiğköfteci.