bugün

orama ko ile burama ko iki kardeştir fekat bir günaraları açılır.orama ulan senin soyadın bana lazım değil diyerek soyadının sonuna ma eki alır. bir süre sonra bunlar tekrar barışır kendilerine firma kurarlar ilk olarak orama burama ko olsun derler ama, orama bunu istemez benim de yeni soyadım bu firmada yer alsın banane der.bunun üzerine orama koma burama ko şirketi bu güzel isimle faaliyetlerine başlar...
Yıllar yıllar sonra oramanın kızı tut ile buramanın oğlu yan da kendi aralrında bir taşımacılık şirketi kurmak isterler.tabi o zamanın en iyi taşıtı çek çek lerdir.bir nev taksi gibidir. hem kendi isimlerini hem de yapacakları işi belirtir bi isim aralar en sonunda ortaya tut siki yan çek çıkar. sik çekilen araca verilen çince isimdir.honk kongun en önemli çek çek şirketi...
(bkz: recep ivedik 2)
öhöm öhöm.yaw çok sevdim bu lafı.ama vallaha billaha bakmadım üye adı seçerken * ayrıca benim laakabımdır.
herkesin bildiğinin aksine, bu cümle; vietnamca' dır. hemen hemen '' benle bir şeyler içer misin? '' manasına gelir. * *
japoncanın en önemli deyimlerdendir.
hangi dile oldugu merak edilen anlamsiz sozlcuklerin toplanmasidir.
bir capon atasözü.
orama toma burama to.
hayaldi, gerçek oldu.
Tutsiki koyama ile aynı mahallede oturmaktadırlar.
recep ivedik serisi devamke