bugün

Japonya'nın Nagano prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir.
Tadini sevmedigim bir marka.
ilginçtir, dağın başındaki bu şehrin paralarında yengeç, su akrebi falan vardır.
tatlıses varken tercih etmeyeceğim çiğ köfteci.
bir tatlıses çiğ köfte değil.
oses varken Komagene sussun bence.
Tatlıses'in yanında solda sıfırdır.
badem fındık fıstık gibi lezzetli kuruyemişleri toz haline getirip çiğköftelerinin içlerine koydukları için pahalı olan çiğköftedir.
Yemem yiyene de mani olmam.
antik cagda ermeni kralliklarindan biridir. kralliginin dogu sinirini firat nehri cizmekte gunumuzde adiyaman gaziantep ve kahramanmaras illerini kapsamaktadir. ayrica bir cigkofteci ismidir.
Bi ben sevemedim galiba çiğköfte yerine salça koyuyorlar sanki...
isminin anlamını falan bilmem ama deli gibi bağımlısı olduğum çiğ köfteci. Midesiz gibi tüm sosları karıştırıp bir megayı gömerim. Seni çok özledim askim şu olaylar bi bitsin ilk yiyeceğim şey sensin.
bir çiğköfteci için fazla kasıntı bir isim. afrika'da bir kabileye ya da luviziyana'dan geçen bir nehre ait bir isim gibi geliyor kulağa.
Doğu anadoluda kurulmuş yunan-pers krallığı.
çiğköftesi battalbey'den daha güzel olan marka.
Yaklaşık bir aydır Komageneden çiğ köfte yemiyordum. Ramazan'da %50 bedava kampanyasına var diye söyleyelim dedik. Resmen bir felaketti damak tadınızı önemsiyorsanız yapmayın etmeyin. Çiğ köfte ramazandan mıdır bilmiyorum daha kötü bir hal almış. Ekstra yufkaya 50 kuruş aldılar yufka güzel olsa tamam hayatımda gördüğüm en kötüsüydü herhalde. Kağıt gibi yırtılıyordu dürüm yaparken her yerinden parçalandı kimse ağzının tadıyla yiyemedi. Ucuz olmasına kanmayın verin 3 5 daha kalitelisinden yiyin. Şahsen bir daha buradan alışveriş yapmayacağım.
128 milyon tane şubesi olduğu düşünülen çiköftecidir. sırf bizim fatih civarında 20 tane falan var. koca mahallede 1 tane bakkal var 2 tane komagene *
durumunun tadini bilmem ki zaten durum cig kofte sevmem ama tek basina yiyince assiri kotu tadi olan cig kofteleri olan marka.
Çamur gibi çiğ köfte kakalayan marka. Evet.
içerisinde garip bir baharat tadı olan çiğ köfte markasıdır.güzel değildir.
küçükbakkalköy'deki ilk yeri kapanmış ve yerine papatyam diye bir yer açılmıştır. yeni yeri ise daha deminlerde kepenk kapatmış pizzeria jooker'in yanındadır. istanbul'daki en güzel çiğ köfteyi üretiyorlar açıkça söylemek gerekirse.
7-8 yil once cig kofte yemistim. yani pek kulturlu degilim o konuda.

ama bugun yedigimde roka, tursu, ceviz, nar eksisi falan vardi. 2 tane durum gomdum.

bu bozmus halleri mi bilmiyorum ama harikaydi ulen.
ben başarılı buluyorum çiğ köftelerini en azından tanımadığım bir yerden almaktansa buradan yemeyi tercih ederim.
Kalitesiz bir ciğköftecidir.
Sürekli sipariş veririm.
Komagene = Come again