bugün

(bkz: defne joy foster)'in öldüğü dairenin sahibi olmasıyla gündeme gelen, ayrıca defne'nin burada ne işi var? dedirttirecek bir kişilik.
türkiye'nin tümüne twitter hesabından liseli ayarları vermeye kalkan, kendisini siyah türk olarak adlandıran (başbakandan özenmiş)bir tuhaf tip. evinde rahatsızlanan bir insan için acil servisi aramayı akıl edemeyen(?) ve sokaklarda deli cevat gibi doktor, ambulans, üfürükçü (ne haltsa artık) arayan ve belki de bu sebeple rahmetliyi kaybetmemize sebep olan işe yaramaz bir adamdır.

not: kerem altan emniyet tarafından alınan ifadesinde 112'yi aradığını iddia etse bile acil servisin ses ve numara kaydı yapan server'ı kendisini yalanlamıştır.
defne joy foster'ın rahatsızlanmasından sonra ambulans yardımı için back-up'u arayan, fakat polise verdiği ifadesinde "112'yi aradım" diye yalan söyleyen adamdır.

demek ki bir şeyler saklayan adamdır. belki de defne joy foster'ın ölümünden sorumlu adamdır.

edit: gerçi her ne kadar "defne'nin nerede olduğundan sana ne hesap mı verecekti" desem de kendi kendime küçücük çocuğu olan bir kadının neden çocuğunun yanında olmayıp gecenin 3'ünde başka mekanlarda eğlenip, başka bir adamın evinde öldüğünü merak ediyorum.
acil durumda sokakta doktor aramaya kalkışan * insandır. 112 nedir bilmemektedir herhalde. bu kişinin yanında fenalaşırsanız kanımca ölüm kaçınılmazdır.
evli ve 1.5 yaşında bir oğlu olduğunu bildiği bir kadına sabaha kadar içki içirip sonra da evine götürmüştür.
kimbilir kendilerini bir şey sanaraktan konuşan bu medya ve tv ünlülerinin aralarında daha böyle neler dönüyor da ortaya böyle olaylar olmadıkça çıkmıyor.
http://twitter.com/siyahturkcuma
gazeteci ahmet altan ın oğludur.defne joy foster evinde ölü bulunmuştur.
''Duygusal anlamda aramızda yakınlaşma oldu. Ancak cinsel ilişki yaşanmadı. Otururken Defne'nin boğazından hırıltı şeklinde sesler gelmeye başladı. Benden yiyecek istedi. Dolabı açıp zeytin ezmesi ve krem peynirden biraz yedikten sonra votka istedi. Kola ile karıştırılmış bir bardak votka verdim. Votkasından bir ya da iki yudum aldıktan sonra masaya bıraktı. Yatak odasına gittik. Aramızda duygusal anlamda yakınlaşma burada da oldu. Ancak yine cinsel ilişki yaşanmadı.'' şeklinde ifade vermiş. ahmet altan ona buna bok atacağına oğluna biraz terbiye verseymiş önce de, bebek sahibi bir kadını yatak odasına değil, bebeğinin yanına götürseymiş.
(bkz: altar ın oğlu tarkan)
-112'yi aramak yerine sokaklarda doktor arıyor,

-ambulans çağırdım düyor lakin 112 kayıtlarında böyle bir mesaj bulunmuyor,

defne joy foster cinayetinde bir numaralı zanlı olmasına rağmen soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla serbest bırakılıyor...

vay be...

işte ileri demokrasi...
defne joy foster cinayeti uyduranların içeri atılmasını beklediği adam. lan ne yiyorsunuz ne içiyorsunuz da böyle kafa bi milyon geziyorsunuz sürekli anlamıyorum. ortada bir cinayet yok. en azından şimdilik. sadece şüpheli bir ölüm var. ayrıca adam bir numaralı zanlı falan değildir. olsa olsa şüpheli olabilir. kavramların anlamını öğrenmeden klavyeye zulüm etmeyin lütfen.
haysiyetsiz bir adammış anladık. şimdi herkes alkışlayacak mı seni polise doğru ifade verdiğin için.

peki o gözü yaşlı eş ve 1.5 yaşındaki bebek ne olacak. ayrıca ne olursa olsun ambülans çağırmalıydı doktor aramak yerine. heryerde doktor var sanki.
uyuşturucu da yokmuş neyden korktuysa artık.
-hayatım sen uzan şöyle iki dakika..hasiktir, dur şu kokaini klozete dökeyim... kokain halloldu, masayı temizleyeyim. canıııım, iyisin dimi? iyisin iyisin.. sen biraz dinlen ben 5 dakikaya çıkıyorum.. şu bong'u kaldıralım, leş gibi kokmuş oda. biraz havalandırayım . tamaam, şimdi çıkabiliriz....

-bu ülkede sağlık bakanının istifa etmesi gerek, ambulansı arıyoruz dakikalarca gelmedi, bir canı hayatta tutabilmek için saniyelerle yarıştığımız anlarda bu yapılan büyük haksızlık.
babası gibi meme düşkünü olma ihtimali yüksek gözüküyor.
her şeyi geçtim de olayları polise anlattığı için eleştirilmiş kişidir. hı hı; başınızdan bir cinayet soruşturması geçerse siz öyle yaparsınız...
Adam haysiyetsizmiş de haysiyetli olsaydı ne olacaktı bilader. Şimdi sen hakkaten merhumeyi, gözü yaşlı eş ve 1.5 yaşındaki bebeği düşünüyor olsan bu ifadeye değil önceki olayların kendisine takılman gerekirdi. Yani adam beş posta gidip ifadesinde hiç bir şey olmadı derse haysiyetli mi oluyor? Sen bunları iplemediğin için, sonu kötü bitince ne öleni ne kalanı düşündüğüne kimse inanmaz. Senin derdin önceki olaylardaki abukluğu pas geçmek ve geçtirmek.
omurgasızlığı yapanlar, bir cinayet soruşturmasında süreci bu noktaya getiren her olayı polise dosdoğru anlatan en kötü kabahati uçkuruna düşkün olması olan kerem bey değil;

bu gizli soruşturmayı kadının ailesini sosyal çevresini, eşini çocuğunu düşünmeden basın ile paylaşan memleketimizin güzide! emniyet teşkilatı ve bu haberi alıp kamuoyu ile paylaşan, üstelik bunu yaparken de durumu "hayattan elendi" şeklinde gudik bir yaklaşımla evlerimize taşıyan haysiyetli! basın ordumuzdur.
vallahi millet basiret bağlanmasından söz ediyoda 112 yerine back up ı aramak basiret bağlanması değildir. olayı kendi yöntemleriyle kimseye duyurmadan çözmektir.

buna neden olabilecek olayları sıralarsak, evli bi kadınla ilişkide olmak, ünlü kişiler olmak, yasaklı yabancı maddeler almak.bunlardan biri, bir kaçı olabilir ya da bilmediğimiz başka bi neden olabilir ancak işin özüne dönersek

defne joy fosteri kerem altan öldürdü denilemez ama ihmal var mıdır ? vardır.

edit: bide medyaya sanki açıklama yapılmış gibi lanse ediliyo burda ve çeşitli sözlüklerde. bildiğim adamın hiç kimseye açıklama yapmadığı o yazan şeylerin polis ifadesi olduğu. ulan adam polise demi anlatmasın ne bok yediklerini!
düşmanının yanında rahatsızlan ama bu adamın yanında rahatsızlanma denilesi kişilik.
adama sormazlarmı neden 112 yi aramıyorsunda dışarıda özel doktor arıyorsun derdin sakladığın birşeymi var da hastaneye götürmek istemiyorsun kızcağızı.
evli ve çocuklu bir kadınla geceyi kendi evinde geçirmiştir. vatanı bir kadın memesine satan adamın aynı ahlaki standartlara sahip oğludur. fazlasını beklemek zaten boşunadır.

edit: ya arkadaşın ahlaki durumunu savunanlar var, ya da sevenleri eksilediler. ilginçsiniz...
barda tanıştığı birinin bir kaç saat sonra geçireceği bir rahatsızlığı alkole bağlayıp ciddiye almaması gayet normaldir. nereden bilecek astım hastası olduğunu?

ambulans çağırmaması merhum defne joy'un bir talebi de olabilir. zira ambulans oraya gelip defne joy'u aldığı zaman olay basına yansıyacak, evli olan defne joy kerem altan'ın evinde rahatsızlandı diye haber de olabilecek, işler daha da kötüye gidecektir. ya da bunu kerem altan'da istemiş olabilir.

bunlar böyle, lakin ne terbiyesizmiş, evli kadını evine götürmüş neyim diyenler var. kalbimin derinliklerinden onlara "ha siktir" diyorum. ulan mal, sen olsan başka bir şey mi yapacaktın sikimin anteni. bir de konuşuyor güzel ahlak abidesiymiş gibi...
bu ülkeye babası kadar hayrı dokunabilen şahıs. defne joy da en az bu kişi kadar suçludur, bu kişi de en az defne joy kadar suçludur. yaşananların ahlaki yönden eleştirilmesi de saçma. ahlak ne gezer sosyetede?
bence defne ölene kadar hiçbir müdahalede bulunamayacak kadar ağır alkollüydü, sızdı. hastalandığını farkettiği halde hiçbir şey yapmadı. sabah düzelir, gider diye düşünüp uyudu. yani defne nin ölümünde fiili bir teşebbüsü yoksa da ihmali var. çünkü anlattıkları çok saçma abi, evimde biri fenalaşsa, onu tek başına evde bırakıp gidip hastane hastane dolaşmam. aklın yolu bir, kimse bu kadar gerizekalı olamaz.
sırf ahmet altan'ın oğlu olduğu için linç edilmekte şu an. ibretle izliyorum.
"hayatta herşey seks ve içkiden ibaret değil" diyen ünlü türk düşünürü bülent arınç'ın sözlerini gayet de sikine takmadığı üzücü bir olay sonucu ortaya çıkan ileri demokrat. aferin.
o ifade olmamış yalnız eleman. "duygusal olarak yakınlık oldu ama sevişmedik" diye ifade vermişsin evli barklı çocuklu bir kadının ardından. inek şaban mısın sen? bu kardeşi anında salıveren savcı bey'e de pes. ulen bunun gibiler de demokrasi havarisi olup cemaat savunuculuğuna soyundu ya bu memlektte daha da diyecek söz yok sana ultra ileri demokratik türkiyem.