bugün

babasının oğludur. (her yönüyle )
yakın zamanda defne joy foster in alt iç çamaşırının evinde bulunması haberinden sonra yurtdışına çıkma yasağı getirilmiş olan katil zanlısı. daha önce cinsel birliktelik yaşamadıklarını da söylemişti kendisi.

bence de masum değil ve cezasını çekmeli, can aldıysa mapus damlarında can versin. adam elini kolunu sallayarak dışarıda takılıyor, şu tipten her türlü pisliği beklerim aga.

görsel
babasının izinden giden ama onun kadar akıcı dili olmayan yazar.
başarılar dilerim kendisine.
arada liberal demokrat yazarları sayfasında okuyorum.
sadece babası yüzünden, basit kriminal bir olay için haksızca eleştirilen bir insan. aynı olayı başkası yapsaydı gündeme bile gelmezdi. taraf gazetesi'nde yaptığı editörlüğüyle değilde böyle bir konuyla gündeme gelmesi çok büyük şansızlık.
eeeee ne derler bilirsiniz,
armut; dibine düşer.
(bkz: bunlar babadan oğula nesil herhalde)
fazla dizi izleyen bünyelerin polisiye merakından neredeyse katil zanlısı ilan edilecek şahıstır. evine götürdüğü her kızın tam teşekküllü sağlık raporunu isteyen , tansiyon ve şeker ölçümünü yapan sözlük yazarlarının tıbbi bilgisini aşşağılaması normaldir. zira toplum olarak acil servis uzmanıyız (biz herşeyin uzmanıyız, biz olsak mutlaka doğru olanı akıl eder uygularız). şimdi sağdan soldan suçlamak kolay, aynısı başınıza gelse ulan bekleyeyim geçsin mantığıyla o özel kiliniğide sallamazsanız ben birşey bilmiyorum. kadınla o gece tanışmışız diyor , astımı vardı çakkıdı nasıl bilmezsin diyorlar, panik yapmış , niye yatağın dibinden solunum cihazını çıkarmadın gibi marjinal fikirler ortaya çıkıyor.

bu olay olmasa bu adamın varlığından haberimiz olmayacaktı. defneye toplumsal linç istemeyenler kendileride yapmasın. ikiyüzlü toplumun ikiyüzlü insanlarıyız. ölen sempatik bir sima, ölenin yanındaki siyasi fikirlerimize aykırı bir sima. tabi ki vuruyoruz özel hayattı karışılmazdı, vuruyoruz bunun babasıda zaten adam değildi.

o kadın o gece ölmese , es kaza bi magazinciye yakalansalar , oturup gördün mü defne kocasını boynuzlamış demezmiydik. kaç gündür özel hayat defansçısı kesilen medya, aslında gizli kapaklı yaptıklarının bir gün böyle gün yüzüne çıkma telaşıyla self savunma modunda. gereksiz empatilere gerek yok.ölen daha sempatik, diğeri sevmediğimiz adam diye soruşturması süren bir olay hakkında ahkam kesmek pervasızlığımızdandır, profesyonel düşünce yoksunluğumuzdan , gereksiz duygusallığımızdandır. yaşanan her iki taraf için dramdır. polisiye dizilerde çok kullanılan replikleri düşünün,'Truth will always come out'.
duygusal yakınlaşma tabirini bugün açıklamış;

''öpüştük''

http://www.milliyet.com.t....2011/1350097/default.htm
izzet-i nefis'ten yoksun, insan bozmasıdır.
kimine göre (bkz: kerata)

bana göre (bkz: su testisi)
Hıncal Uluç denen sözde entel yazarın biricik "kerata" yiğenidir.
normal sıradan bir insanın evinde bu olay olsaydı, kesin adli tıp raporu çıkana kadar içerde tutulurdu ( aylar sürecek testler ve analizler incelemelerin sonucu daha belli değilken ve afaki açıklamalar ve varsayımlara dayanan saptamalar ışığında ) tabi ki ölüm astım vb nedenlerle olmuşsa; 112 aranmaması-çelişkili ifade vb nedenlerle birazda aileden sorumlu olan kişiler bir anda görevini hatırlayarak çeşitli adlar ve tanımlamalara sığınarak açılan soruşturma ve hazırlanan kamu dava dosyası ve ilk mahkeme der iken en az 1-1.5 yıl içerde yatılması muhtemel bir durum hasıl olur du. bu sırada ailenin korunması-çocuğun yaşayacağı ruhsal gelişim-soruşturmanın selameti-dava süresi vb. nedenlerle yayın yasağı konur olay zamanla unuttulur du. ama yapılamadı.

sallamıyorum, alkol için gençliği koruma adı altında efes pilsen basket takımı örneğinde olduğu gibi hassasiyet gösteren kraldan çok kralcılar çıkardı.

aynı siyasi cephede bulunan aktörler her ne kadar dünya görüşü farklılaşsada amaçlar ışığında kader birlikteliği yapmış olduklarından, ölen insan için yapılan hukuki süreç; yolda bulunan bir kedi yavrusunun evde ölmesine hayvan hakları savunucularının tepkisi ile ortaya çıkan prosedürü hatırlatan işlem oldu.

empati yapmak gerekir ise, asla yerinde olmayacağım insan dır, kerem altan. baltayı taşa vurmuş tur. bununla geçmiş olsun. umarım 1.5 yaşında geride kalan çocuğu düşünerek morali bozulmaz.

eee ne derler? bilirsiniz,
özel hayat,
ölenin arkasından konuşulmaz,
biz arkadaşız,
çekmeyin kardeşim yeaaaa,
seviyeli birliktelik yaşıyoruz,
bla,
bla,
bla.
112'yi aramamasının sebebi bence defne joy foster'ın istememesidir. zira bu ilişkinin ortaya çıkması bu elemandan çok ona zarar verirdi. ama 2 yaşında çocuğu olan evli bir kadını eve götürüyorsan da masum değilsindir hiçbir şekilde. ihmalden ölüme sebebiyet verme gibi bir durumdan yargılanmalıdır.
Ahlaksızdır....
Ölmüş bir kadının ailesini hiçe sayarak gereksiz bir 'yakınlşama' ifadesi vermiştir..
Serseridir...Edebi ile susmak yerine kadına çamur atma zihniyeti taşıyan tipik Türk erkeğidir..
Ayrıca ihmalkardır..Acili aramak yerine sokak sokak aranmayı tercih ederek zaman kaybına sebep vermiştir...
uzak durulması gereken bir zat. herkesle duygusal yakınlaşma yaşayabilir. biz birinden haberdar olduk kazara, kimbilir kaç kişiyle duygusal yakınlaşması oldu.
(bkz: kerem altanı melek ilan etmek/#10704808)
ya günlerden beri dinliyorum bu adamda mantık silsilesinin bir zerresini bulamıyorum arkadaş. bu insanın twitterdeki hesabına bakarsanız kendi düşünceleriyle uyuşmayan insanlara bok atan görünüşte dinci biri olduğunu görürsünüz. ama defne olayında verdiği ifadelerde bastıra bastıra duygusal anlamda yakınlaştık demiş de durmuş.
birincisi; bu kadın hızlı bir müdahale ile kurtarılabilirdi ki bu açıklama doğrulandı. ambulans aramak yerine kapı kapı hastaneleri dolaşmayı tercih etti. niye? bilinmiyor.
neler yaşandığı bizi ilgilendirmez evet ama evli ve rahmetli bir kadının arkasından yok oturma odasında duygusal yakınlaşma oldu yok yatak odasına geçtik orda da duygusal yakınlaşma oldu ama hiç cinsel ilişki olmadı gibi bir açıklamayı nasıl yapıyorsun sen kardeşim? insanda biraz utanma arlanma olur. zaten neler olduysa çıkacaktır ortaya.
takıldığım şey defne ile olanlar değil. takıldığım şey kadın öldükten sonra yapılanlar. ayıp ya ayıp.
ayriyetten: (#10695386)
bir erkek olarak; evli bir kadın sabahlara kadar eğlence sonrası evimde alkol ve bazı (hadi ilaç diyelim) etkisi ile fenalaşırsa ve sağlığını riske edecek şekilde kontrolsüz (davranışlar) içinde olup ölürse paniklemem normal.

adli tıp soruşturması, alınan ilaç-alkol-uyuşturucu testleri, tecavüz-cinsel ilişki-cinayet vs otopsi incelemeleri düşündükçe korkuyorum. bir de kadın evli yani.

bu kadar telaş az değilmi.

toplum olarak dejenerasyonu tartışmadan, zavallı 1.5 yaşındaki çocuğa annesinin ölümü nasıl anlatılacak? çocuk iler ki yaşlarda, özellikle ergenliğe atım atar iken, çevreden duyduğu söylemler ile, bu ölümün kendisinde (ki değer yargısı ve bakış açısına) nasıl yansıyacak? bir travma sonucu bu çocuk karındeşen jack olması muhtemel değil mi?

ya o kadının eşi? bu konuda bir şey demiyorum.
112'yi aramamasının elbet bir sebebi olan insandır. *
gerçekten babasının oğludur.
al birini vur ötekine.
bir insan ancak bu kadar alçalabilirdi.
o kadar alçaktan uçuyor ki deniz seviyesine ulaşması için bayağı bir uğraşması gerekecek.
evli bir kadını bar çıkışı evine götürüp bir de arasında duygusal bir yakınlaşma olduğunu itiraf eden kişi..
tipinde meymenet yoktur. içi dışına vurmuştur. söyledikleri de yalandır kanaatimce.
ifadesinde yalan olabilir diye düşündüğüm insan.
evli karıyı yatağa atmış sonrada bir haltlar yemiş oğlandır . ama buna rağmen babası sırf akpli diye yobazlarca savunulması enteresandır.
suç sadece kendi üstüne kalmasın diye olayla ilgili gereksiz bütün ayrıntıları anlatan bir şerefsizdir.