bugün

genelde uyuz ya da haşere gibi zararlıların konak bedende deri yerken ya da kan emerken fark edilmemek için kullandıkları sıvının vücuda girmesinden kaynaklanır.

bir de birileri birilerini tehdit etmek, ya da en azından tehdit ettiğini sanmak için "kaşınıyorsun sen" kabilinden şeyler karalar sağa sola. bilmezler ki o buyurgan ve tehditkar baltalarının ortadan ikiye yarılacağı bir kayaya kütleme ihtimalleri her daim mevcuttur. bu gibi durumlarda en iyisi karşıdakinin hayal gücünün sınırlarını zorlamasını bekleyip keyif almaktır.
karacigerinizde sorun varsa ayrilmaz bir parcaniz olur.
alerjik durumlarda, kendinizi tımarlamanıza neden oldurur.
(bkz: egzama)***
Genelde psikolojik etkenli olup kişinin kendini kaşıma veya kaşıtma eylemine engel olamamasıyla kendini belli eder. Kaşınan bölgeye göre farklı tedavi veya yatıştırma teknikleri uygulanır. Bazı çeşitleri temizlik ve titizlikle engellenebilir. Yatak, özellikle de koltukların temiz tutulması tavsiye olunur. Kaşınan yere çok fazla ellememek, hele başka şekillerde bünyeye yabancı cisimler, veya şaylerle müdahalede bulunmamak akıllıca olur. En büyük tehlike bağimlılıktır. Bağımlılık oluştuğunda kronik bir kaşıntı vak'ası meydana gelir ki kişi tedaviye cevap vermez.
sıklıkla hatır hatır, tıyır tıyır, gıvıl gıvıl, viyil viyil ikilemeleriyle tarif edilen rahatsızlık.
alerjik bir rahatsızlık sonucu vücudun herhangi bir yerini tırmıklamak.
(bkz: sürekli kaşınıyorum)**
(bkz: huylandım lan) *
amanın kimsenin başına gelmesin *
var var çok var kaşınan. bizim bölümde bi mall da kaşınıyor. bu başlığı açan iyi dek getirmiş. artık ben onu kaşıyınca ben de yeni bir başlık açarım: kaşıntısı geçirilenler...
klasik bir kaşıntı falan sıkıntı değil de her gün kaşınan vücudun tırnak izleriyle dolması çok can sıkıcı. aşırı saçı dökülen kadınlar bilir. kol, omuz, sırt ve bel bölgeleri deli gibi kaşınmaktadır. sinir krizi geçirtir. bir de bakarsın bir iki saç teli ellerinde. yok mu bunun bir çaresi...
(bkz: kaşıntım var)
(bkz: tırmala beni kaşı beni)
Polenlerin bahar aylarinda insan bünyesinde yarattıgı durum. Lakin geceleri kaşınıyor olmak intihar sebebidir.
insani kendine yolduran, çıldırtan, deriyi etten ayırma isteği uyandıran lanet meret. ellerime kollarima kan oturdu yeminle.
insanı her ne kadar rahatsız eden bir durum olsada, farklı birşey vardır ve kaşırken iyi hisseder insan kendini. ama yinede istenmeyen bir durumdur.
kaşıntı olduğunda müsait bir ortamdaysanız ve rahat ulaşabiliyorsanız sizden keyiflisi yoktur.
https://www.facebook.com/.../videos/1231702050189240/
yaz aylarından nefret etmemi sağlayan , ciddi ciddi sibirya'ya taşınmayı düşündüren sorunum

anasını avradını sikeyim böyle sıcağın da , terin de , kaşıntının da amk yeter lan
polenlere alerjim var ve yazın o tatlı mı tatlış polencikler her yerde uçuşurken ben kaşınmaktan kıpkırmızı oluyorum.
Hayatinizin romanina verilecek isim kliselerine yanitimdir. Zira kendimi bildim bileli her halta kasiniyorum. Manevi kasintilarim da fiziksel kasintilarim da bitmek bilmedi.
insanı sıkıntıya sokan hissetme duygusu.
Kaşıdıkça daha fazla gelen his. Kısır döngüye giriyorsunuz adeta.
Her gece yatınca beni bulan ilginç oluşum. Bıktırdı.