bugün

birçok kişinin şikayette bulunduğu anlaşılması zor durum.

kaçak elektrik kullananların parasını niye düzenli fatura ödeyen kişiler karşılasın.
toplum düzenini bozan uygulamalardan sadece birisidir.

salak yerine konulan insanların bir süre sonra 'amaan bi ben miyim enayi' diyerek farklı yollara başvurmaları sonucunu doğurabilir.
(bkz: kaçak elektrik bedelinin vatandaşa ödetilmesi)
esra'nın proğramındakiler de yansıyacaksa boku yedik diyorum.
bir uyarıdır.faturanızdaki kk bedeli yazılan yerdeki para size girmiş paradır hemen şikayet edilmeli.kaçak kullananların cezasını neden masum halk ödesin.
dağıtılan elektrikle faturalandırılan elektrik miktarının arasındaki farkın, vatandaştan tahsil edilmesi olayıdır.
hırsızı yakalamaya uğraşmaktansa ben paramı bir şekilde alıyorum, sen çalmaya devam et diye hırsızı teşvik etmektir.
edit: imla.
derhal şikayet edilesi durumdur.. dilekçem işleme konulmüştur umarım.. çok sıra varmış..
(bkz: elektrik faturası)
kaçak elektrik kullanımını resmen teşviktir. ama fatura valiliğe götürülerek (bkz: kk bedeli) geri alınabiliyormuş.
çok sıra varmış, beş liraymış on liraymış diye ihmal edilmemesi gereken şikayet edilmesi gereken yansıltılmadır. kaçak elektriğin önüne geçemeyen dağıtım şirketleri parayı alabildiklerine daha fazla saldırması yüzsüzlüğün dik alasıdır.

sıraya girin, hakkınızı arayın. işleme konulana kadar küçük küçük bir sürü birikiminiz olur. geçmişe dönük ödediğiniz kayıp kaçak bedellerin tamamını alabilirsiniz.

not: sıradayım, her ay 6 küsür lira kayıp kaçak bedeli ödüyorum. kumbaraya attığım param gözüyle bakıyorum.
faturasını zamanında ödeyen vatandaşları aptal yerine koymaktır.
kaçak elektrik kullanım bedeline itiraz dilekçesi ve gerekli bilgiye http://www.imc-tv.com/hab...silatina-karsi-basvurular adresinden ulaşılabilir.
kaçak elektrik yansıtıldığı için çarpılma ihtimali vardır. maazallah 220V.
vatandaşını aptal yerine koymaya alışan bir devletin; düzenli ödeme yapan, namuslu insanının götüne soktuğu zincirinin son halkası.
ödediği trt payı, ötv, o, bu, şu hakkında hiçbir isyanda bulunmayan insanların konuşup durduğu gereksizliktir. kaçak faturasına gelene kadar neler ödetiyorlar, neler çalıyorlar hayatlarımızdan. hepimizin cebinde olan telefon onlara çalışan bankamatik gibi, elektrikmiş laf...
ilçe tüketici hakem heyetine başvuru yapmama sebeptir.
başvurumu yaptım. sonucu haftaya belli oluyor.
şu faşistler belkide o kaçak elektiriğin içinde ''kürtlerin'' ''çingenlerin''kullandığı kaçak elektrik değilde eskimiş kablolardan kaçan elektriğinde olduğunu düşünseler hani belki bi iki ilerleme kaydedebileceğiz. ha gayret koçum oldu olucak.
vereceğiniz bir dilekçeyle ödediğiniz miktarı geri alabilirsiniz.
sadece kaçaklar değil dağıtım hatlarında oluşan kayıplarda yansıtılıyor. bu ülkenin nesi düzgün ki? doğusuyla batısı arasında dünya kadar fark var. güney doğuda sayaç kontrollerine gittiğimizde (bkz: mardin) hiç aklımdan çıkmaz kalaşnikoflu aşiret üyelerinin tehditkar bakışları. doğu ve güneydoğuda hukuk, kanun yok orda işleyen başka bir sistem var.
olmaması gereken olay. zoraki entry oldu her taraf sol frame fb-gs den geçilmiyor ne yapalım.
masa başından enerji şirketlerini yöneten epdk nın kendine müslüman kararıdır.
zehir zıkkım olsun bu kararı alıp uygulayanlara...
galatasaray- fenerbahçe derken....
vicdani ret ile ödeme yapmaktan kaytarma yolunu açması için akp ampulünden haber bekliyoruz.
medyanın bugüne kadar yaptığı en hayırlı işlerinden biri bunu sonunda dillendirmesidir herhalde. sayelerinde yıllarca rahatsızlık duyduğumuz ama tek tek sesimizi çıkaramadığımız bu sıkıntı gerekli yerlere, büyük bir destekle iletilecek.

keşke çıkarlarımızı korumak için medyaya ihtiyaç duymadan bir araya gelebilsek. o zaman ne yavşak siyasetçiler kalır ortada ne kendine müslüman bürokratlar.
fatura bedeline göre artan saçma sapan bir şey. dürüst vatandaşı kaçakçılığa zorlamaktan başka bir şey değil. bu ülkede yeterince vatan haini besleniyor zaten, bari bize onların elektriğini ödetmeyin!