bugün

entry'ler (39)

bir erkeği kendine aşık etmenin yolları

-erkek arkadaşıma ne kadar çek benziyorsun,
-erkek arkadaşım var ama evlenmeyi düşünmüuorum, denince erkekler mest oluyormuş tecrübeyle sabitlendi. kıyaslanmak hoşlarına mı gidiyor nedir *

sınav sorularına verilen anlık tepkiler

yusuf yusuf mode on

sırf üzülmesin diye birini terk edememek

karşındakinin senden vazgeçtiği an seni elinin tersiyle sileceği gerçeği ile yanlış yolda olan kişi eylemidir. aslında yapılan daha büyük bir haksızlıktır, karşındaki sevdiğini zannederken sırf ona acıdığın için birlikte olmak onu daha küçük durumua düşürür. bu durum insanın omzuna yüktür, aldığın her nefeste tokat gibi çarpar, olan sana olur

üşengeçlikten doğan ilginç davranışlar

sonu daha büyük bir zararla biter genelde.

pet shopa türk kızı var mı diye sormak

- şey Türk kızı var mı burda, şey safkan, yavruu ay ben fena oluyorum?

+ yok biz burda erkeğini satıyoruz en abazasından, kıllı, bitli, yere yakın!

regl sancısını dahi kabullenemeyen kadın

sancıyı kabullenmek diye bir terim çıktı da bizim mi haberimiz yok acaba? vücutta hissedilen her türlü ağrı acı verir ister rutin olsun isterse bir kez görülen, susmak, saklamak mı gerekir ?

kopartan ingilizceye çevirmeler

tea january

(çay ocağı)

bim in çıkaracağı enerji içeceğine isim önerileri

bim bam bom *

kızlık zarı dikimi yasaklansın

kadınların vajinası son zamanlarda erkekleri neden bu kadar ilgilendirir ki? her kadının vücudu üzerindeki denetimi kendine aittir. böyle kadınlar şöyle ilişki yapar, böyle ahlaksızdır diye yapılan genellemeler 'sen de bir anadan doğmadın mı?' sorusunu sordurur insana. milletin eşine, kardeşine laf etmeden, dil uzatmadan önce iki kez düşünülmeli kanımca.

boş ev bulup atıcak kız bulamamak

boş duvar bulsa ona bile yazacak erkeğin başına gelen iştir.

yazarların gelecekteki çocuklarına yazıları

sevgili yavrum,

seni bu dünyaya getirirken ne kadar bencilce davrandığımın farkındayım. biz insanlığı, doğayı tükettik ve hızla tüketmeye devam ediyoruz.sana ne bırakacağımı, seni nasıl bir dünyaya getireceğimi hiç bilmiyorum. eğer yaşadığın dünyada mutlu olmazsan sakın bana kızma! sen dünyaya geldiğinde bugün yaşadığımız ender güzellikleri sana sadece fotoğraflarda göstermekten, hikayelerde anlatmaktan korkuyorum. en çokta neyden korkuyorum biliyor musun? bir gün vakitsizce seni bırakıp gitmekten. benden, bizden bir parça böyle zalim bir dünyada nasıl bırakılır bir başına? ya hayattayken bile koruyamazsam seni? açlık, işsizlik, ahlaksız tüm yanımızı sarmışken ya sen şaşırırsan yolunu? lütfen doğup büyüdüğünde bana bir mektup yaz ve tüm kuşkuların boşunaymış de...

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

bin muhteşem güneş- Afganistandaki rejim değişikliği ile yaşananların, çocuk yaşta evlendirilen kadınların hikayesini konu alan çok akıcı bir kitap.

insanın büyüdüğünü anladığı an

evde yemek yok diye eve erken geldiğinde, kirlideki çamaşırlar yıkanmadığı için annene kızamadığında, aile fertlerinin küçükken yanında konuşmadığı borç harç meselelerini , şimdi hesaplayıp onların önüne koyduğunda, mektup gelmiş mi diye değil fatura gelmiş mi diye posta kutusuna bakar olduğunda anlarsın ki büyümüşssün!

atatürk ün hiç üniversite açmamış olduğu gerçeği

1924'te Tevhid-i Tedrisat Kanunu çıkartmıştır, 1926'da Maarif Teşkilatı Kanunu ile Türk Milli Eğitiminin temellerini atmıştır.1933'te üniversite reformu yapmıştır. Darilfünunun istanbul Üniversitesine çeviren de, dil tarih coğrafya fakültesni açan da odur. 11 tane kendi kaleminden eseri vardır. bu ülkeyi baştan yaratan bir liderin eğitime önem vermemesini düşünmek komik olur.

kadın erkek eşitliği bir komünizm propagandasıdır

ey kadın erkek eşitliğini futbola dayandıran kişi!
senin doğarken kasların benimkinden ağırdı, sen bu sayede geliştirdin benden güçlü oldun!
ben anneme özendiğim için yemek yapmaya, temizlik yapmaya heves ettim ince motor kaslarım gelişti,
sen babana özendiğin için daha çok top oynadın, daha çok sadece güç gerektiren işlere yöneldin kaba motor kasların gelişti!
zaten doğarken içgüdülerimiz, fizyolojik yapımızla farklı doğduk! penisin var diye kendini üstün mü sanırsın? erkekle kadın bazı bakımlardan farklıdır kör değilsin görüyorsun, kadının fizyolojik olarak geri planda kalmasının sebebi içgüdüleriden gelen korumadır...
evet senle ben farklıyız ama sandığın gibi üstün değilsin. hadi şimdi git annenin şişleriyle iki ters bir düz kazak ör...beceremedin mi? sizin futbol takımı yardıma gelsin...

taksimetre yüzünden şaşı olmak

+ yürüyelim hayatım ya kim bilir taksi ne kadar tutar.
- gel gel bişey olmaz...taksi!

(taksiye binilir yol tarif edilir. arkada oturduğum için alttaki taksimetreye bakamam, yol boyu çatlarım. inmeye yakın öndeki erkek arkadaşım telefonunun takvimini açar 23ü gösterir. başlarım söylenmeye...)

+ nerden nereye geldik canıım ayıp ayıp bu kadar da değil artık. tabi dolana dolana gelirsek...

(araba durur durmaz atarım kendimi aşağıya. sevgilim verdiğim tepkiyi anlayamaz)
- ne oldu ya niye söylenip duruyorsun?
+ beş dakikalık yola 23 lira verilir mi ya insan yok der, çüş der ne biliyim...
- 23 lira verdiğimi de nerden çıkardın topu topu 8 lira verdim.
+ ama 23ü gösterince sen...
- aşkolsun ama çıkma yıldönümümüz bugün diye gösterdim..pes yani adama da o kadar söylendin..
+ hııı aşkım şey ben evde kutlayacaktım daa..bu sene unutursun sanmıştımm...pardon.*

karısının ehliyet almasına izin veren erkek

bir gün kendi kalp krizi geçirdiğinde, vb, çocukları hastalandığında karısının onu ya da çocuklarını hastaneye yetiştirdiği için kendiyle gurur duyacak erkektir. durumu varsa gündelik kullansın diye bir de araba çeker altına karısını mest eder, kalabalık otobüslerde fortlanmasındansa uzaktan taciz edilmesine razıdır.

nete verilen her videonun sonuna msn eklemek

altında 'açım ulan arkadaşım da yok, sevgilim de; madem izledin ekle' mesajı yatan durumdur.

kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

*okunsun yeter, neyle olduğu o kadarda önemli değildir.

araba kullandığı halde ahlaktan bahseden kız

son duyumlara göre toplu taşıma araçlarını da kullanıyormuş bu kadınlar, vah vah toplaşıp günahlarının affı için dua edelim!