bugün

kaynananın oğluna olan hakimiyetinin bir göstergisidir * .
kaynanatör denilen anne türlerinin halt yemesidir efendim. geç arka koltuğa otur diyil mi?! insan oğlunu gelininden kıskanır mı lan? kıskanmamalıdır. *
kayahanın önde gelinin arkada oturmasından farklıdır.
kayahanın önde gelenin arkada oturmasından da farklıdır. * *
ailedeki durumu özetleyen görüntüdür.

gelin kaynananin helvasini çok özenle yapar ama.
gelenek gibi birşeydir. şuan gelin olan kişinin yaşlanıp kaynana olduğunda gelininede aynı uygulamayı yapması olasıdır.
aile içindeki hiyerarşik durumun bir nişanesidir.
- gıııızz, sen arkıye geç.
+ peki anne.
- cantamı da dut.
+ olur anne.
- gapasana gız camını, boynuma yel girdi.
+ tamam anne, kapıyorum.
- geliin çantamı ver.
+ al anne.
- gııız, ilacımı almadın mı?
+ almadım anne.
- abovvv, yitişin gomşulaaar. bu gelin öldürecek beni. canıma gastitti.
+ ama anne...
- adam öldürüyollaaar yitişiiin.
+ rıfaaat?
x efendim canım.
+ senin ananıııı. yeter ulan, yeter.
kaza anında kaynananın camdan fırlamasıyla sonuçlanacak durumdur.*
gelinini seven bir kaynanadır.
çünkü kazada ilk ölecek olan öndeki 2 kişidir , bunun sebebiyle gelinini arkada oturtur ki ona zarar gelmesin.
aslında herkesden çok gelinini seven kaynana davranışıdır.
bir annenin oğlunu başka bir kadınla paylaşamadığının bir göstergesidir.
arabayı kayınpeder kullanıyorsa sorun yoktur. gerçi arkada damatla birlikte oturuluyorsa her an sorun çıkabilir!
(bkz: saçma sapan türk adetleri)
Tabii ki gelin oturmalı.

Fakat gelinlerdeki bu ön koltuk sevdasını anlamıyorum.

Şahsen ben kayınvalideden önce gidip öne oturamam yani.

Her şeyden önce bana bi saygı gibi geliyor ne biliyim.
kaynana co-pilot koltuğunda oturduğuna göre rallide dereceye girmek artık kaçınılmazdır.
Evli kadınların en tahammül edemediği şeylerden biridir. Sanki ön koltuğa oturan padişah oluyor. Ben olsam buyur sen otur kaynanam derim çocuk musunuz swh.
Bence arabayı gelin kişisi sürsün de anne oğul ön koltuk arka koltuk tartışmasını yapsın. Yesinler birbirlerini.
Sonra vay efendim; boşanmalar neden arttı. Artar tâbi, yeni gelinler artık çok arsız.
ilk yorumu beğendim. ikininci ve üçüncü yorumları yapanlardan hayırlı gelin olmaz.
Bunu dert edecek kadar ucuz hayatlar yaşayanları gösterir.
Herkes karşı bu duruma ama olmasi gereken bence. Şahsen direk ben arkaya oturmak için yöneliyorum " kendisi sen geç kızım" diye ısrar etse bile. Buda benim saygı anlayışım sanırım . Hem ne fark eder arkada olmak buyuklenmeye gerek yok bu kadar bence.
Kaynananın önde gelinin arkada oturması dünyanın en gereksiz tartışmasıdır.
çünkü ; ön koltuk poposu büyükler için.
gerçekten çetrefilli konulardan bir tanesidir bu.

ancak sanırım uygun olan gelinin kaynanaya öne oturmayı teklif etmesi ve kaynananın teşekkür edip yok sen otur demesidir.
sevgili kadınlar yapılması gereken budur.

bizleri zor durumda bırakmayın.
sonra bir onun sinirli gözleri, bir diğerinin çatık kaşları.

ne gerek var?
alın ben geçerim arkaya, oturun siz öne. *
görülebildiği kadarı ile sıkıntılı bir süreçtir. baktın hem birbirlerini hem seni yiyiyorlar vereceksin direksiyonu bir tanesine diğerini de yanına oturtacaksın. sen de arkaya geçeceksin mis gibi ne yapıyorlarsa yapsınlar önde.