buyrun benim.sevmediğiniz ağzı küfür dolu canının istediği gibi laf sokuşturan yoldan geçene laf atıp dumureden dumur olan o benim olm.
sürekli yapılanları, söylenenleri eleştiren, ama kendileri pek de birşey yapmayan, hayata bir artı katamayan,
sürekli yapılan ya da söylenen şeylerin arkasında bir art niyet arayan,
kendini bulunmaz hint kumaşı sanan,
sürekli insanları kullanmaya alışmış,
insanların hep olumsuz taraflarını bulup, öne çıkaran,
ve sürekli dedikodu yapan insanlar.

hayatımızda keşke olmasalar, ancak çoğunlukla herkesin hayatında oluyorlar ne yazık ki, yapmak gereken hayat enerjinizi almalarına fırsat vermeden o insanlarla irtibatı kesmek fikrimce.
vizyonu dar olan insanlardır.
egoları tavan yapmış insanlar.
yalan söyleyip, son derece dürüstmüş gibi mükemmel oyunculuk sergileyenler, karşısındakini aptal yerine koyanlar, bi boktan haberi olmayıp her konuda ahkam kesenler, her durumda kendini düşünen benciller, etnik ve cinsiyet ayrımı yapanlar, her konuda önyargıları olanlar, iğneleyici konuşma tarzını benimsemiş olanlar, herşeyden sızlanıp karşısındakine de mümkün olan her konuda sitem edenler, fikirlere saygı duymayanlar, sabit fikirliler, at gözlüklüler, geri kafalılar, çevresine ve dünyaya uyum sağlayamayanlar, kaba, kibirli ve küstah olanlar, malıyla mülküyle hava atanlar, konuştuklarında incir çekirdeğini bile boş bırakanlar, cevresindekilere üstünlük taslayanlar, "mütevazilik" kavramının uğramadığı insanlar, her durumda derdini bağırarak anlatanlar, karşısındaki kadın-erkek ezmekten keyif alanlar, yüksek egoya sahip olanlar, cinsellikten başka birşey düşünmeyenler, çocuklarını, eşlerını dövenler, işkence yapanlar, paranın esiri olanlar...

(bkz: say say bitmez)
(bkz: alayina sokayim)
(bkz: ikizler burcu)
(bkz: roketadam)
kendini sevmeyen insanlar.
sert insanlar. ütü de tutmaz bunlar.

(bkz: severek iğrenç espri yapmak)
ilgi göstermeyip ilgi görmekten hoşlanan insanlar.
çok konuşan insanlardır.
katlanılması daha da zor olanları ise normalde çok konuşup bazen birden sessizliğe bürünen sevdiklerinizdir. gevezenin sessizliği tahammül edilemez oluyor bir süre sonra.
(bkz: adnan polat)
herşeyi bildiğini, herşeye sahip olabileceğini düşünen, kibri okyanusları yutacak kadar büyük olan bazı kişiler.
at gözlükleriyle yaşamakta ısrar eden üstüne kendi sığ hayat görüşlerini sana dayatmaya çalışan bencil, kıt akıllı ve duyarsız insanlardır. kendilerine nasıl katlandıkları da uzmanlık sorusudur. tabi katlanabiliyorlarsa. çünkü yaşam işletim programları genelde hata verir.*
hele ki katlanılması zor olan bu kişilere, katlanmak zorundaysanız o zaman daha kötü diyebileceğimiz durumdur.
aptal insanlar. tahammül sınırını en çok zorlayanlardır.
arkadan konuşup konuşup gözünün içine bakan insanlar.
melisbahçeliler.
merhametsiz insanlardır.
aptalca espriler yapıp hehahahıho diye gülen bir kızdan daha kötüsü ne olabilir ki? üstelik iQ'su da hayli düşük.
çabuk yorulabilen insanlardır. bir yere gidersiniz of yoruldum, pof yoruldum hiç çekilmez. gezmeye çıkacağınıza pişman ederler. *
burnu havada insanlar.
sadece kendi isteklerinin peşinde olan ve gözü kendinden başka birşey görmeyen insancıklar katlanılmazdır.
her konuda bilmişlik taslayanlar.
kibirli insanlar başını çeker yalancılar hemen arkalarındadır, beynini kullanmamakta direnen, kendi düşünceleri yokmuş gibi davranan hep başkaları düşünsün ben onlara katılayım diyen insandır kendileri...