bugün

kafkaslardan aşacağız
türklüğe şan katacağız
azerbaycan bayrağını
karabağ'da asacağız
Türkmeneli Kırım batı trakya Karabağ ahıska...

yüreğimize saplanmış amerikan Rus avrupalı bıçakları. kimi zaman unutulur çünkü bıçağı saplayanlar daha fazla derine saplamayı bırakırlar. Acılarımız olağan hale gelsin unutalım diye. kimi zaman da barış afyonuyla acımızı unutturmaya çalışırlar. Ama biz olağan hale gelen acımızı daha dün bağrımıza bıçak saplanmış gibi harlı tutmak için Rus'un Amerikalının sapladığı yerden daha da derine batırırız rus'un bizden akıtacağı kandan daha fazla akıtırız. Verdikleri afyonu ise elimizin tersiyle iteriz.
tüm türkiye' nin artık gözünü çevirmesi gereken topraklardır. her kesimin, her fikrin bir olup vatan toprağına sahip çıkması gerekmektedir.

rahmetli cem karaca' nın şarkısında dediği gibi "iki gözüm bu işin yok sağı solu".

gün gelecek gün olacak qarabağ.

http://www.youtube.com/watch?v=o0dhQM3HL4g
yetkili bir abiden dinledim. derki "karabağ da işgalin bitmesi rusya nın iki dudağı arasındadır"

inandım çünkü doğrucu bir politikacı.

öyleyse rusya zora düşmeden ya da allah korusun iran, suriye yüzünden bölgesel bir savaş çıkmadan, karabağ azerbaycan topraklarına katılamayacak.
yüzyıl önce yapılan nüfus sayımlarında bölgedeki ermeni sayısı 10.000 bile olmayan ama ermeniler'in doğu anadolu bölgesi'ne götlerinden "benim" dedikleri gibi üzerinde hak iddia ettikleri; türkiye'nin ve tüm insanlığın gözleri önünde hocalı soykırımı'na ve milyon türk'ün yurtlarından olmalarına tanıklık etmiş türk yurdu.

aynı dönemde yapılan nüfus sayımlarında erivan'daki ermeni sayısı da iki elin parmağı kadardır.

birileri "ruslar isterse bugün biter" desinler bölgeyi kurtaracak olan basiretli bir türkiye cumhuriyeti hükûmetidir. "ya çıkarsınız ya ben gelirim" dendiği anda ortada ne sözde karabağ cumhuriyeti kalır ne de ermeni. ruslar götten uydurma bir devlet için azerbaycan'a diklenir ama türkiye'ye ve nato'ya savaş açamaz. aslında biraz kafası çalışan bir başbakan ruslar'la anlaşıp ermenistan'ı bile bitirir ama nerede bizde öyle başbakan seçecek kafa.

bu adda bir de cem karaca şarkısı var. anası ermeni olan cem karaca'nın karabağ'da yaşananlar karşısındaki duruşu ve söylemi kutlanmalıdır.

şarkı:

http://www.youtube.com/watch?v=o0dhQM3HL4g

sözleri:

karabağ'da talan var
ak gerdana saldıran var
demirsen durun geldim
gözü yolda kalan var

Şeyh ahmet yesevi'nin yaktığı ateş
ateş değil sanki şerbet iç dolu dolu
binbir nakış söyler yerde kilimler
ata yurttan balkana il anadolu
bu asla bir turan değil, muhteşem bir tufandır
kavuşan elalem değil, can ile cananıdır
şimdi türkü söylemenin işte tam zamanıdır
iki gözüm bu işin yok sağı solu
http://www.resimle.net/re...gorno-karabakh-13739.html
Türkiye'ye vize uygulamasını kaldıran Suriye ile bugünkü halimizle vize uygulamasının "kardeşlik" konusuyla doğrudan alakası olmadığını inkar eden ermeni tohumlarının değerini düşürmeye çalıştığı Türklüğün derdi. Zaten azerbaycan Türklüğüne "azeri" diyecek kadar özüne yabancılaşmak Karbağ meselesindeki Türklüğün duruşunu anlamamak demektir.
yakında tekrar alacağımız yakın süre önce süleyman demirel sayesinde kaybettiğimiz şehir. savaş çıktığında türkk halkınında varıyla yoğuyla azerbaycan halkının yanında olacağına inanıyorum.

Oğuz Boy'unun siyam ikizleridir Azerbaycan ve Türkiye...
Can Azerbaycan; Türkiye Türkleri her daim yanındadır.

"Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, üzüntüsü bizim üzüntümüzdür."
Mustafa Kemal ATATÜRK
rusyanın uşağı ermenilere,sarkisyanlara bırakılmayacak kadar değerli türk toprağıdır.
(bkz: onlar şii biz sünniyiz)
can azerbaycan'nın işgale uğramış, kurtarılmayı bekleyen toprağıdır.
azerbaycanın ermeni işgali altındaki toprağı. yakın zamanda ermeni devletinin silinip tarihe karışmasına sebep olacak bölge.
--spoiler--

--spoiler--

allah teala nın inayetiyle inşallah bir gün karabağ topraklarında yeniden azerbaycan bayrağı dalganacak o gün gelirken inşallah bizlerede azeri türklerinin yanında şehit düşmek yahut azeri bayrağını göklere çekmek nasip olur.
Anavatanım. Bir gün işgalin bitip vatanımıza kavuşmanın hasreti var içimizde..
elbet bir gün tekrar türk toprağı olacak bölge.

ya karabağ ya ölüm !

ekleme: eksi veren ermeni dölü hepiniz sonu ölüm merak etme. dar edeceğiz karabağı sizlere !
ermenistan'ın suriye'den kaçan ermenileri yerleştirdiği azerbaycan toprağı.

kelbecere'ye 27, laçına'ya 24 ve zengilana'ya 7 olmak üzere şimdiye dek 58 ermeni aile bölgeye yerleştirilmiş bulunmakta.

azerbaycan respublikası dışişleri bakanı elma mammadyarov birleşmiş milletler genel sekreteri ban ki moon'a mektup yazarak durumla ilgili endişe ve duyarlılıklarını dile getirmiş.
azerilerin bize dost gibi görüsinin tek sebebi. Adım gibi eminim eğer bu karabag sorunu çözülsün, bu toprakları geri alsınlar yüzümüze bakmaz azeriler. Özellikle hazar denizine petrol bulunduktan sonra... bırakmak lazım bu kardeş devlet ayaklarını.
uğruna azeri gençlerin öleceği ama kaymağını rusya ile iran'ın yiyeceği yerdir. keşke azerilerin eline kalsa da yüzümüze bakmasalar hoş bu sorun çözülürse gerçekten de azeriler türkiye kardeş ülke edebiyatını pek tınlamazlar bu da bir gerçek.
türktür türk kalacaktır.

kılıçla kaybedilen toprak kılıçla alınır.

(bkz: bir gece ansızın gelebiliriz)
Karabağ'a Mektup

Bahtına ağlayan Azeri kızı
Sen Karabağ dersin, ben karayazı
Boşlukta çırpınır Türk’ün avazı
Sanma ki dertlerin azı bizdedir
Sizdeki yaranın özü bizdedir.

‘Gel gardaş’ diyorsun gelecek yol yok
Şehitler kabrine koyacak gül yok
Çilesiz saat yok, kavgasız yıl yok
Kurşunlar sizdedir, sızı bizdedir

Türkmen’e mi, Kırgız’a mı yanmadım
Tatar’a mı, Çerkez’e mi yanmadım
imdat diyen bir söze mi yanmadım
Uygur’un,Özbek’in gözü bizdedir

Müslüman, Türk olmak suçumuz bizim
Öfkeyle doludur içimiz bizim
Bir günde ağarır saçımız bizim
Yüz iki belanın yüzü bizdedir
Sizdeki yaranın özü bizdedir

Kendimizden koptu kendi bağrımız
Zulüm girdabında yandı bağrımız
Hedef tahtasına döndü bağrımız
Alevler sizdeyse közü bizdedir
Sizdeki yaranın özü bizdedir

Komünizm sağırdı, demokrasi kör
Batıdan beslenir her türlü terör
Haçlı mumyaları uyandı bak gör
Kaç asrın silinmez izi bizdedir
azerbaycan gözümdür, karabağ bebeği
gözüme mi göz dikti şu ermeni köpeği!?
salzburg'u 2-1 yenerek tarihte şampiyonlar ligi eleme maçında ilk galibiyet alan azerbaycan takımı olmuş karabağ...

http://www.youtube.com/watch?v=o1PYHOzQIjM
kuzenimin top oynadığı azeri takımı.
kanayan yaramız.
Toprağına bayraklarla girebilirim
Karasevdalılar gibi hasretim Karabağ’a
Uğruna ölebilirim.
Bir gün biterse her şey Karabağ’ı görmeden
istemem bandolar, büyük çelenkler…
Allah’ım ruhuma biraz sükun var.
Üstüme okunmuş birkaç avuç mübârek
Karabağ toprağından serpilse yeter.
çırpınırdın karadeniz şiirindeki ''ah ölmeden bir görseydim, düşebilsem toprağına'' mısraları yıllar önce kendisi için yazılmıştır sanki..
ermenilerin hak iddaasının saçma olduğu, basbaya azerbaycan toprakları.