bugün

köylü kızı fadimeyi,kaçıracak şabanın hikayesinde yer alan replik.
(bkz: bir gece ansızın gelebilirim)
bir zümrenin aynı anda geleceğini bu zümrenin kendisinden duyduğumuzu gösteren tümce. bence.
bir gece ansızın sözlük yazarı olmaya karar verişimi anlatan sözdür.
bazı yörelerin kız köylü adetleridir. bir gece ansızın gelebilirler damat evine ve kendilerini zorla ağırlatırırlar...
milliyetçi,şovenist gençlerimizin favori sloganlarından
son günlerde hemen hemen heryerde görmeye alıştığımız, ve özelliklede beşiktaş- liverpool maçında açılan pankartla dikkat çeken slogan. bir gece ansızın gelebiliriz. 81 düzce, 82 musul, 83 kerkük.
alperen ocakları kayseri il başkanlığının dtp'li vekillere gönderdiği haritanın altında yer alan söz.
http://w9.gazetevatan.com...lebiliriz/242978/1/Gundem
yavas gel sacin basin dagilmasindan başka ne denir ki saçmalığı. haritada komşu ülkelerle olan sınırlar türkiye lehine kaydırılmış üstelik.
(bkz: tribunlere oynamak)
"bu işler harita çizmekle olmuyor" aynı zamanda da "helal olsun" dedirtebilmiştir. hangisini önce söyledim o ayrı mesele tabiki.
milliyet.com.tr'de yer alan haberdeki okuyucu yorumlarına bakınca türkiye'nin nasıl bir kutuplaşma içinde olduğuna ve bu kutuplaşmanın ne kadar tehlikeli boyutlara geldiğini görmemizi sağlayan cümle.

http://www.milliyet.com.t...biliriz&kategoriid=15

edi büdü: yahu eksi artı olayını cidden önemsemem güler geçerim de, bu entry için eksi oy kullanmanın mantığını anlamıyorum gerçekten. eksi artı entrysi değil ki bu. ben burda ne adamların yaptığını "aa muhteşem harikasınız" diyerek övüyorum ne de "ulan yiyorsa yapın bakalım" deyip bölücülük yapıyorum. burda anlatmak istediğim sadece bazılarının istediği "milletin gözünün kararması" olayının okuyucu yorumlarında bir bir görüldüğünü söylüyorum. hay allahım ya. neyse eksile...
alperen yahut ülke ocağı sempatizanı olmamama ve hatta bu tür saplantı halini almış, yoz oluşumlardan rahatsızlık duyan, sinir olan biri olarak haberde geçen "tehdit" kelimesine takılmış durumdayım.
alperenler sonuçta bu haritayı sadece dtp li vekillere ( bilerek millet vekili demedim çünkü her hangi bir milleti, türk millitini hele hele kürtleri temsil ettiklerini düşünmüyorum) göndermişler.
dtp li millet vekilleri güneydoğuyu da içine alan sözde kürdistan bayrakları altında çok fotoğraf çektirdiler, türlü platformda sürekli bu sözde bayrak propogandasını yaptılar. eğer bu vatanın bölünmez bütünlüğü ilkesine rağmen demokratik bir ifade özgürlüğü ise, alperenlerin yaptığı da demokratik bir ifade özgürlüğü sayılmalı. bu bir tehdit değil bir tür misillemedir bu bakımdan.
bir de komşu ülkeler diyince aklıma suriye geldi. bir dönem kürşat tüzmen dış işleri bakanı sıfatıyla suriye'ye resmi ziyaret gerçekleştirmiş, suriye'li devlet yetkilileri ile hatay'ın da içinde bulunduğu bir suriye haritasının yanında arz ı endam etmiş, tepki olarak mekanı terk etmek yerine, etrafa gülücükler dağıtarak suriyeli yetkililere şirinlikler yapmıştı değil mi. o aklıma geldi durduk yere.
alperen ocaklarının beşiktaş taraftarından yürüttüğü slogan. şöyle bir pankart açılmıştı tribünlerden:

(bkz: bir gece ansizin 81 duzce 82 musul 83 kerkuk)

(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
kimsenin bir yere gideceği yoktur elbette. ama büyük helenizm ideolojisini yaşatan dostumu yunanlara, ortadoğu projesi içinde yer alan, uşaklarının musul ve kerkükte konuşlandığı amerikaya, diyarbakır'a bilgisayar gönderirken kasıtlı olarak üzerine kürdistan -diyarbakır yazan microsoft'a, uefa'ya, vaad edilmiş topraklar sevdalısı müttefikimiz israile, hala hatay'ı kendilerinin zanneden suriye'ye, türkiye'den toprak isteyen araratçı ermenistan'a kapak olsun.
kendileri bu tür ideolojileri yüzlerce yıldır yaşatırken, türkiye'nin de tamamının miskin miskin seyirci kalmadığını, türkiye içinde de hala böyle insanların yaşadığını, türkiye'nin sadece ahmet altan'ların, ahmet türk'lerin ülkesi olmadığını görsünler en azından.
(bkz: ah gece gelme gündüz gel)
sadece diyarbakırla yetinmez bence alperen ocakları devam eder ve k.ırak ın dibine koyarlar (bkz: bir gece ansızın 81düzce 82 kerkük 83 musul)
(bkz: 1934 trakya olayları)
(bkz: 6 7 eylül olayları)
(bkz: maraş katliamı)
(bkz: sivas katliamı)
(bkz: sırtlanlar kana susadı)
gitsek bile bi işimize yaramayacak olaydır. kuzey ırak'ın daha fazlası daha fazla kürt demektir ve daha fazla problem. aman tanrım düşünemiyorum.
helal olsun dedim hatta televizyon karşısında otururken beni ayağa kalkıp alkışlama ihtiyacı içine sokan haberdi ki şunuda önemli belirtmek isterim ben hiç bir idolojinin siyasi partinin de propagandasını yapmam sadece Atütürkçüyüm ama nedense bu haberi görünce içimde dalgalanmadı değil.
(bkz: bir sabah ansızın gelebiliriz) (bkz: icra memuru) *
Ahmet Yılmaz'ın besteleyip, söylediği milliyetçi anlamlar ifade eden şarkı.
(bkz: Ahmet Yılmaz)
82 kerkük 83 musul diye devam eden milliyetçi hareketin mottosu olan cümledir.
(bkz: yavaş gel saçın başın dağılmasın)
(bkz: gel gel gel gel saadete gel)
Bize gelmesinler?
türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın başika musul kerkük tel abyat için söylediği tehdit cümlesi.

https://youtu.be/z4wrdi3zm-8