bugün

eger kampüs umuttepedeyse her an her canlıyla rastlamak mümkündür.inek,tilki,kedi köpeğin bin bir cinsi,elde tespih kulakta küpe takılanlar falan filan...
pkk taraftarlarıdır hatta pkklılardır.
genetik laboratuvarında yaşayan mutasyona uğramış farelerde görülebilir.
karşıyaka taraftarlarıdır.
en fazla görülenlerden;

(bkz: insan hayvanı)
(bkz: sincap) jku (linz) kampüsünde onlarcası mevcut.
(bkz: ülkücü)

ben şahidim üstelik uluyorlar.
istanbul üniversitesi avcılar kampüsü'nde artık normal karşılanan bir görüntü:

at!!

adamın üstüne yaldır yaldır gelirken o kadar da umarsızdır ki bu atlar; dünya yansa sallamazlar.
koç üniversitesi'nin dağ başındaki kampüsünde yılan görmek sıradan olaylardandır.

bir de yıllar önce sabaha karşı olan küçük çaplı bir depremden sonra erkekler yurdundaki tek kişilik bir odadan kucağında kediyle çıkan bir kız da görülmüştür. burada hem kız hayvan gibi güzel olduğundan hayvan, hem de kedi hayvan.
karşıdan karşıya geçen yaban domuzu ailesi. kendilerine cumhuriyet üniversitesi kampüsünde rastlamak mümkündür.
ondokuz mayıs üniversitesi kampüsünde daha çok 2. öğretimler tarafından görüldüğü iddaa edilen yaban domuzu. sincap, kirpi, sansar gibi şeker hayvanların da görüldüğü oluyo arada.
bizde yılan mesela. biga ibfde köydeyiz ne de olsa doğal ortam. survivor.
balıkesir üniversitesi mezunu bir er kişi olarak kış günü kampüste ayı dolaştığını bilirim. garibim askerler kovalamışlardı ayıyı. öyle de bir yerdi işte bizim kampüs..
uludağ üniversitesi görükle kampüsünde eskiden ayı varken, şimdi geyik, alaca ve devekuşu vardır.
'' ördek
erciyes ibf bahçesinde ''
sincap avlayan bir sahin ya da kisin ac kalan bir kaplan hem de kutuphanenin onunde.
hayvanların doğal yaşam alanlarını kampüs yapınca doğal olarak karşılaşılan durumdur. ancak asıl şaşırtıcı olan sınav sonrası kampüs alnına girmeye hak kazanmış hayvanların varlığıdır.
söz edilen kampüs odtü ise öğrencilerden hoşlanmayan köpeklerdir.
bizim fakültede koyun ve tavuk var. (bkz: teknik eğitim fakültesi)
istanbul üniversitesi avcılar kampüsü'nde bulunan veterinerlik fakültesi nedeniyle türlü hayvanlar görülebilir. ancak en sık rastlananı attır muhtemelen.
karga. hemde yüzlerce. ulan geçen gittim okula. karşılıklı duran iki binanın çatısı tamamen kargaydı. sanki futbol maçı izleyen tribün misali. binaların arasından da ben geçiyorum. hepsi bana bakıyor. kendimi messi gibi hissettim.
(bkz: gazi üniversitesi gölbaşı kampüsü)
ben lefke avrupa üniversitesindeyim.bu yaz en az 5 kere bukalemun gördüm.
çok sayıda berke hakan ali veli ahmet mehmet ayşe fatma hayriye hayvanına rastlayabilirsiniz.
kampüsün ormanları dağlara bitişik ise yaban domuzu bile çıkabilir.
at. yanlış duymadınız.