en ideal cep telefonudur. kameralı telefona vereceğiniz paradan arta kalan kısmıyla kendinize en iyisinden dijital bir fotograf makinesi alabilirsiniz.
(bkz: yok daha neler)
(bkz: cep telefonu)
(bkz: teknolojinin ilk harikası)
(bkz: benim gibisini google da arasan bulamazsın)
(bkz: ankesörlü telefon)
en asil duyguların cep telefonudur. ot b.k manifestosunun en sürrealist(!) fotoğraflarını çekmekten alıkoyar mesela insanı, gereksiz yere harcadığınız zaman ve şarj kaybını, zınk diye kapanan telefonun monofonik zımbırtılarına mal etmekten men eder. iyidir yani kamerasız cep telefonu aslında, hani bir heves koşup alınan son model "connecting people"lardan daha insancıldır, candır, özdür. seviniz. 2 megapikselmiş. peh!
(bkz: amaca yönelik hizmet)
beyoğlunda kıstırıldığımızda, arkadaşlarımın kameraları cep telefonlarını gasp ederken; gaspçı veletlere, * al götüne sok bunu, dedirten telefondur. en asil duygunun telefonudur. kapağı kırık olup düştüğünden doğal bantlı, genede fonksiyonlarını yerine getiren yadigardır.
benim telefonumdur.asla ve asla bozulmaz.her turlu ıskence yaparsınız ağlamaz.inatla çalısır.diğerleri benim kameramın lensi bozulmuş yada çizilmiş tühhhh gibi şak şakçılıklarda bulunmaz.Çizilsin ulan der ve çizdirir kendini..soğukta(buzlukta)bekletirsiniz ağlamaz,ısınır güzel günleri görecek umuduyla çalısır..ustunden 100 kıloluk adam gecer,ayak dediğin nedir gülüm,ben senın için ömrümü vermişim gibi bir cümlenın mağrur ifadesiyle yüzünüze bakarak çalışır..seviyorum ulan seni dersiniz ve kucaklasırsınız..insandır ulan bu insandır..duygusu vardır,ağlar bu telefon ama hissettirmez size..diğerlerinde olduğu gibi solaryum güzelleri sesi de vermez,çeşitli fitneliğe gereksinim duymaz,direk sesini verir..kısaca yukarda endlessın dediği gibi en asıl duygunun telefonudur..* *** *
hırsızlara davetiye çıkarmamak için birebir olan telefondur. çalındığında ya da gasp edildiğinde de bir sorun teşkil etmez. bu yönleriyle bir tane de bende bulunmaktadır bunlardan. karşıtı olandan da olması, onun bende olması gerçeğini değiştiremez. seni de seviyorum kamerasız cep telefonum.*
ikinci bir hattin takıldıgı, kamerali cep telefonunun ekürisi olarak ta karsımıza cıkan telefon turu.
aptal saptal uygulamalar sonucu liselerde sadece ve sadece izinli olan telefondur. o da derste açıksa alınır nerden bilecekler demeyin zira baskın yapmaktadırlar. *
birçok insanın ikinci hatlarını taktıkları, bir hafta bile dursa sarjı kameralı abilerine taş çıkaran, çarpsan hiç oralı olmayan telefondur o. fakir ama gururludur. kısaca delikanlı telefondur o.
cep telefonsuz kamera gibin bişiydir piyasada da bir hayli mevcuttur ,lazımki yapmışlar dimi denilesi icat.
daha çok belirli bir yaşın üzerindeki insanlar kullanır. nokia 1xxx ya da 2xxx * serisi genelde kamerasız olur.
kralının nokia 6310i olduğu telefon tipidir.
ne olduğunu bilen, olamayacağı şeyler olmaya çabalamayan erdemli bir telefondur.
bağzı insanların ilk telefonlarıdır ve kimiside ikinci hat takmak için kullanır.
yılan oyununda zevkin doruklarına çıkılan telefonlardır.
akıllı telefonların 1 günde biten şarjlarının aksine, şarjı 1 ay giden telefon olması yüksek ihtimal olan telefondur.
askerde aylarca hapis yatmak ile sadece fırça yemek arasındaki ince çizgidir.
kameralıysa o kamera bir tarafınıza girer...
yok sade bir telefon ise sadece parçalamanız gerekir.
en iyisi 8310 olan telefon tipidir. 8310 candır, telefonun dibidir.
anne telefonuydu bir zamanlar ama artık anneanne dede telefonu olmuştur.
hala kullandığım telefonlardır.

kırılan/kaybolan/vs. telefonun ardında her daim yedekte can kurtarır.