bugün

entry'ler (106)

no clear mind

Son zamanlarda dinlediğim en güzel grup ya da şey. Etkilenmemek elde değil, grupla yapılmış türkçe bir röportaja aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

http://birbabaindie.blogs...-clear-mind-roportaj.html

15 kasım 2009 galatasaray fenerbahçe tbl maçı

http://img175.imageshack.us/i/15112009209.jpg/

şöyle bir şey var, ilgilenenler için..

edit: şöyle bir entry neden kötülenir ki! yani hangi "ezik insan" bunu kötüler ki!

müzik sözlük

yapılmışı var;
(bkz: müzikal sözlük)

müzikal sözlük

son yenilenme hamlesiyle, eski durgunluğuna son verecek sözlüktür ki geri dönüşler hep bu yöndedir. Eski hantal script nedeniyle sözlüğe ara veren yazarları tekrar sözlüğe dönmektedir. iyi olacaktır iyi, sözlüğün gelişmesini engelleyen hantal script'ten kurtulunmuştur. daha ne olsun.

edit:ikinci nesil yazar alımları başlamış

yurt dışında türklere sorulan absürd sorular

-türkiye'ye gelip arapça öğreneceğim.

orada cevap olarak, ural altay dil familyasının , 3. kolundan geldiğimizi demek çok isterdim. ingilizce yetmedi. Allahsız mısın sen arkadaşım?.

ezel

----spoiler---------

büyük ihtimalle eyşan'ın çocuğu eyşan'ın babasından olacaktır.

----spoiler ----

edit: sağlık olsun

eski sevgilinin bos mesaj atmasi

başıma şöyle bir şey gelmiştir.

Ayrılınır. Bir gün sonra boş mesaj gelir. soru işareti olarak cevap yazarsın. pardon mesajlarını siliyordum,yanlışlıkla attım der...

o yüzden boşverin gitsin..

eski galatasaray futbolcusu selçuk yula

az da olsa galatasarayla beraber maça da çıkmıştır bu adam. nerde kalmıştık; guiza, reykard falan..

mini eteğin giyilme amacı

adidas marka eşofman altı giymekle pek bir farkı yoktur.neden adidas marka eşofman altına 80 kağıt para verilip giyiliyorsa, ona da farklı bir sebeple giyilebilir.

derse giren okul müdürü

arama yapmak için girmiştir.girdiği zamanlar şöyle bir uğultu yükselir:

"ananı sikiym,niye geldi lan bu"

ot

insan beyninin kişiye göre dijitalleşmesi ve analoglaşmasına sebep olan ot.

frank rijkaard

aslında kendi bloguma yazacaktım ancak kendimi tutamadım. Bu adam hakkında konuşmak yersiz.Hele bu adam hakkında kısa vadeli hesaplar yapan kişilerin konuşması ise çok yersiz.
(bkz: Selçuk yula)
sözlükte de var bkzlardan.

Bu kıvırcık saçlı adam, bu ligi şampiyon bitirmesi için takımın başına getirilmedi.Önce bunu bilin.Bunu bildiniz mi? Hah, şimdi şunu da bilin; bu adam galatasaray adlı takımın başına,bu takımı şampiyonlar ligi finalinde oynaması için getirildi.Bunu bildiniz mi? bunu bilemediniz işte.. Arada çok büyük bir fark var bunu bilmeniz için..

2 sene sonra görüşmek üzere..

kraldan çok kralcı olmak

cem yılmaz tarafından ortaya çıkarılan atasözüdür.bu adamdan sonra bazı sözler alıp başını gidiyor...

hey okay

çocuk şarkısı gibi melodisi olsa da içinizi saran,sarmalayan bir şarkıdır.

kızılırmak

sanırım dağılmış olan gruptur. En son 2005 yılında albüm çıkarmıştır grup. Konserlerde ise hep ilkay akkaya'nın adı geçmektedir.

romendal

uzun bir aradan sonra tekrar ulusuna transfer olan yazar.

galatasaray ın 34te 33 yapması

yapamaz diyenin bile içten içe tırstığı önermedir.

sami yenden dönen boynu bükük aslanlar

alpaslan dikmen'in ölüm yıldönümünden dolayı boyunları büküktür..

bilmedikleri işler hakkında yorum yapmasa insanlar keşke...kendi takımlarıyla uğraşsalar keşke,7. haftadan itibaren tutuşan daum ve koch ekibi hakkında bir şeyler yazsalar keşke..

temporary peace

çok sevdiğim, kelimelere dökemediğim 'imge'. Kim bilir belki de şarkıdır,dinlenince biten.. ben bu şarkıyı dinledim ve bitti..

ug tek

lisedeyken kız arkadaşımın yakın bir arkadaşı sınıfta uyurken, piçin biri ellemeye kalkışmış. Sanırım ellemişte. Sonra kızda gidip bu çocuğu müdüre şikayet etmiş.
Olay büyüdü.Kavgalar oldu. Çocuk okuldan atıldı falan filan.

Sonra insanlar yorum yapmaya başladılar ve kızın üstüne geldiler. Neymiş de kızın adı çıkmış 'boşu boşuna'... Olayı büyütmüşler... Kız bunu farklı bir yolla da çözebilirmiş...

Ulan dedim yuh. Bu tip bir sapıklığı bile nerdeyse meşrulaştıracağız,nasıl bir ataerkil toplumsak her şeyi, erkeğin salt faydası üzerinden yorumlayacak hala gelmişiz biz. Lan kıza birisi uyurken taciz etmiş. Bir insanın nerdeyse en korumasız olduğu anda taciz etmiş o da ve tacize uğrayan kişi bunu afişe etmeyecek.içine atacak.Sonra taciz eden çocuk gögüsünü kabarta kabarta gezecek. Kusura bakmayın ama boyleyse hayatınızın bakış açısı hayatınızdan bir fayda gelmez size.. boşu boşuna romantik cümleler kurmayın.

işte bu hatun kızın ki bundan bir gram farkı yok. Neymiş efendim kız susacakmış, bunu kimseye söylemeyecekmiş, farklı yollarla hakkını arayacakmış, kızın adı çıkmış şimdi falan filan...

Demek durum buymuş sevgi pıtırcıkları.. aşktan,özlemekten,insanlıktan bahseden insanlar, bugün ug tek adlı yazarı yerden yere vuruyolar. Ne yapmasını bekliyordunuz? O yazarın 'bir takım' entryler girmesi,ona böyle bir resim yollanması hakkını mı doğuruyor?

nerde kalmıştık.. özlemek kötü dostlar, yalnızlık kötü....hebele hebele hebele..

edit: var öyle bir amsalaklığım..