bugün

karşısındakini seviyorsa onun gibi kırmaya çalışmaz, önce içine atar. zamanla trip atar belli eder kalbininin kırıklığını, sırf içinde birikmesin sevdiği kişi anlasın da tekrar barışırız diye. Trip atınca da kıçına tekmeyi yer. çünkü erkek; kalbinin kırılması gibi bir hakka sahip değildir. *

özetle; biraz vicdanlı erkekse hiç birşey yapamaz.
ağlar ulan ağlar, başka hiç bi bok yapamaz. *
genellikle kalbini kıran kadına nefret kusan yazılar yazmaktır.
başka bir kadının kalbinin kadını kırmaya çalışmaktır.
yine o kadının kalbini kırmaya çalışmaktır.
ya da hayat devam edip kadınları ve saçmalıklarını s*klememektir.
yani radikal bir bakış açısı geliştirmek yerine akışına bırakmaktır her şeyi. zordur ama en uygunu budur belki de...

bir şairin de dediği gibi:

"kadınlar uzanır
uzayan yollar gibi
sıcaktan terleyen asfalt misali
bırakırsın giderler
bırakmasan da...
ve kalbini kırdıysa
kısalan şeritler gibi
ardına geçmeni istemedikleri sınır misali
bırakırsın giderler
bırakmasan da..."
centilmen gibi bir kenara çekilsin. üstelemesin daha fazla. o zaman kimsenin kalbinin kırılmasına gerek kalmaz. * *
kesinlikle kalbini kıran kişiden uzaklaşır hatta soğuk davranışlarıyla da bunu belli eder.
mal gibi ben nerede hata yaptım diye düşünür. zanneder ki hatası sonucu kırılmıştır kalbi.
ağlamaktır.

ve bunu yaparken zaman, mekan farketmez. kendi kendini harabeder, kendisinden başkasına zararı dokunmaz. ha tabii ki gururu olan bir erkekten bahsediyoruz. yoksa gidip kızın evinin önünde bağırıp çağırır, ortalığı ayağa da kaldırabilir. ama erkek adam, sevince sever arkadaş. öyle bi sever ki, ağzına sıçan kızın kılına genede zarar vermez.

küçükkendi o ağladığımız zaman istediğimiz şeyin bize alınması. şimdilerde ağlamak fayda etmiyor kopup giden gönül parçasını geri getirmeye.
bol bol çikolata yiyip, kendini temizliğe verebilir, özel numaradan aramalar yapıp muzik dinletebilir böhüüü diye ağlar falan..olmamı?.
--spoiler--
gider, kalbini kırmayacak bir kadın bulur ve tüm acısını ondan çıkarır. kullanır onu. kalbini onda iyileştirir. yaralarını o kadın kapatır. bu iyileşme sürecinde güzel de rol keser, ruhu duymaz kadının. en sonunda da koyar tekmeyi...
--spoiler--
işte bu tanıma uyan tüm erkekler o. çocuğudur afedersin. ya da vazgeçtim affetmeseniz de olur ki bu tanımı daha çok hakedecek bir insan evladı yoktur dünyada. başkalarının ne suçu var ki rol kesersin, kullanırsın ve acısını çıkarırsın lan? hangi hakla? bu mudur acını dindirme yöntemin? eğer sorunun cevabı evetse çok daha kötülerine layıksın sen hayatta. hakettiğin tek şey çok daha büyük kalp kırıkları..

(bkz: sinirlendim sözlük)
alayına gider
kalp kırgınlığına en iyi ilaç , makineyi kapamaktır . Uyuyacaksın bir süre ;uzun ,derin ,mümkünse umarsız...Sonra da tamir edecek birini bulma telaşına düşmeyeceksin ; sakin sakin kırdığın kalpleri hatırlayacaksın,anlayacaksın,affedeceksin,unutacaksın ve artık daha dikkatli olacaksın...
ağlar, içer, sıçar, dağıtır ve sonra karşı tarafı kıskandırma amaçlı, yeni bir ilişkiye başlar. bunun sonrası hiç bitmez. o amaç hep sürer; taki unutuncaya kadar, taki tekrar sevinceye kadar.
31 çekip kendine gelir.
afedersiniz ama ortamın a.ına koyabilir. içten ağlar, dıştan yıkım ekibi gibidir.
arka arkaya 3 paket sigara bitirebilir. kendimden biliyorum.
hemzemin geçitte motoru bozulmuş araca trenin yapabilceği her şeyi karşısındakilere yapabilir.
aklındaki kadın, gözlerinin önünden ne yapsa da geçmez; esmeray'dan unutama beni dinler hafif sitemkar hafif beddua biraz da kırılan kalbin parçalarını nakaratın arasına iliştirerek gönderir.
kalbi kırılmış bir kadının yapabilecekleri nden fazla değildir. kesinlikle değildir.
(bkz: kalp kırılsa da sever)
aşktan yanaysa derdi ya intikam alır ya da allah'a havale eder. bazı kişiler nefreti bile haketmez aslında, bırakın onun da hakkından gelecek bir imansız bulunur.
bence bu kavurucu sıcaklarda 10 gün yıkanmadan kalbini kıran kişinin yanına gidip intikam alabilir. 'sana hiç kırılmadım ben canım.' diyerek sımsıkı sarılabilir mesela. evet, çok gaddarım.
kadınlara duyduğu güveni kaybeder ki çok normal bir tepkidir. bu durum devam eder ta ki kalbini kıracak yeri birine kapıları açana kadar.
hiç bir bok yapamaz eğer şiddete baş vurmayacaksa.
kıçını döner, gider oturur ağlar. *

edit: imla.
kalbi kırılmış bir kadının yapabileceklerinin yanından bile geçemez. *
(bkz: kalbi kırılmış bir apaçinin yapabilecekleri)