entry'ler (231)

ders çalışmamak için yapılan saçma hareketler

Eski testleri gruplarına göre ayırıp dosyalamak yeni geliştirdiğim bir saçma hareket. Ders çalışacağım zamanlar yaratıclığımın geliştiğini fark ettim.

su sıcaklığını ayarlarken duşta kaybedilen zaman

Zamandan ziyade kaybedilen su şu günlerdde daha önemlidir, gereklidir. Boşa akan suyu kovaya doldurun, balkon filan yıkarken lazım olur.

khal drogo

Ölmesine inanılmaz üzüldüğüm tabiri caizse insan dışı karakterdir. Yalnız burada dizinin senaristleri beni inanılmaz gıcık etmiştir. Bütün kitap uyarlamaları diziler mutlaka değişikliğe uğratılarak yansıtılırken bunda niye yapmadınız lan? Adam ölmek zorunda mıydı? Gelip Drogo'yu mu buldunuz? *

ego tatmini için çocuk doğurmak

Bazı kadınların menapoza girmeden önce 'bak ben hala çocuk doğurabiliyorum'u kanıtlamak için girdiği olay. Erkekler için de 'yaptım oldu' durumu söz konusudur. Yaşları bir hayli geç olsa da egolarını tatmin etmek için çocuk yapıyorlar. ileride çocuk açısından oluşacak sorunları göz ardı ediyorlar!

the twilight saga breaking dawn part 2

Zaten soluk ve donuk olan Bella'nın daha ne kadar donuklaşabileceğini merak ettiğim filmdir.

yazarların 2012 yılından beklentileri

Ele aldığım her işi, oturma organımla mahvetmeden düzgünce tamamlamak istiyorum.
Beyonce hamileyken dergiye poz versin.
2 seneyi aşan diziler final yapsın.
Avrupayla vizeler kalksın. *

yanımda olsan

yanımda olsan 'o'nu unutman ve benimle yeni bir başlangıç yapman için seni ikna etmeye çalışırdım.

gelecekteki sevgiliye mektup

ne olur beni çok sev. Kalan her şeyin üstesinden geliriz.

karşılıksız sevmek

bir de bunun 'ben senden o biçimde hoşlanmıyorum, arkadaş kalalım' familyası vardır ki yürekleri dağlar. sen onun gülüşünden, manalar çıkardığın sözlerinden güç alıp bir gün açılırsın. o seni reddettiğinde ise bir balon misali sönersin. dünyan başına yıkılır...
aylarca konuşmazsın. sonra o hiçbir şey yokmuş gibi gelir, konuşur senle. Sanki çok yakın arkadaşmışsınız gibi... Umutlanırsın falan.

işte bu 'karşılıksız aşk'tır. Kısır bir döngüden ibarettir. ve acıtır.

atılan mesaja cevap gelmeyince ikinci mesajı atmak

mesaj atılan kişi 'hoşlanılan, sevilen, aşık olunan karşı cins' grubundan herhangi birine dahil ise mesajı atanın da 'kaybedenler kulübü'ne üye olduğu andır..

gece geç saatlerde dinlenebilecek şarkılar

adele'den veya Norah Jones'tan gelen tek bir notadır.

mahpeyker kösem sultan

merak edip izlediğim ama kösem'in aniden yaşlanmasının üzerine sıkılıp kapattığım filmdir. Filme adeta kendinizi kaptırmış izlerken genç Kösem'in gidip, bir anda yaşlısının gelmesine şok olursunuz. 'Ne ara oldu ya? Bu geçen zamanda ne oldu ki, atlamışlar! ' diyerek sinirlenirsiniz. Muhteşem yüzyıl'ın tek bir bölümü bile bu filmden daha güzeldir.

norah jones

saçlarını bir daha kestirmemesi gereken jazz sanatçısıdır. Dinlerken adeta mest eder ve kişiyi başka boyutlara sürükler.

sözlük yazarlarının kullandığı parfümler

Diorissimo. (müthiş bir yasemin kokusu)

kaybedenler kulübü

Filmi izledikten sonra repliklerini, Nejat işler ve Yiğit Özşener'in takındığı umursamaz hareketleri taklit eden bir sürü ergenus oldu etrafta. Yan etkileri dışında güzel bir filmdi. Şahsen ben bir daha izlemem ama izleyenlere de mani olmam.

Orta şekerliydi bir filmdir kendisi. *

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

SMS paketiniz bitmiş bulunmaktadır. *

sevgiliye çiçek alacak paranın olmaması

parası olduğu halde sevgiliye çiçek almayanlardan daha iyi olan durumdur. En azından çiçek almaya niyetlenmiş ama para bulamamıştır. *

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

Mevlana'nın 7 altın öğüdüdür.

televizyon izlerken annenin süpürgeyi çalıştırması

uyurken süpürge çalıştırmasından daha iyi olabilecek durumdur.

cansu dere vs berrak tüzünataç

günlük mü ömürlük mü diye sorulduğunda Berrak Tüzünataç'ın gözlerine bakmak sanırsam Cansu Dere'nin gözlerine bakmaktan daha iyi hissettirecektir. Nitekim Berrak Tüzünataç'ın vücuduyla bir dönmeye benzediği kanaatindeyim. ( saçlarını topladığında)

Cansu Dere her haliyle dişidir. Zariftir. 30 sene sonra da güzel olacaktır. Berraktan geriye sadece gözleri kalır.