bugün

ölüye ateş etmekten pek farkı olmayan haykırış.
kapitalizmi özgürlük olarak sanmanın getirdiği doğal sonuç.
çetin altan'ın "kahrolsun komünizm diye diye" isimli kitabına ilham veren slogandır.
kahrolmasın arkadasım bırakın dursun. eşşek değiller ya biliyorlar dışarda kapitalist bir dünya olduğunu. bırakın efenim kendi hallerine.
odtüde birgün insanların akıllanıp atmaya başlayacaklarını ümit ettiğim slogan.
(bkz: o değilde bir komunizm vardı) *
(bkz: avrupa da bir heyula dolasiyor)

(bkz: komünist manifesto)

ve bu heyula dan korkanlar bu cümleleri sarfediyor!
(bkz: yaşasın komünizm diye diye özgürleşme)
"niye kahroluyor ki?" diye sorulması lazım gelen slogan.
zira teoride süper iyi bir olaydır, herkes sevgi pıtırcığıdır, herkes birbirine yardım eder vs vs... e bu neden kahrolsun ki diye sormazlar mı adama?

kahrolması gereken sosyalist diktatörlüklerdir, sosyal emperyalizmdir, sömürgeci kapitalizmdir. kahrolması gerekenler stalin'dir, mao'dur, pol pot'tur, g. w. bush'tur, şaron'dur. kahrolması gereken özgürlük ve eşitliğin adını cahil insanların zihinlerine kendi çıkarları doğrultusunda yerleştirenlerdir.

ayrıca komünist devlet diye bir şey yoktur, olamaz daha doğrusu. ama malesef ki global kapitalist devlet(ler) var. yanı başımızda yüzbinlerce kişiyi öldüren. çok novus bir ordo var karşımızda, oluşmakta, hızlıca. ordo onların, chao ise yaşadığımız durum, içinde, habersizce. var efendim. büyük şirketlerin ve elitist bir-iki grubun yöneteceği bir dünya var yakında. hatta onların her haltı gören gözleri de var. benim buraya yazdıklarımı bilen, konuşmalarımı duyan, beni benden daha iyi tanıyan. ve işin kötüsü, sen de aynı durumdasın... hepimiz gibi.

(bkz: welcome to the real world)
(bkz: götünden slogan uyduranlar)

dünyanın hangi ülkesinde hangi halk söylemiş bilmiyorum. biz söyledik diyen biri varsa yalancıdır, çünkü komünizm hiç yaşanmamıştır, egosunu tatmin etmek için söyleyenler varsa vasrsın söylesin, hayalet dolaşmaya devam ediyor.
(bkz: hayaletten çok mu korktun)
(bkz: dikkat et de yanlışlıkla sen kahrolma) *
dünyanın gelmiş geçmiş en başarısız sloganıdır.
nerede nasıl atılacağı pek belli olmayan slogandır.

zira faşist ya da liberalist yönetilen ülkelerde, komünistler dışında kimse slogan atmaz çünkü komünistler dışında kimsenin bir şeylerle (siyasi anlamda) derdi yoktur.

komünist ülkelerde de zaten kimse atamaz çünkü halkın %95 i falan komünizmi sever * geri kalan &5 lik kısmı da biraz sert bi şekilde etkisiz hale getirilir. *
gitarizm yazan sığır tadında ki objelerden daha cafcaflı değil efendim bu başlık.
kim ne derse desin çok kral bir slogandır. komünistler kahrolsun faşizm diye bağırırken özgürlük oluyor da bizler neden bu sloganı atarken özgürlük karşıtı oluyor muşuz?

inadına kahrolsun komünizm,
(bkz: kahrolsun komünizm)
komünizm bir avuç insanın düşüncesi olabilir, fakat düşünceler başkalarının hürriyetini engellemiyorsa saygı duyulmalıdır. kahrolması gereken bir düşünceye körü körüne bağlanmak değilmidir?
Faşizm'le komünizm bir mi be? Tabii ki biz "kahrolsun faşizm" derken bir sıkıntı olmayacak. Kahrolsun faşizm!
(bkz: çomar sözleri)
(bkz: ölmüş adamın arkasından sövmek).
Ayıptır.
25 saniyede inek hesabı.

https://youtu.be/XvLJc3qbqEc