bugün

tebessum yaratan sarki. belli bir sureden sonra bagimlilik yaratiyor.
(bkz: dudakların mühür olsa ben açarım bana getir)
güfte: münir ebcioğlu
beste: erol sayan

Kadehinde zehir olsa ben icerim bana getir
Dudaklarin muhur olsa ben acarim bana getir
Agladigin geceleri kalbindeki acilari
Cekinmeden bana getir sen tukenme beni bitir
Ask baginin gulu ol da dikenini bana batir
Bakma canim yandigima sorma benim halim nedir.
içe içe söylenen şarkı...
kadehinde ne olsa içerim yeter ki kalkmayalım ... gitme... gitme....
TV'de sinema
kadehinde zehir olsa, ben içerim bana getir.
dudakların mühür olsa, ben açarım bana getir.
ağladığın geceleri, kalbindeki acıları
çekinmeden bana getir, sen tükenme beni bitir.

aşk bağının gülü ol da, dikenini bana batır
bakma canım yandığına, sorma benim halim nedir
ağladığın geceleri, kalbindeki acıları
çekinmeden bana getir, sen tükenme beni bitir.
tarkan'ın çok güzel yorumladığı bir şarkı. kaset kaydı olmadığı için bulunmuyor ne yazıkki her yerde. elinde olan varsa bi zahmet..
sevdiceği koruma kollama isteğinin şarkı versiyonu. (bkz: seni pamuklara sarmalar sararım) (bkz: onu yeme beni ye)
serap kuzey tarafından seslendirilmiş hali en iyi versiyonudur.*
aşk ve türevleri için vazgeçilmez bir parçadır. bir bayan tarafından söylenirse, çok rahat üstünüze alınabilirsiniz. gözlerinizi kapayın ve hayal edin.
harika bir tsm parçasıdır. insanı sakinleştirir, gülümsetir. altın şarkılardaki yorumu gayet hoştur.
kadehinde zehir olsa, ben içerim bana getir.
Muhayyer kürdî makamında bir eserdir. fasıllarda söylenmezse olmaz.

http://www.youtube.com/watch?v=l9N_9o4B9aA&list=PLqet3IBtZ2K-HdHmuxc8uGxDcfP3LiKdJ
sabah sabah güzel gelen şarkıdır.
https://www.youtube.com/watch?v=SLLCgA_cx4c

ne şarkı be. evet.
Efsane Bir Emel sayın şarkısı.
tarkanın hoşlantı uyandıran şarkılarından biridir. öp beni nolursun ile birlikte iyi gidiyor. hoş sevgilimiz falan da yok ya işte.
önce merlin'e.
(bkz: joffrey baratheon)
ben içerim bana getir dudakların mühür olsa ben açarım bana getir, pek sevdiğim bi bestedir.
söyleyip söyleyip hüzünlenirken mazoşist ögelerle bu kadar yoğun olduğunu fark etmediğim şarkı. karşılıksız aşkın kendisi zaten mazoşizm. daha daha acıdan beslenmek, daha daha arabesk aşkı insan insanı yapıyor. insana değilde aşk vb duygulara karşı sado mazo durumu var bence.
bakma canım yandığıma sorma benim halim nedir
ağladığın geceleri kalbindeki acıları çekinmeden bana getir
sen tükenme beni bitir.
Of ulan ne şarkı en çokta "agladigin geceleri, kalbindeki acıları, çekinmeden bana getir. sen tükenme beni bitir kısmı resmen beni şiddetli aşka sevk ediyor. Ne demek beni bitir ulan kaç kişiye söylenir bu Allah Allah...
içinde bulunduğun duygu durumun beni bitirdi.
onun kadehindeyse alırım dökerim. sikerim şimdi edebiyatınızı.
muhayyer kürdi makamındadır. bestesi erol sayan'a güftesi münir ebcioğlu'na aittir. bildiğim kadarıyla emel sayın, muazzez ersoy ve yeni rakı fasıl albümünde serap kuzey tarafından da seslendirilmiştir.

serap kuzey, birileri için ilk kez emel sayın'dan daha güzel okumuş diyebileceğim bir performans sergilediğinden yeni rakı fasıl düzenlemesi ve kuzey'in vokali en iyi versiyonudur diye düşünüyorum. her mısrası ayrı anlamlı bu başyapıt fedakarlığın, aşkın resimli sözlükteki karşılığıdır, ideal kadın reçetesidir falan fıstık.
"kadehinde zehir olsa, ben içerim bana getir, dudakların mühür olsa, ben açarım bana getir, ağladığın geceleri, kalbindeki acıları çekinmeden bana getir, sen tükenme beni bitir." diyen nostaljik parça.