bugün

inter ile anlaştığı öne sürülen karizmatik teknik direktör.
kendini diğer spor adamlarından uztun goren ve egosu oldukca yuksek insan.
gelecek yıl italyan şampiyonu inter' i çalıştıracağı açıklanan teknik direktör.
inter'le anlaştığı haberi ajanslara düşmüş teknik direktör. tam kesinleşmiş mi, bilemiyoruz şu an. yalnız haber kesinse kendisinin bayağı bir işi var. zira mancini'nin takımı pek de mourinho'nun tarzına uygun bir takım değil. özellikle orta saha hattı olarak. kısacası, inter'in maddi gücünü de göz önüne alırsak, sanırım bu sezon flaş transferlerin çoğunu inter yapacak. göreceğiz.
3 yıllık sözleşme ile yıllık 9 miyon euro alacak ve inter'i şampiyonlar ligi şampiyonu yapacak kişi.
istediği transferler yapılırsa seneye inter'i cl'de şampiyon yapacak adam.
frank rijkaard hakkında:"benim futbol hayatımda koca bir sıfır var. ancak onun futbol hayatı mükkemmeldi, başarılarla doluydu. benim teknik direktörlük kariyerimde kupalar varken, bu kez rijkaardın elinde koca bir sıfır var."demeciyle kalbimizi fethetmiş the special one.
chelsea nin yıldızlarını peşinden sürükleyeceğe benzeyen adam. inter e frank lampard ı aldı. didier drogba ve john terry de mourinho nereye giderse oraya gideceğiz demişlerdi. bekleyip görücez.
en karizmatik teknik adamlardan biridir. oynadigi reklam filimlerinde bile bu yonleri on plana cikarilmistir.
"dünyanın en iyi teknik direktörü ben değilim ancak benden daha iyi bir teknik direktör de yok." diyen kişidir.

(bkz: aceto balsamico)
götü kalkmış teknik direktör. fatih hoca kendisine benzemeye çalışıyor sanırım son günlerde.
gerçekten takdiri hakediyor bu adam, hem de çok. bakın 10 kişi kalan genoa ile berabere kalan takımı hakkında gazetecinin sorusuna nasıl cevap vermiş,

gazeteci- takım yorgun muydu ?
mourinho- Yorgun? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euro kazanıp evine dönen baba yorgun olur. Biz değil..

feyz alsın bizim sahtekar teknik direktörlerimiz. yok hafta arası maçımız vardı, takım yorgundu gibi sikindirik bahaneler bulmasınlar. sene de 2 trilyon'u cukka yap, ama haftada iki maça geleme, mütevazi anadolu takımlardından 4 gol ye. (hem kendi takımım galatasaray, hem fenerbahçe) yok öyle yağma birader. asgari ücretli işçinin anası sikiliyor haftada 100 milyon kazanacam diye. ama patrona dün yoruldum, bugün çalışamam diyemiyor...
http://acetobalsamico.blo...izli-defans-oyuncusu.html

defans oyuncusuymuş bir zamanlar.
Kalitesi tartışılmaz teknik direktör.Başka söze gerek yok.
idol arayan genç teknikdirektörlerin başucu kitabı gibidir. O olmak istenilesi, karizmatik teknikdirektör.
ilk başlarda antipatik bulduğum ama inter macerasıyla hakkındaki düşüncelerimin değiştiği teknik direktördür. Chelsea'ye geldiği ilk dönemde hem Arsenal hem Manchester kötüydü ve premiere ligin çok ötesinde bir kadro vardı elinde. Bu da kendi açımdan takıma ne verebildiğinin tam anlaşılmamasına sebep oluyordu.

inter çok iyi bir takım olsa da italya'da diğer iyi takımlarla arasında uçurumlar yoktur. inter zaman zaman kötü de oynamaktadır maç da vermektedir ama izlerken görüyorum ki oyun ilerlerken kazanmak adına her hamleyi yapıyor. Oyunu müthiş okuyor. Bu yönüyle gerçekten hayran olunası teknik direktördür.
26 kasim 2008 inter milan panathinaikos macindan sonra yüzünün halini merak ettiğim antipatik teknik direktör. yunan takımını hiç sevmem fakat nedir lan bu mourinho'nun futbolu ben yarattım havası, rakip takımları aşağılama sevdası...
al küçük dediğin takım senin takımına italya'da çaktı mı çaktı, hadi konuş maçtan sonrada. artist.
genoa maçından sonra söyledikleri sanki ilk defa kendi söylemişçesine bu sözlerle yüceltilen bu sözün nba de bir coach a ait olduğunu bilmeyenler tarafından tekrar hayran olunan kibirli itici ama kalitesi tartışılamayacak teknik direktor.
ronaldo'nun avrupa yilin futbolcusu odulunü almasından sonra yine kıskançlık krizlerine giren adam. ödülün ronaldo'ya verilmesinin doğru olmadığını söyleyip utanmadan birde "Bence benim öğrencilerimden birinin ödülü alması gerekirdi" demiş.
(bkz: bsg)
"Dünyanın en iyi teknik direktörü ben değilim, ama benden daha iyisinin olduğunu sanmıyorum." demiş kişilik.

aforizmalarla ukalalığa devam.
eskiden iddialı bir teknik direktör olarak değerlendirilebilirdi. son zamanlardaki yorumlarından sonra ise sadece geveze denebilir.
genoa maçından sonra söylediği söz nba'da bir coacha değil charles barkley'e ait olan, hafiften lafı araklamış iyi bir teknik direktördür...
futbolculuk geçmişi olmamasına rağmen futbolu çok iyi bilen bir antrenördür ayrıca rakip hocalara attığı laflarla da tanınır.
gulmemeye programlanmis teknik direktor. kahkaha atmasina da gerek yok. ufak bir tebessum, gulumseme olan bir kare fotografini bulursam fikrim degisebilir, o ayri.

edit> fikrim degisti, guluyor valla. bildigin insan o zaman. *
atkı'nın en çok yakıştığı teknik direktör.