bugün

entry'ler (2421)

ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenler

cilt yağlıysa önce ağda yapılacak bölgedeki yağ temizlenmelidir. bunu sıcak suyla ıslatılmış bezle silerek giderebiliriz.

347 dönem yedek subay sınav sonuçları

3'üncü p. eğt. tug. k.lığı
antalya
usta birliği>>>çorlu askeri hastane k.lığı
çorlu tekirdağ

akaki khubutia

oyun stili itibariyle lugano'ya benzeyen defans oyuncusu. samsunspor'un romanya'dan transfer ettigi gurcu milli futbolcudur. kademeye girerken ayaklarini cok iyi kullanmaktadir. atletik ve vucudunu ikili mucadelelerde cok iyi kullanmaktadir.

aristide bance

samsunspor'un yeni teknik direktoru petkovic'in turk futboluna kattigi yeni isimlerden. oyun tarzi itibariyle youla'ya benzeyen atletik ve uzun boylu forvet. makukula vari etkili hucumuyla bu yil isminden soz ettirecegine inandigim futbolcu. mainz'den arap dunyasina transferinde para cok onemli olmustu. surpriz bir sekilde mainz'den ayrilmasindan sonra, surpriz bir sekilde samsunspor'a transfer olmasi ayri bir guzellik oldu turk futbolu icin.

ece temelkuran

son birkac gundur olum tehditi aldigini soyleyen insan. hic kimsenin isi yoktu, birde seni oldurmekle ugrasacaklardi temelkuran. populer olmak, gundeme oturmak icin gorsen bir havalar, bir havalar.

someone should buy me a penguin

(bkz: yok meksikali)

sabri sarıoğlu

galatasaray'da gectigimiz gunlerde ispanya'nin atletico madrid takimina transfer olan arda turan'dan sonra takimda bosalan kaptanlik icin ismi gecen isimlerden sabri sarioglu olaganustu sezon oncesi basin toplantisi gerceklestirerek yonetime versaysin etti.

takimda arda'nin ayrilisindan sonra olasi kaptanlik ismi gecen isimlerden sabri sarioglu birinci kaptanligin ayhan akman'a verilmesi uzerine yonetimi topa tuttu. "ayhan abi takima yedek kulubesinden ya da tribunden mi kaptanlik edecek diyerek" takimin yeni kaptani ayhan akman'a da buyuk bir gonderme yapti. bu yil ortasahaya yapilan felipe melo ve selcuk inan gibi flas transferlerden sonra ayhan akman'in takimda 11'de yer bulmasinin zor oldugunu ima eden sabri, teknik patron fatih terim'in secimine saygili olmayacagini ve bazen takimda on plana cikmak icin sezon icinde bazi maclarda isabetli ortalariyla hocasini utandiracagini dile getirdi.

asil amacinin takim kaptanligi olmadigini dile getiren sabri sarioglu, arda'nin takimdan ayrilmasindan sonra takimda 10 numara eksikligini dile getiren medya mensuplarina acti agzini yumdu gozunu. yillardir takimin gizli 10 numarasinin kendisi oldugunu soyleyen sabri, cebinden cikardigi bir kagit ve bir kalemle bu soylediklerini ispat etmek icin elindeki kagida birseyler karaladi. daha sonra karaladigi bu kagidi medya mensuplarina gosteren sabri "bakin buraya iki tane 5 yazdim, bu benim yillardir terletmis oldugum sari kirmizili formadaki numaram ve memleketim samsun'un plakasi. bu iki 5'in arasina bir arti isareti koyarsaniz ne olur?" diyerek medya mensuplarini sasirtan sabri, medya mensuplarindan gelecek cevabi beklemeden kendi sordugu cevabi 10 olur diyerek cevapladi. ben yillardir aslinda 10 numarayim, yillardir sesimi cikarmadim. kendimi yillarca bu arti isaretini koyarak teselli ettim. ama artik isyan ediyorum, ilkokul cocuklari gibi 5+5=10 demek istemiyorum diyerek bir gonderme de ilkokul cagindaki masum ogrencilere yapti. "madem kaptanligi vermediler, bari en azindan bosta duran su 10 numarayi ben alayim" diyerek fatih hocaya gonderme yapti. konusmasinin son bolumunde mhp genel baskani sayin devlet bahceli'ye de atifta bulunan sabri, "bakin burada iki tane 5 var. iki kere 5 10 eder. galatasaray'in yeni 10 numarasi futbol camiasina hayirli olsun" diyerek olayi oldu bittiye getirmeye calismasi medya mensuplari arasinda kisa sureli gulusmelere sebep oldu. konusmasinin ardindan soru sorulmasina izin vermeyen sabri baska tartismalara neden olarak, bu konunun ortbas edilmesini istemediginden soru istemedigini ek not olarak acikladi.

bakalim ilerleyen gunler nelere kadir olacak. arda'nin takimdan ayrilmasindan sonra bircok sorunla bas basa kalan yonetim takimda isyancilarin basini ceken sabri sarioglu'nu ikinci kaptanlikla susturmusa benzemiyor.

basin toplantisinin ardindan memleketi samsun'dan getirdigi meshur samsun pidesi ve simidiyle basin mensuplarinin gonlunu almayi basaran sabri basin mensuplariyla birlikte ifrarini actiktan sonra cep telefonundan 2868'e bos mesaj gonderek somali'ye 5tl' lik yardimda bulundu. yaptigi bu davranislar basin mensuplari arasinda sezon oncesi tribune oynamak olarak adlandirildi ve bunlari ilk 11'de formayi garantilemek icin yaptigi basin mensuplari arasinda fisildasildigi gozlendi.

bira sisesini gazeteye sarip icmek

dikkat cekmek icicn yapilan bir eylem oldugu asikar. zira gazeteye sarilan her icecek birada zannedilebilir.

2014 brezilya dünya kupası

muhtesem gecmesi muhtemel turnuvadir.

O degil de umarim milli takimimiz bu dunya kupasinda yer alir ve bizde zevkle bu maclari izleriz umarim. * *

belediye amblemleri

belediyelerin sembolleridir.

Istanbul, Ankara ve Bursa gibi buyuksehir belediyelerinde minareler ve cami figuru birlikte kullanilarak, amblemlerin ana hatlarini olusturmaktadir.

pampiş

panpa'nin hilal cebeci lehcesiyle soylenis tarzi.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/#!/screambury

chicago

yılın bu ayında bile hala soğuk ve rüzgarlı. üşümemek elde değil.

ama yine de buyuleyici bir guzelligi olan sehir. yillarca hic sikilmadan yasanilabilinecek bir sehir. bazen ozledikce gidilmesi gerekiyor. *

diksiyonu yanlış olan kelimeler

süpriz değil sürpriz.

iyi geceler amerika

yıllardır dinlemekte olduğum national public radio'da duyduğum cümle. *
iyi geceler amerika.

cv sine sigarayı bıraktığını yazmak

dipnot olarak da gece hayatimda bitti ilave etmek.

ömer aşık

hic sayi atmamasina ragmen aldigi 21 dakikalik surede 11 rebound ve 1 block ve +17 point le macin adami secildi. bir ara +21 leri bile gorduk. gercekten tebrikler. miami heat zaferinin en buyuk faktorlerindendi.

twitter'da en cok verilen tweetler arasindaydi bu gece. takasta neden kullanilmadigini bu gece herkese bir kez daha gosterdi.

besiktas in dinamosu kiev de patladı

beşiktaş kiev'le yaşadığı yasak aşkı tarif eden en güzel cümle.

17 de 17

(bkz: besiktas in dinamosu kiev de patladı)

tayyip erdoğan ın attan düşme fotoğrafı

4 kisinin tuttugu attan duserek rekorlar kitabina girmis insan fotografi.