bugün

jim carrey ve sinemaya dair bir gerçek.

yok yes man, yok aman tanrım, maske yok truman show. hep saçma sapan abartılı komik olmayan filmlerde oynamış adam. burada olsa alp kırşan olurdu işte açık ve net.
the truman show kadar güzel kaç tane türk filmi var. verilen bir mesaj var. aynı zamanda tadında komedi var. küfür yok, cinsel espriler yok daha nedir yani.
gülerken düşünmek istemeyen yazar beyanı.

var böyle mallar dünyada çok da şaapmamak lazım!!
eleştirdiği adamın tüm filmlerini izlemiş yazar beyanı. sev veya sevme sonuçta sevmediğin halde sana o saydığın tüm filmleri izlettirmeyi başarmıştı başarmış.
her oyuncunun iyi bir filmi mi olması lazım? ki jim carrey'nin bir çok iyi filmi var o ayrı ama olmasa ne olur? insanlık ne kaybeder? sorularının sorulması lazım yazar kişisinin absürt önermesi. önermeden öteye gidemez!
(bkz: ben kendim sevgilim)
Efsane bence. Çılgın adam Jim.*
️Iyi filmi yok hepsi süper. Evet.
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind)
Hayatımda sinemada izlediğim filmler arasında ilk Truman Show Yer alır.

Senaryosu gereği ve Jim Carrey’nin göstermiş olduğu performans buğün bile hâlâ etkisini göstermektedir.

Filmlerinin iyi olup olmadığını düşünmek göreceli bir düşünce halidir.

Şahan Gökbakar gibi bir insanın filmlerine iyi diyen kişiden Jim Carrey’nin filmlerine iyi demesini zaten bekleyemeyiz.
senaryodan, ezberden yapılan komikliklere hiç gülmem lakin jim carrey hariç.
yerli + yabancı en komik adam budur açık ara.
komedi filmi bu bir komedi filminden şaheser sanat eseri mi bekleniyor bunlardan bir esaretin bedeli bir godfather çıkmaz ama jim carrey en iyi komedi filmi aktörlerinden biridir bir salak ile avanak bir maske bir yes man beni çok güldürmüştür komedi filminin amacı insanları güldürmekse jim bunu sonuna kadar yapan bir aktördür . ayrıca kendisinin eternal sunshine of the spotless mind , truman show gibi farklı türde efsanevi filmleri de bulunmaktadır .
bu argüman sadece Truman show ile çürütülecektir.
sinemadan anlayanların ortak düşüncesidir açık ve net.
(bkz: truman show)
(bkz: i love you philip morris)
(bkz: yes man)
Adam sandler filmleri bile daha iyi. Eternal sunshine filmini yarıda kapattım.
Neye göre kime göre mk ?.