bugün

entry'ler (1531)

sözlükte popüler olmayan yazarların amacı

senin popine pompalamak.

içen birini görünce yapılacaklar

kamusal alandasınız diyerek gereksiz gerginlik çıkarılıp tadı kaçırılabilir.

abd nin 6 parçaya bölünmesi

aman tengir bey tadımız kaçmasın görürler falan.

ulucuların film tavsiyeleri

the lord of the rings.

gerisi hikaye.

gezi yi anıyoruz

(bkz: hardcore özlemi depreşen yazarlar).

on ikinci nesiller siktirsin gitsin

onbirinci nesiller de sövebiliyor mu?

wifi şifresini kırmaya yarayan uygulamalar

internet üzerinden hack programı indireyim derken hack diye kurban gidersiniz virüslere aman dikkat!

lens kullananlara tavsiyeler

Abilerim ablalarım, kendi takmadığınız lensi bilinir ki kendiniz çıkaramıyorsunuz. Hemşirenin bir damla yardımıyla saniyeler içinde taktığı lensi 2 gün uğraşıp karımın yardımıyla ancak çıkarabildim. Kendi gözüme dokunabilmem 1 gün sürdü. 2 parmağımı birddn dokundurabilmek için yarım gün daha uğraştım. Lens dandik olduğu için olduğu gibi yapışmış tutup alamadım. Eşim sağolsun bir şekilde kaydırdı aldı.

Beyninizi gözünüzü kırpmamak konusunda ikna edemiyorsunuz. 1 kere göz kırpınca ise lens anında eski yerine dönüyor. Bir süre sonra imkansız gibi geliyor. işkenceye dönüşüyor. Belki kendim taksaydım lensi çıkarmak bu kadar zor olmazdı ama benim için tam bir kabus oldu.

che desenli başörtü vs ay yıldız desenli başörtü

Victoria secret desenli başörtüsünün eklenmesi gereken kapışma.

boşver sana başka sözlük kızı mı yok

Yüzlerce kızı üzdün. Kalpsizsin.

ülkücü kız arkadaşa uluyarak evlenme teklif etmek

Kuyruğunuzu hızlı hızlı sallamayınız ki köpek olduğunuz anlaşılmasın.

sol romantizm

Kızıl kız ağlıyor, ey stalin kalk ebedi uykundan pos bıyıklarınla öp beni diye.

ingilizce nick alan tipler

Almanca alanlar kadar havalı olamazlar.

yapmaktan zevk aldığınız şeyler

Kanepenin şıklık olsun diye eklenmiş detaylarıyla oynamak.

yarı yolda bırakmak

Arabayı parketmiş eve doğru kısa seri adımlarla seyirtirken kapı eşiğinden atılan uzun adım esnasında her şeyi berbat etmek.

ay yapım

Ezel dahil tüm dizilerinde başroller ergen gibi davranıyor.

deneysel bankacılık

Bugün eşime bahsederken deneysel bankacılık bir tane bankanın reklamı diye bahsettiğim reklam serisi. Fazla başarılı olmuş. Böyle bir banka olsa gidip hesap açabilirim.

abartılan sanatçılar

Sanatın ne olduğunu bilmeyen kişilerin önüne geleni sanatçı ilan etmesiyle ortaya çıkmıştır. Yoksa sanat ve sanatçı toplum içinde gerçekten saygı gösterilmesi gereken birer olgudur. Dolayısıyla abartılan sanatçı olmaz.

danla bilic

Neden danla bilic?

satrancın en önemli taşı

Oyun bitince şahta piyonda aynı kutuya koyulur yeğen..

Demek ki şahta o kadar önemli değilmiş. Peki hangi taş? Tabi ki kale. Bununla ilgili çekilmiş onlarca film bile var. (bkz: mystery solved)