bugün

yapılan işten anlamayıp ve buna rağmen size işi öğretmeye çalışıyorsa, yetkili kişilerde bu duruma sessiz kalıyorsa o işten soğumak için güzel bir sebeptir.
kral'dan çok kralcı olan kişiler yüzünden işten soğumamalı zaten adamın da istediği bu. işi bilmediği halde işi bilen kişinin sırtına basıp yükselmek.

sen gidersin başkası gelir onun sırtına basar.
senden daha az çalışan, daha az işe yarayan, güncel hiç bir programı bilmeyen adamın sırf tecrübe diye senden fazla alması.
iş yerindeki birinin arkasındaki bir şeyi sizi yerinden kaldırıp istemesidir.
işten çakmayan gerizekalı üniversite mezunu vatandaşın, siz yılların tecrübeli elemanından daha fazla maaş alması. ve yaptığınız hiç bir işi yapamıyor olması.

(bkz: mühendis) (bkz: tekniker)
adaletsiz yöneticidir.
Her gün 5 tl verip 30 km yol gidip, çamur içinde, kirin içinde, üşüyerek ders işlemek.

edit: yok lan bu yüzden soğumadım ben, bunlara rağmen hiç bir değerinizin olmamasından soğudum.
yangında ilk olarak kurtarılacak mavi klasörler.
seviyenizden düşük başınızdaki müdürler.
yavşak çalışma arkadaşları + godoş tipli dansöz yönetici.
Proje koordinatörü olmayı beklerken, fotokopi çekmeye gönderilmek.
az para almak.
en büyük işten soğuma sebebi iş arkadaşlarından biriyle veya bazılarıyla geçinememek olsa gerek. işe değil de sanki işkence çekmeye gidiliyor hissi verir insana. Allah düşmanımın başına vermesin.
insanlarla nasıl konuşacağını bilmeyen patron olabilir mesela!
eğer sizi o iş yerine mecbur görüyorsa,
verdiği paranın piyasının en iyisi olduğuna hem sizi hem de kendini inandırmaya çalışıyorsa,
mecburi izinlerinizi gündeme getiriyorsa,
yaptığınız işe değer vermeyip önemsemiyorsa...
işten soğumak için bir çok sebebiniz vardır demektir.

işte benim böyle bir patronum var. motivasyonumu alt üst etmek için var gibi duruyor. 2 gün önce yaptığımız görüşme sonrasında aslında uzun zamandır boşuna emek verdiğimi, bu zamana kadar iş için gitmediğim derslere, gezmediğim zamanlara acıdım. şimdi iş ilanlarına bakıyorum. işsiz kalmak bile soğumuş olduğum bu işte çalışmaya devam etmekten iyi gibi duruyor.
tavsana kac taziya tut ve gizli maas politikalaridir. Her firmada vardir merak etmeyin. tabi adini vermek istemidigimiz bazi firmalar firma degi lkurumdur. bunlarda alacagin dugme bile bellidir...
dedikodu. çalışanlar arasındaki samimiyetsizlik

bak, vallahi işi bırak hayattan soğutuyor insanı. allah güzel insanlarla karşılaştırsın. amin.
sürekli konuşan susmak bilmeyen, burun karıştıran iş arkadaşına sahip olmak.
profesyonel olmayan yöneticiler, kendini geliştirememek, abuk sabuk bir ton iş yaptırmaları.
hakkınızı alamadığınız bir iş yerinde çalışıyorsanız, adaletsiz maaş dağılımı söz konusu ise, patron her allahın günü sinirli ise ve gelene geçene sövüyorsa, tatilleriniz gasp ediliyor ise ve kaldığınız fazla mesailerin ücretleri ödenmiyor ise işten soğumak için geçerli sebepleriniz var demektir.
orospu ruhlu iş arkadaşları.
çalışmayanların daha iyi muamele görmeleri. yalakalığın tavan yapması. adaletsiz maaş düzeni. hepsinin toplamında verimsiz, ruhsuz, sinirli bir çalışan olmak.
üç kelimeyi bir araya getirip de cümle kurmayı beceremeyen adamların terfi etmesine tanık olmak. konuşamadıkça yükselir bunlar.