bugün

entry'ler (198)

31 ekim 2016 big chefs ataşehir vale rezaleti

31 Ekim akşamı eşim ile birlikte akşam yemeği için 21:00 sıralarında mekana geldik. Aracımızı, mekanın kapısında müsait park yerleri kukalarla kapanmış olduğu ve önümüz valeler tarafından adeta kesildiği için valeye vermek durumunda kaldık.

Yemeğimizi yedikten sonra 22:00 civarı mekandan çıktık. Kapının 5 metre uzağına park edilmiş olan aracımızın anahtarı bir görevli tarafından elime tutuşturuldu, arkadaş bu sırada arkasına dönerek ücreti alındı mı diye seslendi ve ben kapının önüne kendim getirdiğim aracıma yine kapının 5 metre önünde kendim binebilmek için 15 tl ödedim.

Buraya kadar herşey, görgüsüzlüğün tavan yaptığı, milletin "para bende" havasını atabilmek için ederi 5 olana rahatlıkla 50 vereceği bu ülkede normal. Mekan işimize ve evimize yakın olduğundan genelde tercih ettiğimiz, menüsü çok uygun fiyatlı olmasa da lezzeti benzerlerinden nispeten iyi olan orta halli bir mekan, vale hizmeti de anlaşılır ancak bu hususta ciddi bir sıkıntımız oluştu şöyle ki;

Aracımın sağ ön tarafında gün içinde benim kullanımımda oluşmadığına emin olduğum bir hasar oluşmuş bunu ancak eve gelip aracımı evimin kapalı otoparkına parkettikten sonra farkedebildim. Ertesi sabah mekanı arayıp hem işletme müdürüne hem de onun vasıtası ile vale şefine ilettim. işletme müdürü daha yapıcı olmakla birlikte her ikisi de netice itibari ile sorun bizde olmayabilir biz aracınızı restoranın önüne parkettik ama siz mağdur olmayın aracınızı yaptıralım minvalinde söylemler kullandılar. Özel işlerim olduğundan bir sonraki gün mekana gidebildim yaklaşım aynen şu özetliyorum;

Vale çocukların başında bir şef var, gittiğimde bu hasarın burada olduğuna nereden eminsiniz, siz yapmış da olabilirsiniz ama bizim bir usta var ona gidelim ben cebimden vereceğim (burada gelin arabanı yaptırayım meselesi şu hale dönüşüyor bu kadar ağlama madem kendin yaptıramıyorsun gel ben cebimden yaptırayım) bu cebinden kelimesine ben taktım. Neticede belli bir seviye hizmet beklediğin bir mekana gidiyorsun başına öyle veya böyle bir iş geliyor sonra muhattap olmak zorunda kaldığın adı sanı titri belirsiz bir adam sana hesapta kıyak geçip "ben cebimden vereceğim parasını bunlar benim için leblebi çekirdek" tarzında söylemlerde bulunuyor.

Ben herhangi bir ücret veya tamir talep etmediğimi yalnızca kazanın tutanak altına alınmasını istediğimi bu şekilde kendi başımın çaresine bakabileceğimi ilettim. Kamera kayıtlarımız var bu kaza burada olmadı dendi.

Peki dedim kamera kayıtlarını incelemek istiyorum.

3e 2 bir kulübenin içine 5 kişi (4 vale bir ben) doluştuk ve görüntüleri izledik.

Görüntülerde Vale aracımı alıyor ve kamera menzilinin olmadığı aracımın da son park edildiği (kapının 5 metre önü) yerde olmadığı başka bir yere götürüyor. Daha sonrasında (takriben 20-25 dk) son park halinde olduğu yere getiriyor. Sis farları da dahil olmak üzere tüm farlar açık olduğundan cepheden gelen aracın ön tarafı tam olarak görülemiyor bu esnada, zaten hasar o mesafeden anlaşılacak bir hasar değil.

Ben kamera görüntülerini izledikten sonra, "ilk başta araç kapının önündeydi zaten kamera görüntüleri var" diyen arkadaşın zaten yalan söylediğini anladım ve bu görüntülerde aracın burda hasarlanmadığını iddia edemezsiniz aracın nereye götürüldüğü gözükmüyor dedim.

Netice itibari ile ne Big Chefs yönetimi ne Vale adı altında çalıştırılan mafyavari oluşum olayı hukuki şekilde üstlenip yapması gerekeni yapmak yerine yarım ağızla lütüfta bulunur gibi üstelik de bir şirket aracını sorumluluğunu alacak şekilde bir misafiri ağırlamaya yetkin değil bunu anladım.

Vale hizmeti dünyanın her yerinde belirli bir seviyenin üzeri hizmet beklenen, ayrı bir otoparkı olan ve belli bir limitin üzerinde aracı almayan bir hizmettir. Big Chefs ataşehir şubesi valeleri araçları restaronın yanında bulunan inşaatın hemen yanına cadde üzerine park etmektedir. Güvenlik anlamında ciddi bir sorun olan bu durum aracınızın hasar almasına bir iş makinası ile çarpışmasına veya çalışmakta olan bir işçiye zarar vermesine yol açabilir.

Bu bilinçte araçlarını valeye vermeden önce düşünerek benim düştüğüm yanlışa düşmemenizi öneririm.

yazar arkadaşlarımın haklı "valeye araba mı emanet edilir" yorumları üzerine edit: Bazen öyle bir durum oluyor ki aracı vermezsen trafiği kitliyorsun, arkamdaki trafikte başka bir araca engel olmamak adına, kukalar da kaldırılmadığından ve yer gösterilmediğinden bazı şeylerin bilincinde olsam da o durumda aracı teslim etmek durumunda kaldım bu durumda mutlaka kalmışsınızdır.

20 ağustos 2016 beşiktaş alanyaspor maçı

Şehir dışında olmam sebebiyle 107 blok 3.sıradan kombinemi gişenin bir miktar altında devrediyorum

19 ağustos 2016 beşiktaş alanyaspor maçı

Şehir dışında olmam sebebiyle gişe fiyatının 10 TL altına Yeni Açık 107 Bloktan Kombinemi bu maç için devredebilirim ilgilenenler yeşillendirsin. (not: osmanlı maçına gitmediğim için cezalı değilim)

oğuzhan ceyhan

Şu sıralar didem şarman adlı çakma astrolog tarafından başarısız bir pr kampanyası ile yıpratılmaya çalışılan duayen astrolog.

mustafa pektemek gol demek

Bunu söyleyen artık konuşamıyor. Dilini kesip götüne soktular

mustafa pektemek beşiktaştan ayrılsın kampanyası

Gerek kısır futbol yeteneği gerek cenabetliği gerekse artan taraftar baskısının altında zaten berbat form düzeyini artıramayacağından hareketle yönetimin haberdar olmasını istediğim ve başlattığım kampanyadır. Ben pektemeğin oynadığı bir takımı izlemek istemiyorum

20 temmuz 2015 garanti bankası rezaleti

garanti bankası fanboylar için gelsin: yaptığım şey başıma gelen bir olayı tüm çıplaklığı ile ortaya koyup, bir tüketici olarak firmaların biraz kendine çeki düzen vermesini sağlamaya çalışmak. (belki sen de bu gibi girişimler sonucunda bir daha mucbir sebeplerden ötürü çekmek zorunda kaldığın kredi için "dosya masrafı" adı altında yüzlerce liralık haraçtan kurtulursun ha ergencim?)

ayrıca kimseye olumsuz bir sıfat da ithaf etmiyorum benimkisi serbest çağrışım. (bkz: yersen) bir de belirtmeden edemeyeceğim "omo hokokçolarrr voaarr" tarzı ezik zihniyetlerden dolayı zaten milletçe götümüze giren girdi.

kendi adıma maddi anlamda geçirdiğim zor dönemlerden sonra mümkün olduğunca borçlanmamaya çalışıyorum ve rezaletin ağababasının "bankalarla çalışmak" olduğunun farkındayım. kredi kartlarımı iptal ettim sadece maaş kartımla alışveriş yapıyorum, para biriktirmeye çalışıyorum. en önemlisi de sahip olmadığım bir bütçeyi harcamıyorum.

birçok bankadan kredi kullanmak durumunda kaldım yıllar içinde ve bu makbuzları hangimiz sakladı? sabahtan akşama yıllarımızı harcayıp kazandığımız paraları geri almaya çalışmak yaptığımız ödenen onca faiz zaten onların.

bu süreçte hiçbir banka benden kredi dosya masrafı makbuzu için "işlem ücreti" istemedi. yapacakları tek şey print tuşuna basıp 0,05 tl'lık a4ün yarısı boyutunda boktan bir antetli kağıdı bana vermek, bunun için çalışanlarına günlük 30 tl yi çok gören bir zihniyete ne denir, bu olay bir rezalet midir takdir size kalmış.

20 temmuz 2015 garanti bankası rezaleti

Bugün itibari ile 2010 yılında kullanmış olduğum bir ihtiyaç kredisine istinaden benden tahsil edilen dosya masrafının dekontunu almak üzere ilgili bankanın erenköy şubesine gittim. Sıra numaramı alıp bir süre bekledim, amacım dosya masrafını geri almak için hakem heyetine ilgili dekont ile başvuru yapmaktı. Bireysel bankacılık bölümünde görevli bir arkadaş dosya masrafının dekontunu almam için gişeden tekrar sıra numarası alarak işlem yapmam gerektiğini ve bu işlemin ücretinin de 50 TL olduğunu belirtti. Hukuksuz olarak tahsil edilen bir ücretin geri alınması için işten güçten fırsat yaratıp bir ton sıra bekle haksızca aldıkları paranın makbuzunu vermek için 50 lira haraç kessinler. Bu banka bozuntusu bir daha ki kampanyası için slogan aramasın, ben biliyorum o sloganı beni arasın onlara laflar hazırladım.

edit:yersen

avm güvenliklerinin it olması

Tasmalı köpekler gibi hiçbir işe yaramadan mal mal dolaşırlar mağazada it gibi peşinden gezmeleri de cabası. Komple kaldırılmaları gerekiyor avrupada bir tane örneği yok. (bkz: Mallık)

ambalajı değişmeyen ürünler

KırlangıÇ Sıvı Sabun 400 ml (bkz: migros)

iftar ile sahur arasında mübah olan şeyler

(bkz: zütüşmek) boş işler arkadaşlar bunlar

matmazel

02.11.12'de 300 tl'ye yakın fiyatla Viaport Şubesinden Matmazel markalı büyük boy p.karbon valiz aldık. 1,5yıllık süreçte 3-4 seyahat sonrası tekerleklerinden biri bozuldu,valiz kullanılamaz duruma geldi. Alırken ballandırarak anlattıkları "ÜRETiCi FiRMAYIZ, FiYATLARIMIZ SUNDUĞUMUZ KALiTEYE GÖRE MAKUL VE 10 YIL SERViS HiZMETi VERiYORUZ" hikayesi yalan.

Valizi 2 haftadan uzun bir süre önce mağazaya teslim ettim. dün geri dönüş yapmadıkları için bizzat gidip durumu sordum. görevli arkadaş "ŞiMDi BiZ BUNA SERViS VEREMiYORUZ ÇÜNKÜ PARÇASI ELiMiZDE YOK! ÇOK UZUN SÜRE ÖNCE ALMIŞSINIZ LOSTRA SALONUNA GiDiN" dedi.

Bu nasıl bir hizmet ve ticaret anlayışıdır? Sokak satıcısından farkı nedir?

Sokak Satıcısından hallice çantacı

matmazel

02.11.12'de 300 tl'ye yakın fiyatla Viaport Şubesinden Matmazel markalı büyük boy p.karbon valiz aldık. 1,5yıllık süreçte 3-4 seyahat sonrası tekerleklerinden biri bozuldu,valiz kullanılamaz duruma geldi. Alırken ballandırarak anlattıkları "ÜRETiCi FiRMAYIZ, FiYATLARIMIZ SUNDUĞUMUZ KALiTEYE GÖRE MAKUL VE 10 YIL SERViS HiZMETi VERiYORUZ" hikayesi yalan.

Valizi 2 haftadan uzun bir süre önce mağazaya teslim ettim. dün geri dönüş yapmadıkları için bizzat gidip durumu sordum. görevli arkadaş "ŞiMDi BiZ BUNA SERViS VEREMiYORUZ ÇÜNKÜ PARÇASI ELiMiZDE YOK! ÇOK UZUN SÜRE ÖNCE ALMIŞSINIZ LOSTRA SALONUNA GiDiN" dedi.

Bu nasıl bir hizmet ve ticaret anlayışıdır? Sokak satıcısından farkı nedir?

Sokak Satıcısından hallice çantacı

gezi parkı olaylarını desteklemeyen yazarlar

orospu çocuğu, yandaş, hırsız ve yavşak oldukları 17 aralık - 25 aralık ve yaşadığımız süreçte iyice ortaya çıkan yavşaklardır. (edit:imla)

nükhet ökmen

97-99 yılları arasında Terakki'de (bkz: şişli terakki)edebiyat hocalığımı yapmış, benim Atatürkçü,vatanına milletine ailesine hayırlı bir adam olmamda hakkı olan boyu kısacık insanlığı hocalığı apartman boyunda canım hocam.ruhun şad olsun. (bkz: madonna)

o vazo götüne girsin

Hatta sol tarafındaki lamba da!

jöleli orospu çocuğu

götoğlanıdır aynı zamanda

yüzde 50 ile gelen adama diktatör diyen amip

hitler kaçla geldi a beyinsiz a o. çocuğu şeklinde cevap veren amiptir.

direniş bitecek sanan umutsuz akp kadınları

sadece sikişebilir ve temizlik yemek gibi yan aktivitelerde bulunur. o zaman ne diyoruz? (bkz: en az üç)

recep tayyip erdoğan

kendisi ülkede hiç bir politikacının anasına yemediği küfürleri yemiştir. (bkz: yersen)