bugün

entry'ler (936)

deniz göktaş

15 dk dayanabildiğim Fatih altaylı dan duyduğum yazar komedyen. zaten kilit sözcüklerle ve kadıköy vurgusu (ben de kadıköylüyüm ama politik yuvalaşma olmadan önceki kadıköy) kürt , Deniz Gezmiş, RTE biraz Kemal Kılıç, Atatürk (alaycı tavır), Sarı kırmızı trafik lambası vs meramını anlatan genç..... geçiniz hafızası oturmamış yeni gençliğe sıfırdan nasıl Türk vatandaşı olunmazı anlatmaya çalışan bir arkadaşımız. Beni, güldürmedi ama düşündürdü biz Ne mutlu Türküm diyenlerdenmişiz iyiki.

kemal kılıçdaroğlu

yavaş yavaş yıkmaya başladığı sanılan akp'nin tepe yönetimi tarafından tepetaklak edilen en üst düzey CHP memurudur. Yararlı muhalefet tarafları görev gereği zaten yapması gerekenlerdir. Asıl hedef iktidar olmaktır. Bunu becerememiştir. Bu-ra-da-yım (banane banane hınn) mızmız mızıkçı çocuk davranışıdır. Yenilse de neden iktidara oy verenler (yandaşlar/kategorize edilenler) tarafından en çok istenmediği gitmesi istenen olması ise ciddi bir rakip olarak saygı görmediğindendir. %25 tarafından CHP onuruna orada seçilen bir yöneticidir. Kendi diktalığını demokrasi ve Atatürkçülük söylemleri ile mirasyedi olarak sürdürmektedir. Ona oy verenlerin 12,13,17 kez yenilmiş bir insana inanmaktan mı? kara kaşı gözü mü? başka seçenek olmadığından mı? sorularını bir kenara bırakırsak CHP başkanı olarak yenilgilere rağmen başkan kalabilme beceresiyle tarihe geçmiş bir siyaset adamıdır.

eyt

NEREDE BU EYT KARDEŞiM ? milletin geleceği hakkında her gün demeç veren AKP sözcülerinin milleti oyaladığı aralık ocak şubat derken ne zaman yasalaşacağı belli olmayan yasa adı olmuştur. Mart ayında maaş almayan EYT döner sandıkta oyunu verir.

mal bulmuş mağribi gibi

(bkz: hazine bulmus gibi sevinmek)
(bkz: Deyim)
Akşener imamoglu sarılması esnasında yüzlerdeki okunan sevinçten akla gelebilecek deyim.

13 kasım 2022 istiklal caddesindeki patlama

yakalan kadın terör üyesinin emniyette çekilen fotoğrafında üzerine giydiği sweatshirt te New-York yazması ayrıca bir mesaj olma niteliğindedir.

the economist dergisinin 2019 kapağı

kehanetleri ile meşhur bir derginin kapağı. 2019 neler olacağını çizimlere bakarak kaos, içsavaş, parayı altına yatırın , italyaya gözdağı, Çin in ayın karanlık tarafa gidişi vs. anlaşılırmış.

uludağ sözlük yazarlarının kara cahil olması

(bkz: külliyen yalan) ben hep sevgili ilk seksim ve fenerbahçe var diye gelmiştim.

on ikinci nesil

(bkz: yaşınız kadar yazarlığım var) diyebileceğim nesildir. yeni nesil sözlük sizlerin eseri olacaktır.

on ikinci nesil

Celal Şengör hocanın da yorum katacağı nesildir. (bkz: Ben biraz gülüyorum) (bkz: yarılırım)

hasta olan sevgilisine çorba yapan erkek

genelde annelerin arpaşehriyeyi kaşıkla ağzına verdiği masum çocukluk anılaran götüren hareketler ki sevgiliye de helal olsun.

hasta olan sevgilisine çorba yapan erkek

genelde annelerin arpaşehriyeyi kaşıkla ağzına verdiği masum çocukluk anılaran götüren hareketler ki sevgiliye de helal olsun.

24 haziran 2018 seçim tahminleri

AKP kazanacak diye sandığa gitmeyen kesimin belirleyici olan tahminlerdir.

ezan okunurken şarkıyı kapatsam mı kapatmasam mı

(bkz: herkesin tuttuğu kendine) yani aklında mı elinde mi neyse ne. o an işte.

poyraz karayel

tam bize göre dizi.. aşk, mafya, komedi ve hüzün... müzikler tanıdık. öyle olmuş böyle olmuş tuzun içine elini sokmuş. baba 1-2-3, ezel bizim aile ne varsa...en güzel karışımı yapmak Bir Nuh a bir de Nuh a nasip olmuş. seyret vaktini alıyor mu dalıp gidiyor musun seni gıdıklıyor mu? sıkmasın yeter! böyle gider. tatmin ettikten sonra gerisi koy görüne rahvan gitsin! güzel bir dizi işte ,oscar jüri misin amk.

11 yaş profili merve deneyi

Merve 11 adında bir profil açılıp yapılan deney. Merve karne aldım dedikçe yarar kürek muhabbet açan doktor mühendis vs. Bilumum insanların aslında sapıklığın ülkedeki boyutunu anlatmış...

11 yaş profili merve deneyi

yapılan bir bilişim deneyi sonuç malum Türkiye gerçeği. 120 profil de 65 sapık.

dürümlü kobi reklamı

Kobi nin insanı dürümden soğutan emiş tarzıyla hunharca dürüm yediği banKa reklamı.

seytana ıphone fırlatmak

neylon terlikle saddam heykeline dalan ırak lıyı hatırlatan eylem. ama işin aslı
Kutsal topraklarda şeytan taşlama görevini yerine getiren bir hacı adayı kazayla şeytana taş yerine iPhone fırlatmış.

la ilahe illallah

muhammeden resulullah diye devam eder.

silinmesi gereken yazarlar

cok balo gordum ondan cok yarak istedim.