bugün

1000. iş görüşmesinden sonra kazandığınız zaferdir. Artık pazar günleri sarı sayfalar ve iK ekleri için 25 tane gazete almayı bırakabilirsiniz.
bütün kariyer sitelerindeki cv'lerinizi pasif konuma getirebileceğiniz, bakmadığın zaman acaba kaçırdığım ilan var mı endişelerinden kurtulduğunuz zaman.
türk gibi başlanıp alman gibi bitirilmesi makbuldür, tersi sakattır.
üniversiteyi bitirip kendinizi hayatın kollarına attığınız safhadır.
iş teklifi geldiği zaman gururla "ben çalışıyoruuum" diyebilmektir. isteyen herkesin darısı başınadır.
tembellikle geçen mezuniyet ve sonrasında iş bulamama durumunu içeren 3 aydan sonra önce bir sevinçle karşılanan ve 1 haftanın sonunda ise bayan durum.*
iyi halt etmektir.
şahsın pişmanlık ve mutluluk karışımı bir hisse kapılmasının mümkün kılan hadise.
o işi bitirmenin yarısıdır.
"geçmiş olsun"dur. bir idealist, düzene karşı türk gencinin daha yitip gitmesi demektir.
yıllarca adaletten, güçlünün değil haklının kazanmasından yana olup; sonra bir anda karın tokluğuna amele gibi çalışmaktır.
kimseyi suçlamıyorum, kimseye kızmıyorum ama medyanın, politikanın, amerika'nın pisliğinden en çok yakınan adamlar da gazetelerde, bankalarda çalışırlar genel olarak. yıllarca hükümete, devlet politikasına muhalif olup da "devlet garantisi oğlum" deyip de polis olan çok sayıda üniversite mezunu vardır ortalıkta.
büyük bir hayal kırıklığı yaşanmasına neden olan durumdur.

zira sabahın köründe, saatin alarmının sesiyle küfrederek uyanmak ve gün boyunca köle gibi çalışıp akşam eve koma halinde dönmek hiç de sanıldığı kadar güzel ve havalı değildir.**
ilk gününüzün onlarca insanın size anlamsız anlamsız bakması olayına denir.
buyuk bir sevinc kaynagi. hele de iki gun once isinizden ayrilip yeni bir is bulduysaniz kendinizle gurur duyabileceginiz bir olaydir. ben basardim diyebilirsiniz.
karmakarısık bir ruh halini beraberinde getiren durum.
cok degil 4 ay once ki dun gibi final icin ders notları aramakla ugrasmıssın en buyuk derdin bu olmus skrm finalini demis bi dvd koyup izlemissin,
ardından gozyuzene yukselen camlarla cevrili bir binada en buyuk derdi takımının ustune uyup uymadıgı olan cebindeki parası kadar olan bir yıgın gereksiz insanla karsılasmıssın gercek dunyadan bir anda sekilci dunyaya kaymıssın eger bu olmussa karısıktır.

(bkz: fear of the dark)
ilk işinden ayrıldıktan sonra bir süre evde dışarıdan aldığı işlerle home office çalışmış, istediği gün istediği kadar mesai yapmış, istediği saatlerde bilgisayarının başından kalkıp uzanmış, istediği zaman dışarı çıkmış birinin, sabah 8 buçuk akşam altı rutinine alışması demektir bazen. daha başlamadan korkar ben bütün gün orada ne yapacağım diye, buradan sonrasını da pazartesi gel başla sözünün pazartesisinde görecektir.
başladığınız iş yerinde çalışanlara kendinizi kabullendirmenin pek kolay olmayacağını anlayacağınız günlerin başlaması demek. kıdemse kıdem anasını satıyım. bu ne hava ya.
heyecanlıymış. çalışmayı unutmuş bir bünyeden bahsediliyorsa hele, gece sırf ''yarın ne giysem ya huf'' kafası yüzünden uyku tutmaz. iş çıkışı trafiğini bile özlüyormuş insan. ilk maaşla yapılacaklar listesi bile yaptım. *
başladıktan sonra ulan bu gün evde olsam ne güzel uyurdum demektir.
işe başlamadan önceki süreçte ( yani iş görüşmesi yapıldığı zamanda,) Kendinizi işe yaramaz,Beceriksiz gibi hissedip , işe girdikten sonraki süreçte Ama ben çok çalışıyorum bu paradan fazlasını hakettiğini düşündüğü bir oluşumdur.
bugün geriye kalan iğrenç hayatınızın ilk günüdür.
hiç aramadan, bir öncekinden daha iyisini bulamam zannederken birden bire "pazartesi müsaitseniz başlayın" cümlesiyle yeni bir sayfa açmaktır.

yaşasın, artık yeniden pazar gecesi sendromum var.
böyle soğuk soğuk terler döktürür. elleri titretir, üşütür. büyük adam olduğunuzu hissettirir.
boktan bir şeydir, bir yıldır askerdim 2 aydırda yatiyorum amk suan çalışmak istirap gibi geliyor.
çaycı olaraktan mı ?
yakın bir zamanda pastaneden çıkıp kitapçıda işe başladım. sanırım kendim için en uygun mesleği seçtim.
güncel Önemli Başlıklar