bugün

entry'ler (109)

birbirine benzeyen ünlüler

(bkz: bill pullman) - (bkz: jeff daniels)
ben bugün bunu gördüm

hs group

0 212 243 23 23,
bu numarayı görürseniz meşgule basın.
o kadar söylüyorum.
nitelikli dolandırıcılık yapıyorlar.

war of the worlds

"ulan hani bir daha tom cruise denyosunun filmlerini seyretmeyecektim" dedirten sikimsonik uzaylı istilası filmi.

pepsi

bu içeceğin reklam ekibiyle gerçekten tanışmak istediğim marka. her gün başarılarına başarı katan reklamlara imza atıyorlar. nasıl bi dünyaları var çok merak ediyorum...

çocukken yenen abuk sabuk şeyler

(bkz: nova color) marka mum boya,
kakaolu puding tozu,
çiğ kıyma akabinde anne dayağı,
ketçaplı yumurta (iğrenç kuzenlerin menüsünde)
muhabbet kuşu yemi ve pelet şeklinde kümes hayvanı yemi (niyeyse)
uzar gider...

orucu sigara rakı ve domuz etiyle açmak

aramızda saçma sapan başlıklar açmaktan haz duyan bir güruh var sayın sözlük ahalisi dediğim durum.

kadının ensesini ısırarak sevişmek

kedigillere özenmektedir.

papa johns

bunu yedikten sonra diğer pizza delivery markaların pizzaları size marketten bi salaklık yapıpta aldığınız, derin dondurucunun kokusu sinmiş ve üstünde garip cisimler olan donmuş pizzalar gibi gelir...

akrabaların akrepten zehirli olduğu gerçeği

işin özün akrabaların sizi normal insanlardan farklı olarak on kaplan gücünde kıskanıp hasetlenmesidir,
bunca yıldır başka da bir olaylarını görmedim,
elbette verdikleri zarar ve hayal kırıklığı normal insanlardan yine on kat fazla acıtır.

yazarların hoşlaşmadığı ünlüler

(bkz: yeşim salkım)
daha sevenini görmüş değilim ahir ömrümde.

paket lastiğinden iğrenmek

bende var olan tuhaf bir durum,
yıllar yılı hem paket lastiğinin iğrenç dokusundan ve kokusundan hem de paket lastiği ile yapılan iğrenç şakaların (fırlatıyım mı lan hehehe v.b.) sonucu zihnimde tahammül edilemeyen obje olarak yer almıştır.
nerede görsem direk ortamdan çöpe doğru uzaklaştırırım,
eskiden trt-1 de paket lastiğinin faydalarını gösteren lanet olasıca bir program vardı onun yüzünden bu kadar popüler olmuş olabilir bu pis obje.

paket lastigi ile sac toplamak

(bkz: paket lastiğinden iğrenmek)

trafik kazasında ölen insanın fotoğrafını çekmek

toplumun zihin yapısını, değişen düşünce biçimini özetleyen haber.
insan kendini neden başkasının yerine koymaz anlamış değilim,bir an vefat eden kişinin yakını olduğunuzu düşünüp, o halinin cep telefonuyla başkaları tarafından fotoğraflanmasını aklına bile getirmez, ama işine gelen bir sürü şeyi aklına getirir bu insanoğlu.
ayıp,yazık...

eti form light mısır ve pirinç patlağı

kilo aldırıcı cipslerin yerine geçebilecek eti formun en lezzetli ürünü, sardıkça sarıp yendikçe yenilmektedir.
koliyle mi alsam napsam bilemedim.

ido tatlıses

(bkz: olmadı bu çocuk yapamadık biz bu çocuğu)

en tipsiz arabalar

lada vega olabilir,sinir bozan bir arabadır zira.

küçükken klibinden korkulan şarkılar

nezih ünen-karnaval

ankesörlü telefonların jetonlu olduğu yıllar

kutu kolaların açma halkaları ile telefondan konuşulabilinen yıllardı.
pişmanım.

akbil in olmadığı yıllar

bir tomar pembe yada uçuk mavi öğrenci biletinin aylık alıp, tek tek otobüsün girişindeki acayip metalimsi kutuya atıldığı, bazen kutunun ağzının biletlerle tıkandığı yıllardır.
o tomar kalın oldukça mutlu olunurdu.
halk otobüslerinde yanda oturan adamlardan vardı,otobüs durağa gelmeden bozuk paralar denkleştirilir hemen adamın önüne sürülüp mutlu mesut ilerlenirdi.yanda oturan adamların şoförün dert ortağı olmak ve yolcuları gütmek gibi ulvi bir görevleri vardı.
büyük para verince adamın suratının asılması bi yandan diğer yolcuların size çarpa değdire geçmesi bir zulümdü.

ithalyanadam

biraz incelendikten sonra kaale alınmaması gereken yazar,
21. yy da bilmem ne yiyen insan modeli falan filan diye başlıklar, birader bir burada kapsul yutuyoruz bütün tadları alabiliyoruz desen neyse de,
dünya kocaman bir mutfak, kültürler farklı olsa da örneğin akdeniz kıyısı ülkelerde bir çok yemeğin birbirini andırdığını biraz incelersen sesini kesersin diye düşünüyorum.
zamanını daha verimli şeylere harca.
adiyö.