bugün

(bkz: risk budur)
Kuran-ı Kerim » 42 / ŞÛRÂ - 5
Tekâdus semâvâtu yetefattarne min fevkıhinne vel melâiketu yusebbihûne bi hamdi rabbihim ve yestagfirûne li men fîl ard(ardı), e lâ innellâhe huvel gafûrur rahîm(rahîmu).

Neredeyse gökler (Onun azametinden) üstlerinden çatlayacaklar. Melekler ise, Rablerini hamd ile tespih ederler ve yeryüzündekiler için bağışlanma dilerler. iyi bilin ki Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
bu konuyla iniltili hayyam amcam demiş ki;

Tanrı, cennette şarap içeceksin der
Aynı Tanrı şarabı nasıl haram eder
Hamza bir arabın devesini öldürmüş
Şarabı yalnız ona haram etmiş Peygamber.
bu dünyanın insanı için önemsiz bir detaydır.
(bkz: görüyorum ve arttıryorum)
içki içenlerin cehenneme gideceğine inanan insan söylevidir.
nerden biliyorsun elinde terazisi mi var diye sorulmalıdır o insana...
(bkz: giren çıkan bana sana ne ulan)
alınan alkol sex on the beach ise de cennete gidiliyormuş.

rezervasyonumu yaptırdım, oradan biliyorum.
kendilerini tanrı yerine koyarak onun yerine kararlar veren insanların kendilerinin nereye gidecekleri konusunda varmış oldukları kesin sonuçları gözden geçirmelerine neden olan başlık*
tanrı neden içkiyi yarattı sorusunu akıllara getiren gerçek.
alimler fikir değiştirmiş içki içen cennet için bonus puan puan topluyomuş. hadi gel içelim sevgili arkadaş sonra da puan puan dansı yapalım.
bir parça doğru olan tespittir. zira alkol alan için cehennemde azap vardır çünkü alkol haramdır.ancak alkol almayan insanların cennette ki yerlerinin garanti olduğuda yüzde doksan dokuz değildir.kimin nereye gideceğini başka hangi haramları yaşadığını allah bilir.
zina edenlerin,namaz kılmayanların, cehenneme gideceği gerçeğiyle eşdeğerdir.kimin nereye gideceğini ise yaradandan başkası takdir edemez!Sonuç olarak tüm içki içenler cehenneme gidecek diyerek insanların kafalarını karıştırmayın.Size ne lan kimin nereye gideceğinden?Siz kendinizi düşünün!!!
oksijen soluyup karbondioksit verenlerin cehenneme gideceği ile hiçbir farkı yoktur.
Kişiyi "cehennemlik" yada "cennetlik" olarak adlandırma yetkisi sadece Allah'ın olduğuna göre, Allah'a şirk koşan, dinden çıkmış kişinin yapabileceği tespittir.

(bkz: akp zihniyeti)
(bkz: hoca efendilere tapmak)
(bkz: zındık)
rakı şarap içiyorsam sana ne?
yoksa kimseye bir zararım, içerim
ikimizde gelsek kıldan köprüye
BEN DÜRÜSTSEM SARHOŞKEN DE GEÇERiM.

Büyük üstad Neyzen Teyfik
(bkz: uzun ince bir yoldayım)*
gidip gelen olmadığına göre; kanıtlanmamış önermedir.
(bkz: süpanallah kardeş ibretlik bir sıçış)
doğrudur sonuçta kuran-ı kerim'de yazılıdır.
(bkz: paylaşım için teşekkürler)
sadece allah tarafından bilinebilecek ve bizim tarafımızdan bilinemeyecek olan savdır. bir insan içki içiyor olabilir; içki haram olduğu için günah işliyor olabilir. ancak belki bunun haricinde herhangi birinin rüyasında bile göremeyeceği sevapları işlemiştir. cennete gitme olasılığı vardır ve bu sadece allah tarafından bilinebilir. nitekim allah rahmandır*. bunun gerçek olduğunu savunan açıkçası şirk yapıyor demektir. allah'ın bileceği şeyi siz nereden bileceksiniz?
bu başlığa cevabı neyzen tevfik alalım...

Ne ararsin TANRI ile aramda!
Sen kimsin ki orucumu sorarsin?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Basi açiga niye türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararim, içerim.
Ikimiz de gelsek kildan köprüye,
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatip kalkip ATATÜRKe dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soguyacak bu millet

Isgaldeki hali sakin unutma.
ATATÜRKe dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çikardin amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz.

edit:buna benzer aynı şiirden bir cevap varmış üzgünüm.
bunun taktiri, Allah(c.c.)'a aittir. Onun adına karar vermek, ona şirk koşmaktır. Herkes kendi hayatıyla ilgilenmelidir. takdir-i ilahi varken, kimsenin günahı, kimseyi bağlamaz.
içki içenler çok büyük bir günaha giriyorlar o kabul ama sonuçta affı var. kesin cehennemlik denilemez. ayrıca hayyam'ın şu dizeleri de konuya mükemmel uyuyor:
Derler: Aşık ve sarhoş cehennemlik olacak!
Bu söz ki gönüllere sanma korku salacak.
Giderse cehenneme tüm aşık ve sarhoşlar;
Küçük yapın cenneti, yarın bomboş kalacak!
(bkz: alkol var mı gençler)
(bkz: yat yat yat ahlak polisi)