(bkz: kötüyüm)
erdem iyi değil!!
benim baş parmağım nasıl ağrıyor varya ben g.t oldum hayatta gidemem moruk.
yiğitlikle ilgisi yoktur.
nasılsın sorusu gerçekten merak edilerek sorulan bir soru değildir günümüzde. iyi değilim demeyin efendim. belki çok önemli meselelerinizi az meraka heba etmiş olacaksınız... harcanmayın, harcayın... *
bu cevap verildikten sonra içten bir şevkatle ' neyin var ? ' sorusunu bekleyen insanın ruh halidir.
naber sorusuna dürüstçe veril(e)meyen cevaplardır.
ruh hali bozulmuş bir insanın samimi bir itirafı olmakla birlikte, sözün örtüsü altında sizden yardım isteyişidir.
müfide inselel"in klibi bozcaada"da geçen çok tatlı bir şarkısında geçen bir bölüm,

pek iyi değilim bu günlerde,
şarap çare olmadı.
(bkz: EROL TAŞIM)
türkiyede her 4 kadından biri depresyonda istatistiği de olduğuna göre, çok insanın ortak halidir ve içinde bulunduğumuz sonbahar ayı depresyonların ayyuka çıktığı bir mevsim olduğu unutulmamalıdır.
(bkz: ben de iyi değilim)hatta çok kötüyüm durumudur.
kötüyüm söyleminden daha yapıcı olduğu kesindir.
bazen sevgilinin dikkatini kendine çekmek için mesaja verilen cevap.
eski sevgilinin 'Nasılsın?' sorusuna verilen tek yanıt. 'iyi değilim, hiç iyi değilim...'
Sizi anlamayacak insanlar için asla tüketilmemesi gereken cümle.
biri şuan söylese, ulan ağzıma sıçılıyor ne iyi olmaması diye cevap alır.
hangi ortamda, hangi koşulda, kimin tarafından, kime söylenmiş olursa olsun; dürüstlüğünden kuşku duyulamayacak tek söz.
an itibariyle;
(bkz: iyi değilim)
iyi değilim aşkım
Hiç iyi değilim
Bu saatten sonra sana ‘’dön’’ mü yoksa ‘’hoşça kal’’ mı demeliyim?
kötüyüm diyemeyen gururlu insan söylemi. arkasından saatler süren melankolik tespitler ve şikayetler turu gelecektir. ancak bunun dışında da üzücüdür birinden duymak bu sözü.
Nedense bunu diyen insanlar hep samimi geliyor bana. Neden korkuyoruz ki iyi değilim demekten?
"sana ihtiyacım var" anlamındadır. seni özledim, yanımda ol demektir ama karşındaki bunu anlamaz.
"iyiyim sen" den daha samimidir.
Tatminsiz insanın hayat felsefesinin tek cümlelik özeti.
iyi değilim neden biliyor musun?.Geberiyorum hasretimden ama gururumu yenip diyemiyorum sana hiç birşey.Yağmur yağıyor ankaraya.yağmuru ne çok severim bilirsin hep derdim ya Sana yağmur yağdığında hep beni hatırla diye adım damla olmasından midir bilmem şimdi hatrında miyim?.Öyle bir hasret ki belki ne leyla bekledi mecnunu nede zühre tahiri böyle ışte ankaranın yağmurunda kaldırımında sessiz ve kimsesiz bıraktın beni.Anılarımız bile siliniyor yavaş yavaş bu şehirden.
dertleşmeye anlatmaya ihtiyacım var anlamındadır.
ifade edemem su an halimi
aklim basimda degil ama deli degilim
sanki baglamislar iki elimi
cok zor durumdayim iyi degilim

dort bir yandan kusatilmis sehir gibiyim
hic tadim yok gene zehir gibiyim
oyle doluyum ki nehir gibiyim
cok zor durumdayim iyi degilim

o kadar yorgunum o kadar agir
gozlerim gormuyor kulagim sagir
her nefes bin defa canimi alir
cok zor durumdayim iyi degilim.