Balıkesir'in yeni belediye başkanı. hayırlı uğurlu olsun.
önceki seçimlere göre mhp'nin oylarını şu an itibariyle %32 arttırmış, muhtemelen balıkesir'in yeni belediye başkanıdır.
partisine değil adamına verilen oylarla seçilmiştir. balıkesir en azından kendine düşen görevi yapmıştır. badem bıyıklardan sıyırmıştır kendini.
normalde partisinin zar zor milletvekili çıkardığı şehirden belediye başkanı olarak çıkmış kişidir. sebebi eski belediye başkanının hizmetlerinin bazılarının kapasitesine fazla gelmesidir. eski başkan şehri köy görünümünden çıkarıp şahir haline sokmuştur. ama eski kafalı olan kesim eski halde kalmaya devam etmek istemiş, oylar sola gitmesin diye de mhpye vermişlerdir.
edit: (bkz: uzun yazınca doğruyu yazdığını zanneden yazar)
(bkz: )aşşağıya bakınız işte.
kendisi hakkında büyük yanılgılara sahip olunan isim. önceki başkan sabri uğur'un şehri güzelleştirmenin yanında esnafı zor durumda bırakması ve bu şehri güzelleştirirken dışarıdan gelen firmalara istihdam sağlaması en büyük etkendir. tepki oylarıdır.

çok asabi olduğu bilinen eski akp li başkanın kaba ve sinirli konuşmalarının esnaf ve diğer ticaret ile uğraşan kesimden tepki almasına yol açmıştır.

ayrıca ismail ok seçim çalışmalarına ve projelerine 2 yıl önce başlamıştır. haksız kesilen ve kesilecek olan asvalt parasını halkına ödetmeyecektir. bir kuruş dahi almayacaktır. evet diğer şehirler duyun bunu. ve her ay su faturasına yansıyan saçma 5 tl lik vergiyi de almayacaktır.

balıkesir'in köyünden çıkmıştır bu adam. gönlünü vermiştir. arkasında çok güçlü arkadaşları vardır. ha öyle mafya değil, hepsi eğitimci. artık balıkesir için bir şeyler yapmak isteyen, hepsi de balıkesirli!

olaylara parti gözünden bakan at gözlüklüdür. yok neymiş oylar sola gitmesin diye mhp ye kaymış oylar. öyle değil arkadaş, adamına verildi o oylar, herhangi bir partiye değil. ahanda işte adam kendisi seçildi. ben de ona oyumu verdim. ben kendim geliyorum dedi ve seçildikten sonra rozetini çıkardı.

ha, iktidar partisi değil diye balıkesir'e az para gelecekmişmiş, lan akp akp diye partini övüyorsun, yapacağın çifte standardı da açıkça söylüyorsun. bunu hesaplamıştır zaten başkan, o yüzden pek de dert etmiyorum.

(bkz: önün açık balıkesir)
(bkz: belediye başkanının kapısını söktürmesi)
balıkesir esnafı sayesinde başa gelen insandır. başka yoruma gerek yok aslında.

sabri uğur'un şahsen bir zararını görmedim. aksine balıkesir'in çehresini değiştirdiği için yararını gördüm. öğrenciyim çünkü. 4 sene önceki balıkesir'i düşünmek bile istemiyorum.

ben 2-3 ay sonra gidiyorum buralardan. dolayısıyla balıkesir ve ismal ok başbaşa kalacak ve herkes ne olacağını görecek. yararına da zararına da buranın halkı şahit olacak.

inşallah güzel hizmetler yapar.
Balikesir halkının yapılan hizmete değil boş vaatlere inanmasıyla belediye başkanı seçilen kişi. balıkesir yerel gazetelerinin yazdığı kadarıyla ilk işi makam kapsını söktürmek olmuş. bakalım bu şov ne kadar zaman sürecek. çünkü o verilen vaatler tutulmadığında, sabri uğurun yaptığı hizmetler devam ettirilmediğinde, o sökülen kapıdan hesap sormaya gelen halkı engellemek için ne yapacak merak ediyorum.

chp'nin iddalı bir aday çıkarmaması, sabri uğurun hizmet için işini çok iyi bilen esnafın tezgahına su kaçırması, ak partide yaşanan genel oy gerilemesi ile balıkesirin başına gelmiştir.

şahsi kanaatim; "geldikleri gibi giderler"...
asfalt parası almayacağım diyerek seçilen, fakat suya yaptığı akıl almaz zamla asfalt parasını fazlasıyla geri alan başkan. akıllıca.
şovmen. boş bir hava civa olduğunu her gün daha fazla kanıtlamakta. geldiğinden beri ne taş üstüne taş koydu, ne koyacakmış hissi verdi, ne de vaadettiği sözlerden herhangi birini yerine getirdi, yetmezmiş gibi zamları çatır çatır halkın sırtına bindirdi. mutlu ol balıkesir, badem bıyıklılardan kurtulmuşsun bak, 5 sene içinde eski köy haline dönersin de mutluluktan 4 köşe olursun artık!!!
Balıkesir Büyükşehir belediye başkan adıyımız.
mhpli Balıkesir belediye başkanıdır. aynı zamanda balıkesirin en güzide okullarından Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinde kimya öğretmenliği yapmıştır. adam gibi adamdır.
hali hazır balıkesir belediye başkanı ve yeni balıkesir büyükşehir belediye başkan adayıdır. mhp'nin çıkardığı adam gibi adaylar içerisinde yer alır. inşallah gene seçilecek. ilk defa mhp'ye oy verecez bu adam yüzü suyu hürmetine.
mhp'de ciddiye alınabilecek az sayıda vekilden birisi.
mhp balıkesir milletvekili ve eski balıkesir belediye başkanıdır. adam dibidir. balıkesirliler olarak çok severiz.

mhp kongresinde meral akşener destekçilerinin başında yer alır. hemşehrilerisi olarak bir kere daha kendisiyle gururlanmamızı sağlamıştır.
Öğretmenim kimya öğretmenim benim adam gibi adamdır. Her ne kadar belediye başkanı olarak çok iyi olmasa da milletvekili olarak kişiliğini yansıtmıştır. Saygılar öğretmenim allahım yolunu açık etsin.
iyi partinin Balıkesir büyükşehir belediye başkan adayı olmuş. Evet.
Çok değerli bir türk milliyetçisidir. Bugün itibariyle iyi partinin hdp-chp ittifakına iyice yakınlaştığı gerekçesiyle iyi partiden istifa etmiştir. Yusuf halaçoğlunun daha yolun başındayken istifası, ümit özdağ'ın kendini geriye çekmesi ve en son bu olay. Yavaş yavaş iyi partiye olan ümitlerim tükeniyor. Biz türk milliyetçileri çaresiz değiliz ama. Ya yeni bir yol bulacağız ya da yeni bir yol açacağız...
iyi partiden istifa etmesiyle birlikte balıkesir ilinde iyi parti temsilcisi kalmamıştır. yazısında özellikle chp'yi ve iyip'i eleştirmesi ve davutoğlu-babacan partilerinde yer almayacağını belirtmiştir. ayrıca ülkemizin başına gelen bütün musibetlerin en büyük sorumlusu olarak davutoğlu'nu -daha büyük sorumluları atlayarak- göstermiştir. buradan da anlıyoruz ki yakın zamanda malum oluşum veya stepnesine gidecektir, geri sayım başlamıştır.

istifa yazısında bir diğer dikkat çeken husus ise sorosçu suçlaması yapmıştır. bu adam yıllarca öğretmenlik yaptı balıkesir'in en iyi anadolu lisesinde nasıl bu derece anlamsız komplo teorileri kurabiliyor anlaması gerçekten çok güç. yakın zamanda sağda solda üçgen içinde göz falanda görmeye başlar, madonna'nın klibindeki kıyamet alametlerini toplar. gerçekten bu insanlar mı bize yıllarca öğretmenlik yaptı ? milletvekilleri için diploma gerekmiyor ama öğretmenlik saygı değer bir meslekti bu topraklarda daha önceden.

birazda mensup olduğu ideolojiyi suçlayalım. eskiden gurur duyardım Türk milliyetçisi olmaktan. hatta o dönemden kalma nickim ve yazdıklarım halen duruyor. ülkemizin demografik yapısı değişmiş, eğitim çökmüş, iktisadi olarak mahvolmuş, dünyada terörist-katliamcı olarak anılmaya başlamışız, sporda çökmüşüz, tarımda bitmişiz, ülkemizin değerli gençlerini ülkeden kaçırıyoruz, gün-gün araplaşıyor ve türklüğümüzü kaybediyoruz, tamamen dışa bağımlı ülkeyiz, her gün ülkemizde daha utanç verici olaylar yaşanıyor ve burada kendisine milliyetçi diyen ve bu olaylara güncel olarak tepki gösteren partiden istifa ediyor. tek sebebi ise sorosçular ele geçirmiş partinizi.

zor yolla öğrenmiş olduk, milliyetçiliğin bu yüz yılda yeri olmadığını ve böyle zeka geriliğine sebep olduğunu. ne bekliyordunuz acaba iyi partili gençler soros posteri yırtsın sonra amerikan bayrağını yaksın, akşamında ise iyipli delikanlılar hdp bürolarını basıp adam mı dövsün. böyle olunca mı çok milliyetçi olacaktınız. kalsın ben almayayım gençliğim çürüdü yanınızda ama ileride çocuklarıma sevgili, saygılı, bilimi seven insan olmayı öğretmenin daha büyük erdem olduğunu görmüş oldum.

şimdiye kadar dememiştim ama artık diyorum ki, ben bir Türk milliyetçisi değilim. Seküler-liberal dünya vatandaşıyım.
Yakınds akp ye geçer.