bugün

(bkz: namaz kılmak)
(bkz: hacca gitmek)
(bkz: ahirete ve meleklere inanmak)
(bkz: oruç tutmak)

beşinciyi hatırlayamadım.
sokağa çıkıp deli gibi bağırarak koşturmak.
gereksiz olmayan herşeydir. Gereksiz derken olmasada olur denilebilecek şeylerdir bunlar.
(bkz: nefes almak)

şaka şaka. kurduğumuz uygarlığa ve insanlığımıza yakışır davranışlar yeterlidir.
boşanmak.
evlenmek.
yasak olan şeylerden kat kat çok şeyler.
(bkz: kölelik)
Gülümsemek yasak değildir mesela, günaydın demek anneye o da yasak değildir. Böğürerek ağlamak, sıcak duş almak, hatta duşta şarkı söylemek de yasak değildir. Sıcak bir kahve yanında çikolata yemek, denizi izlemek ve tebessüm etmek yasak değildir. Hatta sevmek de yasaklanmamıştır, adam gibi sevdikten sonra. Aynada kendini izlemek ve şükretmek yaratan'a mucizeleri için, dans etmek yoruluncaya kadar bu da yasak değildir. Yazmak, okumak, çizmek ve güldürmek insanları yasak değildir. Yani, 'insan olmak' yasak değildir, insan olmak istedikten sonra.
iyilik yapmak.
iyi olan her şeydir. islam sevgi dinidir.
içki içmek aslında yasak değildir. bilincini yitirecek kadar içmek yasaktır. çünkü seni insan yapan şeyi, bilincini kaybetmemen gerektiği gerçeği vardır.

kısaca sarhoş olmanın aslında yasak olduğu durum, insanın ağzıyla içmesi konusunda sıkıntı çıkarması sebebiyle, içmenin yasak olması haline dönüşmüştür.
insandaki kabiliyetler sınırsız bir alemi kazanmak için verilmiştir, fakat dünya bunları karşılayamadığı için, yanlış mecraada kullanmak ve aşırı gitmek zararlıdır, islamda insanın itidal (orta yol) üzere olmasını sağlamak ister, bu yüzden belli sınırlar vardır, helal dairesi geniştir, insanın keyfine kafi gelir. insan haddi aşmakla kendi nefsine zulmeder vesselam.
mübah olarak adlandırılmaktadır.
zevk vermeyen şeylerin tümü diyeceğim, zevk tanımı da değişiyor.
(bkz: helal dairesi)
at eti. evet, at eti'nin yenmesinde islam'a göre bir sakınca yok fakat pek tercih edilmiyor.
istediğiniz gün istediğiniz hatunu ezebilmek. sıralı olması şartıyla.
islamda yasak olmayan şeyler şüphesiz insana faydalı olan şeylerdir.
yasağı geçtim şöyle güzelce dolu dolu kahkaha atmak bile hoş karşılanmıyor amk ne yapayım ben böyle inancı.
müslümanım deyip faiz ödemek veya yemek.
müslümanım deyip içki içmek.
müslümanım deyip zina yapmak.
müslümanım deyip dedikodu yapmak.
müsl....
imam nikahı kıyıp seks yapmak.

neredeydi şu imam nikahı yapıp ilişkiye giriyorlar, sonra boşanıyorlar nasıl oluyorsa başkası evleniyor o da ilişkiye giriyor... böyle devam ediyor. el-kaide'de mi vardı neydi? yakın zamanda çıktı haberi.
(bkz: sıçmak)
islamda yasak olmayan şeylere bakmadan önce islamda sadece muhammede yasak olmayan şeyleri irdelemek gerekir. örneğin halasının kızı ile seks yapması yalnız ona yasak değildir (helaldir).

(bkz: ahzab suresi 50 ayet)
sevdiğin insanla sevişmenin içinde olmadığı liste.

hayır ben sevdiğimle değil de kimle sevişeceğim. öbür türlüsüne de zina diyorsnuz anasını satayım. mastürbasyon desek o da günah. e kesip atalım o zaman ne işe yarıyor 'bu' arkadaş...