bugün

türklerin orta asya'da iken yediği rivayet edilen şimdilerde de türkiye'nin çeşitli şehirlerinde ucuz dönercilerde olduğu rivayet edilen et.
ortaasya'da halen yenen, lezzetli ve pahalı olduğu söylenen et.
eti makbul olanlarinin özel at ciftliklerinde yetistirildigi, orta asyada kımızla birlikte tüketilen et. kazakistanda oldukca makul fiyatlara tadabilinecek, kazakların ana besin maddelerinden biri.
beyni et kesmiş kasapların, normal et diye insanlara kakaladığı et türü.
yiyince "lan ben bunun tadını nereden hatırlıyorum." diyeceginiz protein kaynağı.
(bkz: at eti it etine karışmış)
askerde bir arkadaşın "mengene gibi çene istiyor.." dediği et. belki pişirmesini bilemedi onu yapan.. bilmiyorum.
türkmenistan havayolları nın ana öğün olarak yolcularına ikram ettiği, ve benim bunu o yemeği yedikten sonra öğrendiğim et. bildiğin et.
" atta yenir mi be kardeşim" denilmesinin çok saçma olduğunu hatırlatan besin maddesi...
neler yenmemiş ki bu zamana kadar at iğrendirsin beni yahu.denizden babam çıksa yerim diyende biz değilmiyiz acep???
at, avrat, silah diyip bunu yiyenler, karısını da yedi, silahı da yedi.

yemeyin lan atları matları, eksik kalsın o da.
avusturya'da çok tüketilen besin maddesi. tadını bilmem de yıllardır alışamadım metrolarda, tramvaylarda o leş kokuya.
at eti yiyen insanların osuruk seslerinin at kişnemesi şeklinde olduğu rivayet edilmektedir.
(bkz: pa pa pa papia olarak hapşırmak)
güzide şehrimiz adanada bu aralar popüler olan et türüdür.eşekleri bitirdik şimdi bu hayvancağızlara başladık.
(bkz: kımız içip at ile cinsel ilişkiye girmek)
kendisi hakkkında daha fazla bilgi için (bkz: kütük) (bkz: geniş aile)
türkiye'de büyük bir ön yargı ile bakılan, avrupa'da çokça tüketilen bir et türü.
(bkz: national geographic) kanalındaki (bkz: tabu) programından izlediğim kadarıyla fransada en çok yenen etlerdenmiş.
sağlık açısından iğrenç diyebiliriz.hem de ne iğrenç.
bilinçli olarak tükettiğim yağsız et. ama türkiyede her insanın bilmedende olsa yediğini düşündüğüm et.
güzeldir.
orta asya türkleri ile beraber fransızların da tükettiği yanılmıyorsam belirli bir kesilme şekli olan, hafif ekşimsi tadı olduğu söyelenen eski türklerin en büyük besin kaynağı. at mat demem ben yerim ama memlekette at da kalmadı.
Quebeccilerden (At etinden yemek yapan fransız yemek kültürü) değilseniz yemenin anlamsız olduğunu düşündüğüm fakat yemeninde çok abes olduğunu düşünmediğim et türü. Sağlık açısından bir zararı olmadığını düşünürsek gayet te yenilebilir. Tabi dini açıdan düşünmiceksek.
çok ekşiyse bilin ki; atımız baya bir koşturmuştur. yoksa lezzetli et.
At eti yenen ülkelerde araba ve yük çeken atlar yenilmez.
Özel bakım ve besi ile büyütülen atlar kesilerek servis edilir.
Adana ve dolaylarında uyuz ve hasta atların kesilerek halka yedirilmesi ile karıştırılmamalıdır.
At eti yenen ülkelerde, at eti, koyun ve sığır etinden daha pahalıdır.
Son bir not: At etindeki demir oranı, Sığır ve koyun etine nazaran, yüzde yirmi beş daha fazladır.
Kaynak: National Geographic, Sıra Dışı yiyecekler belgeseli
almanlar'ın baya sevdiği bir et türüdür.