bugün

şu an uyuyor olurduk.
Annem facebook'ta sürekli aktif olmazdı.
boş bir hayat sürerdik açıkçası. bugün kitle iletişim araçlarının en fonksiyonel olanı bilgisayar, bilgisayarı bilgisayar yapan ise internettir. bana kalırsa internet, elektrikten sonra en büyük icattır efenim.
eksikliğini hissetmezdik. bilmediğimiz için. 600 yıl sonra şimdi yaşamak yerine ölmeyi seçicekler.
internet sayesinde müthiş bir bilgi dağılımı da var, yani teknolojiye bok atmak mantıksız. isteyen istediği yerde dolaşabilir. bu sonuçta senin elinde bilgi içerikli şeyler ararsan onu bulursun, boş lakırtı ararsan onu bulursun yani.
inek gibi televizyon izliyor olurduk.
Savaşırdık. Eskiden savaşların daha sık olma sebebi bu sanırım.
(bkz: bulvar) (bkz: tan) (bkz: siyah posetli mecmualar) su akar yolunu bulurdu.
ders çalışırdım. dersi internetten çalıştığımi saymazsak tabii.
(bkz: başlık açmazdık)
Benim sadece mobil internet bağlantım var. Telefonu düşürünce ekran kırıldı. internetim kaldım.

O zaman anladım ki ben internete bağımlıyım. Haberleri izlemek için daha çok tv izleyince sinir hastası oldum.
daha çok kitap okurduk.
dışarıyı seyrederdik.
molamunbantukantun(*) icat edilmedi daha. bilmem kaç yıl ya da kaç yüzyıl sonra icad edilecek. o zamana kadar ne yapacaksak, internet olmasaydı aynı olurdu.

(*) molamunbantukantun henüz icat edilmediği için ne olduğunu ve ne işe yaradığını ya da yarayacağını bilmiyorum. 100 yıl önce birisi, internet yok eyvah dememiştir herhalde.

edit:imla.
sosyal olurduk mesela.
kendimi sikerdim. *
sokakta top,saklambaç fln oynardık hayatıma internet girmeden önce bunları yapıyordum*
Kahvede okey döner yalan gazete haberleriyle siyaset yapardık ne yapacaz.
farkında bile olmazdık. hayatımızda olmayan bir şeyin eksikliğini nasıl fark edebilirdik.
Gazete, kitap, dergi vb mecmualarla daha fazla ilişkimiz olurdu diye düşünüyorum.
sanal bir sosyallik değil de gerçek sosyallik neyse onu yaşardık. gerçi internet olmasa televizyon bağımlısı olacak insanlar da yok değil.
Seksek oynardık.
Çarşılarda yasak dvd'ler alırken görüntülenip televizyona düşenlerden olurduk herhalde.

-emmioğlu o sen misin ya? Ne alıyodun bakalım?

+abi ya bi şey değil valla gta'nın beşi çıkmış onu almaya gittim.

-ehe, tabi tabi. Yemezler.

internet iyidir kısaca.
manasız bir soru.

dibimizi dövdürürdük.

dağı taşı sikerdik.
akıllı telefon almazdık.