bugün

biraz daha eğilseydi geçerdi denilecek durum.
o yüzden mi koca bir donanmaası feda olmuştur. en ılımlı söylem baktı yemiyo oda savaşın yarısında vaz geçtmiştir.
ırak musul kerkük mısır sömürgelerini elde etti ama değişmeyen birşey var. çanakkaleyi göt zoruyla bile geçebildi mi ? sus..
istedi ya da istemedi tarihe nasıl geçti?

geçemedi.
geçemeyince güney cephesine ağırlık verdi. *
sadece bir ingiliz faşistinin yenilgiyi kabul etmemek için söyleyebileceği çok mükemmel bir espiri. eşşekler bile güler bu espiriye okadar diyorum.
biz orada 253 bin şehit vermişiz, ki orayı geçmesinler diye. çanakkale savunmasında nusrat mayın gemisinin mayın döşeyip, ardından sadece 1 gemi bırakması, sonra da seyit onbaşı`nın batırdığı son gemi ne peki? ingiltere orayı geçmek için elinden geleni yaptı. eğer geçseydi istanbul bile gidebilirdi elimizden allah muhafaza.

edit: imla
sen diyorsun çanakkale boğazı,

ingiltere diyor yandı götümün ağzı.

ben diyorum "üzülme, geçer".

şimdi bu cümleleri devlet bahçeli matematiği ile sadeleştiriyorsun, ne kalıyor?

ingiltere çanakkale boğazını geçer.

hımmm...
Biz isteseydik ingiltere yi adalar belediyesine bağlardıktümcesiyle karşılık verilebilecek sav.
istemiş, bunun için elinden geleni ardına komamış fakat başaramamış ingiliz'lerin yeni nesil ali kemal'lerine söyleterek anlı şanlı çanakkale Zaferimizi değersizleştirme çabalarıdır. bugünlerde pek çok şeye yapmaya çalıştıkları gibi...
tam anlamıyla saçmalıktır. çanakkale savaşını idrak etmeyi bırak hakkında en ufak bir şey bilenlerin dahi sarfedemeyeceği cümle.
seyit onbaşı nın 250 kiloluk topu o gemiye gireceğine senin g.te gireydi de bu lafları duymayaydık.
tel-afer'de türkmenler katledildiğinde, kerkük ve musul'da tapu daireleri kürt peşmergeler tarafından yağmalandığında sesini bile çıkarmayan hükümete asla tepki vermeyenlerin şimdi gelip "kerkük musul" acıtasyonu yaptığı saçma ötesi iddiadır.

işte karşımızda bu kadar aciz, bu kadar dönek, bu kadar omurgasız insanlar var.
Bir insanı, milli mücadeleyi karalamak için yüzüne bile bakmadıkları kerkük ve musul üzerinden acındırma yapan köpekler var.
arkadaşlar gereken cevabı vermiş kendisine.
suç bizde böyle gerizekalıların açtığı başlıklara yazıyoruz.
atalarımız iyi geçirdi. isteselerde, istemeselerde.
benim babam da senin babanı döverdi.
bu ne la böyle. anaokulu muhabbeti.
(bkz: komplo teorisi)
tarihi sazan demeci. o zaman bizans isteseydi constantinopolis düşmezdi, hitler isteseydi dünyayı fethederdi, amerika isteseydi vietnam'da kazanırdı ama hepsi mal oldukları için istemediler, ne uğraşcaz şimdi dediler.
bir ingilizin anılarında arak yapıp ortaya başlık açmak çok liseli işi olmuş. orada söylenen ingiltere iç siyaset çekişmeleri yüzünden çanakkale'yi geçemedi şeklinde birşeydir. isteseydik geçerdik demesi için bunamış olması lazım. ayrıca çanakkale'yi vaktinde geçemediği için rus çarına yardım götürememiş ve bolşevik ihtilalinin olmasına engel olamamıştır. kol gibi bir düşman kazanmıştır doğuda kendine ve bunun bilincinde olarak doğu planları değişmiştir ingiltere'nin. lozan'da masaya oturmasında rusya gibi güçlü bir düşmanın devrimle birlikte gelen ayak seslerinin çok önemli bir payı vardır.
'' bizans isteseydi istanbul' u bırakmazdı '' gibi birşey. saçma.
hayal ürünü olan iddia.

(bkz: yazar burda provoke etmiş)
(bkz: dikkat et de ben senin sülalenden geçmeyim)
(bkz: yarak afedersin)

geçmeyi istedi ancak boğazında kaldı..
(bkz: he amk he)

lan hep bu bkz'ı vermek istemişimdir. cuk oturdu valla.
ondan dünyanın en güzel yerinde biz yaşıyoruz soğuğu bitmeyen yerlerde de ingilizler.
behzat ç: başını geçerdi..
isteseymiş burada tartışmaya gerek kalmazdı.
evet, canı istemedi geçmedi.
icimizdeki ingilizlerin icinde kalan 100 yillik ukde.
(bkz: acı varmı acı)