bugün

daha önce hiç dershane havası solumamış yazarlara verilecek tavsiyelerdir.

edit: aslında dershane

edit2: tavsiye demişim ama vermemişim. ilk ve tek tavsiyem;

tablet veriyorlar diye hemen atlamayın. adamlar zaten size tablet değerinde kitap verecekler, tablet alarak adamlara yardım etmiş oluyorsunuz. ayrıca tabletle çalışmak kitapla çalışmaktan daha kötü. dikkatiniz dağılıyor bir kere.
geç kalmayın. (anneniz)
moonwalk yaparak girin sınıfa.
aynı defterde matematiği, türkçeyi ve tarihi sığdırın.
velinizin telefonu yerine kendi telefon numaranızı veriniz dir.
arkadaşlarınızla aynı dershaneye gitmeyin. hele ki sınav senenizse: asla!
oturun eşek gibi ders çalışın. sonra ksınavı kazanamadığınız zaman harcadığınız zamanın pişmanlığını duyarsınız. keşke demeyin.
feme gidin. dedikleri gibi namaz falan kıldırmıyorlar. kitap okuma oluyor sadece. sanal ofis uygulamaları var süper bir şey.
Sakına sevgili durumlarına düşmeyin yanarsınız.
gitmeyin.
feme gidin. dediğimiz gibi namaz kıldırıyorlar mı bilmiyoruz ama binada mescit mevcut, isterseniz siz de kılabilirsiniz. bu arada erkek ve kız öğrencilerin binaları da ayrı, gestapo ciddiyetinde ders çalıştırıyorlarmış işinizi görür.
en iyi sınıfın en kötü öğrencisi olacağınıza en kötü sınıfın en iyi öğrencisi olun. öğretmenlerin gözünde iyi sınıf öğrencilerinin statüsünde olursunuz.
Gitmeyin! demeyeceğim tabii ki. Sistemin getirdiği şartlardan dolayı elbette gitmek zorunda kalabiliyor insan. Gitmeyin demiyorum ama Allah aşkına sevgili yapacağım niyetiyle gitmeyin. Siz oraya okumaya gidiyorsunuz lan, sevgili yapmaya değil! Sevgili yapsanız bile, derslerinizde size engel olacaktır ister istemez. Yapma aslanım, yapma yiğidim, yapma koçum, yapma...
ortam yapmaya çalışmayın. adam gibi dersinize verin kendinizi. sonra pişman olmayın.
gitmeyin boşu boşuna kazananlar ekseri dershaneye gitmeyenler oluyor, öğretmenin orada anlattığını internetteki videolardada bulabiliyorsunuz yani iş sizde.
Mümkünse hiç gitmeyin, bi başladı mı sonu gelmiyor dersanenin de derslerin de sınavların da.
ortamı dershanede değil kazandığınız üniversitede yapmaya çalışın.
SAHiPLENMEYiN ORAYI.

YOKSA ÜNiVERSiTE YERiNE ORADAN MEZUN OLURSUNUZ.
ödevlerinizi yapın efenim.
canım benim adam gibi ders çalış diğerlerine uyma sen. he birde o dershaneye babanız yada anneniz öpücük vermiyor ilk sene olmadıysa zorlamayın.. gidin tornacının yanına.
Bir büyüğümüzden geliyor;

Hocalara yapışın, genç hocalara asılın, çirkinleşin çirkinleşebildiğiniz kadar.

Önemli not: uymamanızı tavsiye ederim..
saçlarınızı tarayın, dişlerinizi fırçalayın.
Sınıfa moonwalk yaparak girin ve dikkatleri uzerinize çekin.
hoca sınıfa girdiğinde ayağa kalkmayın g*t gibi kalıyorsunuz *
tüm denemelere girin. tüm derslere girin. dersi dinleyin. hiçbirini yapmadım ve pişmanım.