bugün

ilk defa bir seçimde oy kullanacak olanlara tavsiyelerdir.

şu 3 harfi yan yana gördüğünde akp ona sakın evet basma.
okuduğunuz entryleri içten oylayın.

olayı yanlış anlamadım değil mi?

(bkz: bu sefer kesin)
oy kullanmak için elinize damga almayın.

- parmak kaldırsanız hoca onu +1 sayar.

hadi şimdi siktirin...
kaşeyi düzgün tutun da yanlışlıkla elinize damga basmayın.*
allah hepinizin belasını versin yazmaya çalışın.
mesela ben öyle yapacağım.
oy kullanmak vatani görevdir saçmalığı ile beynini yıkamaya çalışırlar. oy kullanmak vatani görevde daha çok mevcut siyasi zihniyeti beslemektir.
mevcut siyasi zihniyet pırlantadaan vergi almazken benzinde % 65 den fazla vergi alıyor. bu sadece bir örnek. kendileri kıyak şekilde emekli olurken vatandaşlar, emekçiler asgari ücret adı altında köleleşiyor.
yolsuzluklar desen bini bir para.
bu ve benzeri bir çok sorunları a partisine b partisine mal etmeyin. hepsi aynı bunların. hiç birinin diğerinden bir farkı yok. yolsuzluk parti değil siyaset sorunudur. bu ülkede partiler kapanır açılır ama yolsuzluklar hep yapılır.
fakirler fakirleşirken her siyasi parti kendi yandan zenginlerini üretir.
ve verilen her oy bu yozlaşmış siyaseti besler.
ülkeni seviyorsan, bu vatanın toprakları senin için önemliyse oy kullanma.
kaçak sigara almayın ne olduğu belli değil onların.
ülkenin ne durumda olduğu görüp öyle oy atın.
sizi "soy"acaklara "oy"unuzu vermemeye gayret edin.
vereceğiniz oyunuzla bir şeyleri değiştirebileceğinize inanıyorsanız devam edin,öyle yaşamak çok kolay olmalı.
beğendim ama üstte gözüksün diye bir verdim.bunu yapmayın.
ayakkabı kutusu partisine oy basmayın yeter.

edit:Bdp'ye hiç oy basmayın.
tavsiye diye saçma sapan bir şekilde destekledikleri partiye oy toplamaya çalışan yazarların bulunduğu sözde tavsiyelerdir.

not: gençlik kolları, kadın kolları, bilmem neler var lan.
Hepsi mutlaka birşeyler çalacak. Kaçarı yok. Mutlaka akrabalarına , yakınlarına kıyak geçecekler. istisnasız. Tüm bu lağım çukuru sistemin içinde en az pis olduğuna inandığınız partiye oy verin diyeceğim ama o ne öyle ya. Yolsuzluğun , rüşvetin azı çoğu olmaz. Yiyor ama çalışıyoru olmaz. O yüzden birşey demiyorum ben.
her biri sözde farklı özde aynı şeylerle karşınızda bunu bilin sonra ne yaparsınız kime basarsınız karar sizin. bozuk düzende sağlam çark olmaz, oy bastığınız sermaye size basacağı günü iple çekiyor.
deliği tutturun.
6 oka basmayın 55 yaşına geldim o kadar sikik bir parti görmedim.
O pusuluda mührünüzü basacağınız ve bu başa gelse ülke kurtulur diyebileceğiniz ütopik bir parti ve genel başkanı yok. işi en iyi becerebileni de hali hazırda soyuyor zaten.
O yüzden çok kasmayın karar veremezseniz o piti piti yapın.
kimsenin sözlü baskısı altında değil, vicdanınızın baskısı altında karar verin buda kafi.
valla çok beklenti içine girmeyin, ilk kez oy kullandığım da mezun olduğum okuldaydim ve kendimi okul temsilcisi seçer gibi hissetmistim. Bumuymuş lan dedim çıktıktan sonra, bide sanki oy attığın parti iktidar olacakmış gibi beklenti içine giriyorsun sonuçta ben oy attım lan falan oluyorsun, pek umutlanmayin aksam açıklandığı zaman yine ak parti oyların çoğunu almış oluyor sonra bir ay boyunca kim atıyor lan bu partiye bu kadar oyu muhabbeti yapmaya başlanıyor. Gerçi önceden ak partiye oy atanlar utanirdı soyleyemezlerdi, şimdi iyice arsızlaştılar galiba yavaş yavaş çıkıyor ortaya her 2 kişiden biri.
Logosu ampul olan partiye sakın ama sakın basmayın.
sadece bir partinin altındaki daireye mührünüzü basın. Üç beş partiye aynı anda oy veremezsiniz. Adam olun ! Birde sigara, alkol falan hep kötü alışkanlıklar mümkünse bu yaşlarda bırakmaya çalışın ilerde zor oluyor. Son olarak oy kullanmada acele etmeyin sandık başına koşmayın. Gün boyu oy kullanabilirsiniz. Terli terli su içmeyin. Tamam şimdi dağılabilirsiniz *
Dikkatli kullanın.
akpartiye basın mührü.
ona eliniz gitmiyosa mhp ye.
şehrinizde hangi parti güçlüyse tam zıttına verin anlasın ibne siyasetçiler siz onların oy ambarı değilsiniz..

yerel seçimlerde nolur partiye değil adaya oy verin.