bugün

başlıktan da anlaşılacağı üzere kişilerde oluşabilecek değişik, pek duyulmamış hastalıklardır. örneğin;
fop : kişinin kaslarının kemiğe dönüşmesi.
alice sendromu : kişi maddeleri, nesneleri çok farklı şekillerde görmesi ve algılaması.
ölümüne gülmek : en son yeni gine’ deki bir kişide görülmüştür. kişi öncelikle kahkaha atıyor ve sonrada vücut kontrollerini kaybetmektedir. bu gülüş 4 aya kadar çıkabiliyor.
progeria : erken yaşlanma hastalığıdır.
Çölyak, ince bağırsak alerjisi.
(bkz: halk dilinde söyler misin doktor)
çizgilere basmadan yürümeye çalışma hastalığı.
(bkz: zelleweger)
(bkz: akdeniz ateşli karın ağrısı)
gut hastalığı;

böbreklerde herhangi bir sebepten ötürü performans düşüklüğü olan kişilerde görülen hastalıktır. hastalığın öldürücü bir yanı yoktur. hastalığın en kötü yanı, doğum sancısından sonra en şiddetli sancıları kişiye çektirmesidir. sancıların oluş sebebi ise, böbreklerin, aminoasitlere kadar parçalanmış proteinleri süzemeyip, olduğu gibi kana karıştırmasıdır. akabinde bu aminoasitler, sağ ayak baş parmağında birikir, asitin sinirlerle teması ile, görülebilecek en iğrenç sancılar görülür.
hastalığın herhangi bir tedavisi yoktur. hiç bir ağrı kesici bu sancıları gideremez.
sancıları çekmemenin tek çaresi, proteinli gıdaları yememektir. ki bu sancıları çeken insan, bu sancıları çekmemek pahasına, yemek bile yemeyebilir.
kişinin para verip kendini zehirlemekten alı koyamadığı vazgeçilmez hastalık sigara.
alien hand syndrome- yabancı el sendromu : ellerden birinin kontrol dışı hareketler yapmasına tıp literatüründe verilen isim.

(bkz: mazallah)
ingiliz çimi alerjisi.
coprolalia: iradesiz olarak küfürlü sözler söylemek. Özellikle Tourette diye bilinen tik hastalarında görülmektedir.
balık pulluluk
y kromozomuyla aktarılır ve bu yüzden sadece erkeklerde görülür. hastaların özellikle kol ve bacakları olmak üzere bütün vücutları balık pulu gibi pullarla kaplıdır.
pica.
tebeşir, boya, kil, sabun, kömür, sümük, kulak kiri, kan, plastik, lastik vs. gibi maddelerin yenmesi alışkanlığı.
(bkz: kayalık dağlar benekli humması)

kendisi ilginç olmasa da ismi hep ilginç gelmiştir bana.
öldüm dirildim.
bağımlılıkların hepsi.
otizm. hala neden kaynaklandığı bilinmiyor ve tedavisi yok.
house u izlediginiz müddetçe sık sık karşılaşacagınız hastalıklardır.

(bkz: house md)
(bkz: lesch nyhan sendromu)
hysan tipe 5 hastalığı ; hastalıkla pençeleşen kişinin herhangi bir fiziksel acıyı hissetmemesi ile ilişkili hastalık.
ilginç az kalır.

(bkz: elephantiasis)

başka bir deyişle;

(bkz: fil hastalığı)
glukoz 6 fosfat dehidrogenaz eksikliği. Bakla yiyememek en akla gelen özelliği.
benim hastalığımdır efenim. ismi yoktur bunun. durduk yere çok fena hasta olurum ama saatler içinde geçer gider. ha birde polen alerjisi var bitkilerin ulu orta çiftleşmesi çok rahatsız ediyor arkadaş anlamıyoruz sanki ne bok yaptıklarını.
(bkz: hirschsprung)

çoğunlukla yeni doğan bebekler de halk arasın da "bağırsak yapışması" olarak da bilinen, fakat kalın bağırsağın bir bölümün de kurt bulunması* sonucu bebeğin * sıçarken kaka nın çıkmamasıdır. çıkınca da patlama şeklin de çıkarmış efendim. aniden gelirmiş.

nerden mi biliyorum?

(bkz: o benim)

annem sürekli kaç tane serum yediğimden vs. bahseder durur. ayrıca emeklerken bok torbamın üzerine de basarmışım, sonra patlamış bir tanesi. gerisini siz düşünün artık. ortalığı bok götürüyor sözü buradan geliyor her halde.*
evet, hastalığın diğer yanı da bu. karnınıza bir tane yine halk arasın da bok torbası diye tabir edilen serum paketi gibi bir şey koyarlar. karnınıza yapışır bunlar. bokunuzu karnınızdan sıçarsınız.*
bazen kendime sorar, dururum.

ne boktan hayatım var ulan diye. belki bundandır.
behçet hastalığı tedavisi yok. ilaçla belirtileri azaltabiliyorsun sadece.
güncel Önemli Başlıklar