bugün

amerikada mahkumların büyük çoğunluğunun kızarmış biftek ve patates kızrtması istediği gerçek bir istatistik.
- abi attırıver bi cigarada tüttürelim şurada.
-türkiyenin AB ye girmesini istiyorum
-alın götürün bunu bi 20 yıl daha kesin yaşar
muhtemelen idam edilmemek olacaktır.
Aslında istenecek şey pek de mantıklı değildir ama o anda da pek mantık olmaz zaten
Zira Deniz Gezmiş filtreli sigara,ittihat ve Terakki+Teşkilat-ı Mahsusa adamı Yakup Cemil de karpuz istemiş..
başımın üstünün açık olması ve ellerimin bağlanmaması.
sandalyeyi tekmelemek vb.
öldürecek olandan bir şey istenmez.
tarihte gerçek bir olay şöyle gerçekleşmiştir. ikinci dünya savasından sonra israil'de halka açık idamda nazi subayının idamında hakim sorar;

hakim: son bir isteğim var mı?
nazi subayı: evet, hayudi olmak istiyorum.
hakim: sonradan yahudi olamazsın, ama merak ettim niçin bunu istiyorsun?
nazi subayı: dunyadan bir yahudi daha eksilsin diye.
bir zamanlar idam mahkumu olan ve infaz edilen üç gencin söylemleri ile aynı söylemlerdir.

tam bağımsız türkiye
gerçekten demokratik türkiye

(bkz: deniz gezmiş)
(bkz: yusuf aslan)
(bkz: hüseyin inan)
hayattan alınan son tat olarak, son sigara ile bağdaşan istektir. sigara içmeyenler kuru kuruya gider.
(bkz: içinizdeki en çirkin kadın beni öldürsün)
mezarımı kızlar kazsın altın gümüş kazma ile lolo.
(bkz: ölürken entry girmek)
son bir kez sevişmek. (bkz: tövbe de lan)
en onurlusu da herhalde, demokratik bir ülke istediğini haykırmaktır bizim coğrafyamızda, bağımsızlıktan bahsetmektir. son istek, aslında insanın gerçek yüzünü bile ortaya çıkarabilir. son arzusu ülkesi için olan insanları, idam etmekte akla mantığa aykırı olsa gerektir.
istekler anlamsız kalır, düşünsenize ne isteyebiliriz ki ardından hayatımızdan olalım?
muhtemelen idam edenlere;
- cehennemde yanın demek, en makullerinden olacaktır. ha bu arada unutmadan bir fıkra verelim;
temel hep küfür edermiş, mahmekeye vermişler bunu.
hakim: niye geldiniz, dava nedir?
temel: sana ne a. .k ..
hakim: doğru konuşun.
temel: konuşmazsam nolur a. skdasd
hakim: cezan 3 yıl. ( bu böyle gitmiş, idama varmış)
hakim: idam edin şunu.
( ip bağlanır, sandalyeye vurulur)
temel: öghgh durun lan..
( çözerler ipi) ne var? son isteğini mi edeceksin?
temel: boğuluyordum akjsda..
en sevdiği $arkıyı dinlemek, son kez istanbul'a vya denize bakmak da olabilir.
her idam mahkümuna sorulan sorunun cevabı olarak mahkümun verdiği yanıttır.
ABD'de bir idam mahkümunun "taşlanarak ölmek istiyorum" cevabından sonra ABD hükümeti tarafından; yanlızca elektirikli sandalye ya da iğne yoluyla idamın gerçekleşmesi kanunlaşmıştır. Lakin "taşlanarak ölmek istiyorum" diyen mahkümun idam hükmü düşürülmüş müebbet hapisine karar verilmiştir.
"ölmeden önce organlarımın ihtiyacı olanlara verilmesini istiyorum"

zeki mahkumun hakimi basit bir paradoksla makaslayıp ya kendinin yaşamasını ya da beter ölüm senaryolarını yaşamasına sebebiyet verebilecek olan cevap şekli.
30 şubat'ta ölmek istiyorum.
Zeki Müren'in canlı performansını dinlemek istiyorum.
eğer kesin yerine getirilecek olsa ve idam edilecek olan ben olsam isteyeceğim şey elbette ki: ölmemek
yaşamak?
(bkz: bi cigara be)
+ son isteğini söyle bakalım pis mahkum.
- bana eski sevgilimi getirin. onu son kez öpücem.