bugün

şu garip yaşantımda kapitalist bok yemişliğin dibine vurduğumuz zamanlarda bir yanımız fatih ürek'le dans ederken, diğer yarımız neco ile kadeh tokuşturuken memlektimde bir düğünde karşıma çıkmış, beni içine düştüğüm kültür bunalımdan kurtarmış adamdır. Bizi düştüğümüz bataktan çıkarmış, sallamış, titremiş ve kendimize getirmiştir. birde ismail türüt var o ayrı bir incemele vakası.
trt de yıllardır program yapan karadeniz müziği insanı. ilk o mu yapmiştir bilemem ama trt ye fuat saka yı çıkaracak çok az cesarette adam vardır işte o adamların başında ibrahim can gelir. bildiğiniz karadeniz türkülerinin belki de çoğunu trt ye kazandıran, bu türküleri derleyen bir adamdır ibrahim can.
trt de çalıştığı için yıllardır ihmal edilen güzide sanatçımızdır. çünkü trt de medyaya çıkmak demeç vermek, aykırı diğer davranışlarda bulunmak yasaktır. *
(bkz: oy benim sevdiceğim)
(bkz: ne işlerin var idi) (kurtlar vadisi pusu da çalınmakta şu sıralar)

karadeniz türkülerini bu adamdan dinleyin derim başka birşey demem.naci keskin eşlik etmektedir kendisine.
örnek vermek gerekirse,

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=fHahGYbKFDg
--spoiler--

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=tnSXXj-sueA
--spoiler--
bir erkan oğur'u bülent ortaçgil'i medyada görmek pek mümkün değildir ama nasıl sanat icra ettikleri bilinir, ibrahim can içinde aynı şeyi söylemek mümkün ha diyeceksinizki "o trt(istanbul radyosu) sanatcısı zaten istesede çıkamaz" ama eminim trt sanatcısı olmasaydı da çıkmazdı,çıkmazdın dimi abii?
trt de çalışmasına rağmen kaçak göçek bir trabzonspor albümü yapmış sanatçımızdır.
çepni ağzı ile okunan türküleri çok güzel icra etmiştir ve hala etmektedir bir ağasarlı olarak kendisiyle gurur duyuyorum naci keskin kemençesiyle eşlik etmiştir fakat son albümde kendisine kemençede umut ayvaz eşlik etmiştir. doldurdum filikamı türküsü şiddetle tavsiye edilir.
çocukluğumda, apartmanımızın altındaki lokantasında başımı okşayarak seven sanatçıdır. lokantasının adı da kadırga sofrası idi.
karadeniz müziğinin en önemli değerlerinden. duruşuyla, eserleriyle tam bir kalite. helal olsun diyesi geliyor insanın.
amcamın adı ve soy adıdır. kendisi inşaat sektörüyle uğraşır. genel olarak sinirli takılır. kuzenlerime bol bol bağırıp çağırır. balık tutmak ve rakı içmek en büyük hobileri arasında yer alır. kendisiyle iletişim kurmak fatih terim in ingilizceyi telafuz edememesi kadar zordur. ülkücü bıyığı vardır. *
iddaa dan zengin olan bir arkadaşımın adı ve soyadıdır. ibne iddaadan kazandığı paralarla bmw ve motor aldıydı. Şu sıralar gökçeada ya havaalanı falan yaptırmıştır belki.