bugün

yonca lodi'nin, yeni çıkan yolumu bulurum albümünün, sözleri aysel gürel'e, müziği febyo taşel'e ait olan güzel şarkısı.

ayrılık kalbine inmiş olmalı
gece uykulardan sıçramalısın
gözlerin herkese beni sormalı
bu defa kendini suçlamalısın

hani başkasıyla avunacaktın
beni üç beş günde unutacaktın
sen benim yanımda yazdın sıcaktın
kıştasın hasrete sarılmalısın

kaçma acısınlar bu son haline
cesaretin yok dönüp gelmeye
bundan sonra çekilip bir köşeye
sessiz ağlamak yok hıçkırmalısın

senaryo gereği aniden gelen bir haberle heyecanlanması gereken fakat rolünü iyi yapamayan oyuncuya yönetmen tarafından söylenebilecek sözlerden.

- duyduğunda öyle bir heyecanlanmalsın ki; hıçkırmalısın kızım hıçkırmalı !
sanki funda arar a verilecekken yoncalodi ye kısmet olmuş gibi görünen mp3 ü bulunamayan hoş şarkı.
can yakan sözlere sahip, son günlerin dinlenesi şarkılarından.
yoncalodinin sesini en güzel ortaya çıkaran şarkısıdır. sitem doludur sevgiliye.
*
esefle kınanacak aysel gürel şarkısı. *
bu defa kendini suçlamalısın..
(bkz: hıçkırtan şarkılar) sessizce ağlamak yok hıçkırmalısın.. *
yonca lodi' nin bütün dişiliğini ve güzelliğini ortaya çıkaran bir klibide olan sızlatan şarkı.. bir kadına omuz dekoltesi bu kadar mı yakışır be kardeşimm.. insanın o omuz çukurlarına gözyaşlarını akıtıp içesi geliyor.
hıçkırığını tutmaya çalışan birine söylenebilecek en manadar söz madem şarkısıda var artık..
yahu şarkıya öle bir takıldık ki entry giremiyoruz sözlüğe. yasaklasınlar efendim.. müyap' ı göreve çağırıyoruz.
hıçkırma yavrum, anıra anıra ağla..
aysel gürel ablanın suratı düşünüldüğünde, bu sözlerle bağdaşmayacak bir intiba yaratan, bam telini titreten şarkı.
gereklilik kipinin en acımasız halini yansıtan gozyası yüklü sarkı...
çok dinlendikçe geyiğe saran şarkı, hapşırmalısın öksürmelisin gibi versiyonları üretilebilir.
radyoda ilk dinlediğimde nilgülün söylediğini sandığım, söz ve müziğiyle insanın damarlarına işleyen şahane eser.
geleneksel yalanları bir bir yüze vuran şarkı.
hani başkasıyla avunacaktın, beni üç beş günde unutacaktın şeklinde devam eden, keşke yoncalodi değil de sezen aksu falan söyleseydi dedirten güzel, duygusal şarkı.
(bkz: efkarlandım)
uzun zamandır ayrılık ve aşk acısı yaşanmadığını hatırlatan şarkı.
ekürisi sigara olan şarkı. öyle güzel, öyle acı..
konserde süper giden bir şarkı. özellikle arkadaş grubunuz kalabalık bir de üzerine aşk acısı yaşamışsanız tadından yenmeyecek parça. özelliklede:

hani başkasıyla avunacaktın / beni 3-5 günde unutacaktın / sen benimde yanımda yazdın sıcaktın / kıştasın hasrete sarılmalısın.

kısmı.

başarılı buldum müziklerle uyumlu olmuş ama nakaratla birlikte daha keyifli.
315 kd olan acemi erlerin iştima almak için toplandığı gazinoda kral tv açıkken sıklıkla duyduğu ve hoş nameleri olan şarkı.
oha funda ararda habire damardan girio bu aralar dediğim, içeri gidip yonca lodi* olduğunu gördüğüm anda donup kaldığım şarkı. şarkı güzel. yonca lodi gene güzel ama sanki klipte bile bir funda arar makyajı, dekoru hissettim. hatta ses tonu bile biraz daha kalınlaşmış o funda ararın hafif boğazdan çıkan sesine benzemiş gibi geldi bana yoksa bi şüphen mi var?
özellikle bu parçada sesi acayip derecede funda arar a benzeyen yonca lodi ' nin yeter den bir önceki albümünün en iyi parçalarından; artık aramızda olmayan (bkz: rahmetli) aysel gürel 'in ne kadar şiir tadında hatta daha da naif, duygu yüklü sözleri kaleme alabildiğinin göstergesi mükemmel parça. yolumu bulurum albümündendir.
yonca lodi'nin yolumu bulurum albümünden bir parça.
eğlenceli olduğu kadar intikam duygusunun zirvelerinde gezdiren şarkıdır, nedensiz çekip gidenin ardından dinlenilmesi gerekir. "aynı şarkı insanı önce dibe vurdurup sonra yüzeye çıkarabilir mi?" sorusunun cevabı niteliğinde, şiddetle tavsiye.
yonca lodi'nin sesini olağanüstü kullandığı şarkısı..
sözleri;

bu defa kendini suçlamalısın

kaçma acısınlar bu son haline
cesaretin yok dönüp gelmeye
bundan sonra çekilip bir köşeye